Sponsor

Karnıyarık Otu Tozu Nedir? Nasıl Kullanılır? Nereden Alınır?

Karnıyarık otu tozu hakkında merak edilen birçok bilgi var. Karnıyarık otu tozu nedir? karnıyarık otu tozu faydaları nelerdir ve nereden alınır? İşte detaylar...

Karnıyarık otu bitkisinin tohumlarının özel kabuğundan hazırlanan karnıyarık otu tozu, dünyanın çeşitli yerlerinde yetişse de anavatanı ve en yüksek miktarda üretiminin yapıldığı yer Hindistan’dır. Ürün lif yönünden çok zengindir. Lif yönünden zengin besinler gibi özellikle bazı sindirim sağlığı sorunları ile mücadelede beslenme programına dahil edilebilir.

İçeriğinde yüksek oranda çözünebilir ve çözünemeyen lifle bulunur. Su ya da bir sıvı ile birleştiğinde şişerek jelimsi özel bir kıvam alır. Böylelikle karnıyarık otu tozunu tüketen kişi hem tokluk hissine kavuşur hem de bağırsak hareketleri olumlu yönde gelişebilir. Bu jelimsi özelliğe kavuşması onu tariflerde bağlayıcı hammadde olarak da kullanılmasını sağlar. Örneğin glutensiz unlarla yapılan tariflerde kullanarak tarifin daha yüksek dokulu ve pofuduk bir kıvama ulaşması hedeflenebilir.

karniyarik-otu-tozu-2

Karnıyarık Otu Tozu Nasıl Kullanılır?

Karnıyarık otu tozu direk suya katılarak hazırlanabilir. Bu şekilde tüketebileceğiniz gibi glutensiz unlarla hazırlayacağınız tariflerin içine kıvam verici olarak da karnıyarık otunu tercih edebilirsiniz. Sıvıyla temas edince jel kıvamı olan ürün tariflerdeki tüm malzemeyi glutenli un gibi birleştirerek pişmeye hazır gele getirir.

Suyla tüketimi en pratik halidir. Bir bardak ılık suyun içine (tercihen aç karnına) bir tatlı kaşığı karnıyarık otu tozunu ekleyip karıştırarak bekletmeden tüketebilirsiniz. Ürünün miktarını ve tüketme sıklığını beslenme uzmanınıza danışarak belirleyebilirsiniz. Genellikle günlük tüketim ölçüsü 1 ila 3 öğün arasında değişkenlik gösterebilir.

Glütensiz tarifler hazırlamak istiyorsanız ve un yerine ne koyacağınızı bilmiyorsanız karnıyarık otu tozunu birçok tarife ekleyerek daha sağlıklı hale getirebilirsiniz.

karniyarik-otu-tozu-3

Karnıyarık Otu Tozu Faydaları Nedir?

Hiçbir besi tek başına bir tedavinin parçası olmasa da genel tedaviye destek olarak bazı ürünler tüketilebilir. Ürünün doğal doğasından gelen faydalarına birlikte göz atalım.

En popüler özelliği kabızlık konusunda destekleyici olabilmesidir. Karnıyarık otu tozunu düzenli tüketerek bağırsak hareketlerinizi hızlandırabilirsiniz. Kabızlığı kısa sürede destek vererek bağırsaklarınızın rahatlamasına yardımcı olabilir. İkinci popüler özelliği ise uzun süreli tokluğu desteklemesidir. Diyet yapan kişilerin sıklıkla mücadele ettiği his açlıktır. Karnıyarık otu tozu jel kıvamını alıp mideyi doldurduğu için bu açlık hissini tokluk hissine döndürebilir.

Gün içinde önerilen ölçülerde tozu tüketirseniz siz de kilo verme diyetlerinizde açlık hissine yenilmeden devam edebilirsiniz.

Çözünebilir liften zengin besinler aynı zamanda kötü kolesterolün düşürülmesine yardım eder.

karniyarik-otu-tozu-4

Karnıyarık otu tozu nu sağlıklı bir beslenmenin parçası olarak tüketmek istiyorsanız konu ile ilgili sizi tanıyan bir beslenme uzmanına danışarak günlük beslenmenize nasıl dahil etmeniz gerektiğini danışabilirsiniz.

Karnıyarık Otu Tozu Nereden Alınır?

Karnıyarık otu tozunu sağlıklı ve organik ürün satan online satış noktalarından satın alabilirsiniz. Bu tür toz formda ürünleri satın alırken sertifikalı organik olmasını tercih etmek sizi pestisit kalıntısı içermeyen, gerçek anlamda doğal içerikli ürün kullandığınız için birçok açıdan daha güvenilir kılacaktır.

Karnıyarık otu tozunu naturiga.com adresinden güvenle satın alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu