Diş Estetiği İzmir Alsancak | Proestetik Hakkında 2024 Bilgi

Diş estetiği, dişlerinin fonksiyonundan ve görüntüsünden memnun olmayan hastalar için başvurulan tedavilerin tümüne denmektedir. Bu tedaviler, diş rengini eşitlemek, eksik dişin yerini doldurmak, ısırma ve çiğneme fonksiyonlarını düzeltmek ya da estetik görüntüyü iyileştirmek gibi farklı sebeplerden dolayı uygulanabilmektedir. Diş estetiği uygulamaları, hastanın ağız ve diş sağlığını, bunun yanı sıra fiziksel görüntüsünü etkileyen sorunları ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır.

Diş estetiği İzmir Alsancak arayışında olanlar için güzel bir yazı hazırladık. Güzel bir gülüş, bireyin görüntüsünü büyük ölçüde değiştirmekte ve onun dış dünya ile daha rahat iletişim kurmasına olanak tanımaktadır. Hem fiziksel hem de psikolojik açıdan kişinin kendine olan güveni güzel bir gülümseme sayesinde kolaylıkla artabilir. Çeşitli pek çok sebepten dolayı diş görüntüsünün kötüye gitmesi, kişinin fiziksel ve ruhsal sağlığını etkileyebilir. Bu durumu en kısa sürede ortadan kaldırmak için çeşitli tedavi yöntemleri uygulanır.

Diş estetiği, dişlerinin fonksiyonundan ve görüntüsünden memnun olmayan hastalar için başvurulan tedavilerin tümüne denmektedir. Bu tedaviler, diş rengini eşitlemek, eksik dişin yerini doldurmak, ısırma ve çiğneme fonksiyonlarını düzeltmek ya da estetik görüntüyü iyileştirmek gibi farklı sebeplerden dolayı uygulanabilmektedir. Diş estetiği uygulamaları, hastanın ağız ve diş sağlığını, bunun yanı sıra fiziksel görüntüsünü etkileyen sorunları ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır.

Diş Estetiği Nasıl Yapılır?

Kişinin ihtiyacına ve beklentilerine göre başvurulan diş estetiği tedavi yöntemleri farklılık göstermektedir. Bundan dolayı tedavi olmayı planlayan hastaların öncelikle muayene olması gerekmektedir. Muayeneden sonra hastanın ihtiyaçlarını karşılayacak doğru bir planlama yapılır ve tedavi süreci başlar.

Hollywood Smile İzmir

Hollywood Smile, diş estetiği uygulamaları arasında başvurulan en yaygın tedaviler arasındadır. İsmini Hollywood yıldızlarının parlak gülüşlerinden alan bu uygulama, hastanın ağız ve diş problemlerini ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Bu sayede diş rengi eşitsizlikleri ve diş eksikliği giderilir, ısırma-çiğneme fonksiyonları iyileştirilir ve hasta doğal bir gülüşe kavuşur.

Hollywood Smile gülüş tasarımı tek bir tedavi yöntemini içermemektedir. Kliniğe başvuran hastanın durumu öncesinde detaylı bir şekilde incelenir ve en uygun tedavi yöntemine karar verilir. En yaygın başvurulan Hollywood Smile gülüş tasarımı yöntemleri şunlardır;

  • Diş Beyazlatma
  • Zirkonyum Kaplama
  • Lamine Kaplama (Veneer)
  • İmplant Tedavisi
  • Botoks
  • Kompozit Lamine
  • Ortodontik Tedaviler (şeffaf plak, diş teli vb.)

GummySmile İzmir

GummySmile (Diş Eti Gülümsemesi) kişinin gülümsediği sırada diş etlerinin normalden daha fazla görünmesi durumuna denmektedir. Bu durum sonucunda kişi, estetik görünüş açısından rahatsızlık hissi duyabilir.

GummySmile, dişlerin normalden kısa, diş etlerinin normalden daha uzun olması ya dagülümserken üst dudak kaslarının normalden fazla yukarı çekilmesi gibi çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Bu durumun tedavi edilebilmesi için de birden fazla yol bulunmaktadır;

  1. Kron Boyu Uzatma: Başvurulan ilk tedavi yöntemleri arasındadır. Uzman bir diş hekimi ya da periodontist tarafından uygulanır.Gingivektomi ve Gingivoplasti bu amaçla yapılır.Gingivektomi uygulaması diş etinin kaldırılması işlemidir. Gingivoplasti ise diş etinin yumuşak dokusunun tekrardan şekillendirilmesidir.Kron boyu uzatma yöntemi ile gülümserken diş eti görünmesi problemi ortadan kaldırılır.
  2. Botoks Tedavisi (Botulinum Toksin Enjeksyonu):GummySmile tedavi yöntemleri arasında cerrahi işleme ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilen bir operasyondur. Direkt olarak üst dudak kaslarına uygulanır. Bu sayede, gülümserken dudağın yukarıya doğru gereğinden fazla çekilmesi engellenir ve diş eti gülümsemesi görünümü azaltılır.
  3. Ortodontik Tedavi veya Ameliyat:Diş eti gülümsemesi, ortodontik tedavi ya da ameliyat sayesinde de tedavi edilebilir. Diş telleri yardımıyla dişler normal boyutlarına getirilir ve diş dizilimi düzeltilir. Cerrahi operasyon sayesinde ise diş eti yukarıya gömülür ve diş eti görünümü azaltılır.

Uzman hekim, hastanın durumunu ve beklentilerini göz önünde bulundurarak muayeneden sonra hangi GummySmile tedavi yönteminin uygulanacağına karar verir. Tedavi sonucunda diş eti gülümsemesi problemi ortadan kalkar ve hasta doğal bir gülüşe kavuşur.

Pro Estetik Diş Kliniği, İzmir/Alsancak

İzmir’de alanında uzman bir hekime danışmak ve diş estetiği tedavisi görmek isteyenler için bir öneride bulunacağım. İzmir, Alsancak’ta bulunan Pro Estetik Diş Kliniği, Profesör ve Doçent hekim kadrosu ile şehrin merkezinde kaliteli hizmet vermeye devam ediyor. Şehirdeki en güvenilir kliniklerin başında gelen Pro Estetik Diş Kliniği, hasta memnuniyetine son derece önem veren bir kurum. Bu nedenle İzmir’de en çok tercih edilen diş klinikleri arasında yerini alıyor.

Pro Estetik Diş Kliniği Randevu ve İletişim İçin;

Web Sitesi: https://proestetik.com.tr/tr/

Telefon Numarası: +90 0232 463 47 47

 

İlginizi çekebilir: En Popüler 15 Salihli Kahvaltı Yerleri | Nereye Gidilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu