Sponsor

Anadolu Jet Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır? | 2023 Bilgiler

Anadolu Jet bilet değişikliği için (0850) 840 23 69 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Yurtiçi ve yurtdışı biletlerinizi kolayca değiştirin!

Anadolu Jet bilet değişikliği; ulaşım sektöründe yolcuların rezervasyonlarını biletleme işlemi sonrası düzenleyebilme hakkı anlamına gelmektedir. Havayolları başta olmak üzere ulaşım sektöründe bilgi teknolojileri kullanımı giderek artıyor. Karayolları, havayolları ve hatta demir yolları için online bilet almak yolcuların farklı motivasyonlarla tercih sebebidir.

Anadolu Jet firmasının bilet değişim işlemleri için 0850 302 54 93 telefon hattını güvenle arayabilirsiniz.

Ancak özellikle hava taşımacılığı sektöründe bilet alma ve rezervasyon değişikliği işlemleri için internet tabanlı platform kullanımı epey yaygındır. Anadolu Jet Havayolları ise Türkiye’nin en önemli havayolu şirketlerinden biridir ve doğal olarak sektörde en fazla online uçak bileti değiştirme taleplerinin önemli bir oranı Anadolu Jet bilet değişim işlemleri şeklinde aratılmaktadır.

AnadoluJet İletişim Bilgileri
✅ Anadolu Jet İletişim : (0850) 303 07 87
✅ AnadoluJet Bilet Telefon : (0850) 302 54 93
✅ AnadoluJet Bilet Hattı :0850 840 48 31
✅ AnadoluJet Mail Adresi :info@anadolujet.com

Kısacası internetten uçak bileti değiştirmek isteyenlerin büyük bir oranı Anadolu Jet rezervasyon değişikliği yapmak istemektedir.

Yolcuların internette uçak bileti değişikliği yaparken anlaşılır arayüze sahip ve en önemlisi güvenilir bir platform arayışı yoğundur. www.biletreyon.com sektördeki önemli bir eksikliği fark ederek Anadolu Jet ve diğer önemli uçuş firmaları için online bilet değişim özelliklerini bünyesine eklemiştir.

1 1
Anadolu Jet Bilet Değişikliği

Böylelikle yolcular seyahat acentelerine gitmek zorunda kalmadan ve Anadolu Jet çağrı merkezini düşürmekle uğraşmadan rahatlıkla uçak biletlerini değiştirebilmektedir. Peki Anadolu Jet bilet değişikliği nasıl yapılır?

Anadolu Jet Uçak Bileti Nereden Değiştirilir?

Havayolu taşımacılığında Anadolu Jet firmasını tercih eden kişiler kimi zaman Anadolu Jet bilet değişikliği yapmak istemektedirler. Uçak bileti değiştirme işlemi genel olarak yolcuların seçtiği koltukta, rezervasyon tarihi ve güzergahında, parkurda sonradan düzenleme yapma hakkını kapsar.

Anadolu Jet uçak biletini değiştirmek isteyen yolcular ilk olarak biletlerini değiştirmek için güvenilir platform arayışına girer. Biletreyon.com yolcuların 7/24 seyahat düzenlemeleri yapabileceği bir platform olarak Anadolu Jet uçak biletinizi değiştirmenin en kolay yoludur.

2 1

Bir diğer makalemiz olan Pegasus Havayolları Bilet Değişikliği başlıklı konumuzu da okumanızı tavsiye ederiz. Yurtiçi ve yurtdışı daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde nasıl değişim yapabileceğinizi anlattık.

Seyahat planınız ertelenmiş olsun ya da uçak biletini daha erken tarihe çekmek istiyor olun fark etmez; Biletreyon.com ile Anadolu Jet uçak bileti değişim işlemini dilediğiniz an yapabiliyorsunuz.

Telefonla Anadolu Jet Bilet Değişikliği Yapma

Online olarak bilet değişim işlemlerinizi yapabileceğiniz gibi, (0850) 302 54 93 numaralı Anadolu Jet Havayolları iletişim hattı aracılığı ile de her türlü bilet işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Yurtiçi ve yurtdışı bütün uçak biletlerinizde tarih değişikliğini ücretsiz müşteri hizmetlerimiz aracılığı ile kolayca yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey; Anadolu Jet bilet değişim hattımızı arayarak bilet değişikliği talebinde bulunmaktır.

Anadolu Jet Bilet Değişikliği Yaparken Gerekli Bilgiler

Anadolu Jet bilet değişikliği yaparken istenen bilgiler PNR ve Yolcu Soyadı olmaktadır. PNR, rezervasyon numarası olup yolcunun şahsına özel olarak düzenlenen özel koddur. Soyad ise PNR ile eşleşme durumunu kontrol etmek için istenmektedir.

Kendi adınıza veya başkasına ait rezervasyonu düzenlerken mutlaka yolcu ismine göre bilgileri girmeniz gerekir. Bu iki bilgiyi Biletreyon.com Anadolu Jet bilet değişim ekranına girdikten sonra mevcut bileti düzenleme ekranı karşınıza çıkacaktır. Başka bir deyişle PNR ve Soyad bilgisini girdiğinizde uçak biletinizi düzenlemeye başlayabilirsiniz.

3 1

Anadolu Jet PNR olmadan uçak biletimi değiştirebilir miyim?

PNR, yolcuların uçak rezervasyonuna özel olarak düzenlenen ve iptal/iade, Anadolu Jet bilet değişikliği gibi işlemlerin teyidi için gerekli bir bilgidir. Yolcu rezervasyon numarası olarak özetleyebileceğimiz PNR, rakam ve harf kombinasyonundan oluşur.

Bununla birlikte her yolcunun rezervasyon numarası farklıdır. Rezervasyon numarası yolcunun bilet alım işlemi esnasında sisteme girdiği iletişim kanalı üzerinden aktarılır.

Eğer PNR numaranızı unuttuysanız veya kaybettiyseniz maalesef ki ilgili bilgiyi öğrenmeden uçak biletinizi değiştirmeniz mümkün olmayacaktır. Eğer Anadolu Jet PNR bilgisini kaybettiyseniz 7/24 (0850) 840 23 69 numarasını arayarak uçuşunuza özel rezervasyon kodunu öğrenebilirsiniz.

Anadolu Jet Bilet Değişikliği Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anadolu Jet bilet değişikliği yaparken PNR bilgisine sahip olmanız gerektiğinden söz etmiştik. Biletreyon.com uçak bileti değiştirmenin kolay ve güvenilir yoludur.

Lakin unutmamanız gereken husus, Biletreyon.com aracı bir firmadır ve bilet değişim işlemlerini Anadolu Jet firma kurallarına göre yaparsınız. Genel olarak Anadolu Jet bilet değişim işlemleri için uçuş güzergahı, uçuşa kalan süre ve ücret sınıfları etkilidir.

Örneğin Anadolu Jet iç hatlar bilet değişim ve dış hatlar bilet değişim süreleri farklıdır. Bununla birlikte promosyon ücret sınıfı ve esnek ücret sınıfları için bilet değişim hakkı farklılık gösterir. Anadolu Jet uçak bileti değiştirirken genel olarak aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz gerekir:

  • PNR ve Soyad bilgisi uçak biletinde değişiklik yapmak için elzemdir.
  • Uçuşa kalan süre bilet değişiklik hakkını etkilemektedir.
  • İç hatlar, KKTC ve Dış Hatlar seferleri için bilet değişiklik politikaları farklılık göstermektedir.
  • Bazen biletler arası fiyat farkı ortaya çıkar ve bunu ödemeden Anadolu jet bilet değişikliği işlemi tamamlanmaz.
  • Rezervasyon değişikliği sadece uçuş tarihi ve güzergahı gibi uçuşa has bilgileri kapsar. Her yolcu sadece kendine ait bileti düzenleyebilir ve mevcut bilette isim değişikliği yapmak mümkün olmamaktadır.

5 1

Anadolu Jet Biletimi En Geç Ne Zaman Değiştirebilirim?

Anadolu jet uçak bileti değişikliği yaparken uçuşa kalan süre dikkat etmeniz gereken maddelerin başında gelmektedir. Nitekim seyahat rotasına göre uçuşa kalan süre biletinizi düzenleme hakkınızı belirler.

Bununla birlikte fiyat farkını etkileyen hususlar arasında uçuşa kalan süre de mevcuttur. Peki Anadolu Jet biletinizi uçuşa kaç saat kala değiştirebilirsiniz?

Yurt içi seferleri için Ekstrajet sınıfı için uçuşa 72+ saat varsa, Konforjet için ise uçuşa 12 saat kalana kadar uçak bileti değişikliği yapabilirsiniz. Anadolu jet iç hatlar bilet değişiklik politikası gereğince maalesef ki promosyon ücret sınıfları için standart tarifede bilet değişiklik hakkı mevcut değildir.

KKTC bilet değişim işlemleri bilet sınıfına göre farklılaşmakla beraber uçuşa 12 saat kalana kadar Anadolu Jet bilet değişikliği yapma hakkınız saklıdır.

Yurt dışı uçuşları için Ecojet için bilet değişiklik hakkı yoktur. Diğer ücret sınıfları için yolculuğa 24 saat kalana kadar bilet değişikliği yapabilirsiniz.

6 1

Anadolu Jet Bilet Değişim Fiyat Farkı

Anadolu Jet bilet değişim fiyat farkı, bazı koşullarda ceza bedeli ve eksteriyetle işlem bedelini kapsamaktadır. Biletreyon.com aracılığıyla Anadolu Jet rezervasyonunuzda değişiklik yapıyorsanız mevcut rezervasyonu düzenledikten sonraki aşamada ekrandaki fiyat farkını ödemeniz gerekmektedir.

Sabit bir fiyat farkı olmamakla birlikte Anadolu Jet uçak bileti değişim ücreti için bazı kurallar mevcuttur. Anadolu Jet bilet değişikliği için ücretleri belirleyen hususlar aşağıdaki gibidir:

  1. İç hat seferlerinde 40 TL biletleme bedeli alınmaktadır. Bu, sadece işlem bedeli olmakla birlikte Anadolu Jet ceza bedeli dahil değildir.
  2. KKTC için 40 TL bilet bedeli tahsil edilmektedir.
  3. Yurt dışı uçuşları için biletleme bedeli farklılık göstermektedir.

Yukarıdaki bilgiler ana hatlarıyla Anadolu jet uçak bileti değiştirme ücreti için fiyat farkını yansıtmakla birlikte kesin değildir. Baz ücreti ve güncel işlem bedelleri için Anadolu Jet bilet değişim ofisine (0850) 840 23 69 numarasından ulaşabilirsiniz.

Anadolu Jet Güvenilir Ödeme Yap Biletini Değiştir

Anadolu Jet bilet değişikliği yaparken nihai ücret Biletreyon.com ekranında rezervasyon düzenleme adımından sonra belli olmaktadır. Ortaya çıkan fiyat farkı Biletreyon.com üzerinde diğer seyahat acentelerine oranla epey uygundur. Öte yandan burada 3D Secure altyapısı mevcuttur.

Bu sayede yolcular kart bilgilerini 3. kişilerle paylaşma korkusu olmadan girerek ödemelerini yapar. Eğer uçak biletinizi değiştirmek istiyorsanız burada günün her saati tek bir tıkla uçak biletinizi değiştirmeniz mümkündür. Ödemeyi kredi veya banka kartı üzerinden yaparak zamandan kazanabilirsiniz.

Anadolu jet güvenilir uçak bileti değiştirme sitesi Biletreyon.com ile hızlı ve güvenli bir şekilde seyahat planınıza uygun tarih ve güzergahı seçebilir, ödemeyi anında 3D secure üzerinden yapabilirsiniz. Eğer uçak biletinizi değiştirmek istiyorsanız hemen Biletreyon.com ile %100 güvenilir bilet değişikliği yapın, yeniden bilet almak zorunda kalmadan uygun fiyata uçmanın tadını çıkarın!

Yurtiçi Anadolu Jet biletimi, yurtdışı ile değiştirebilir miyim?

Evet. Yurtiçi uçak biletlerinizi yurtdışı uçak biletleri ile değişim yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu; yurtiçi alan vergileri fiyatları ile yurtdışı alan vergileri fiyatlarının farklılık göstereceğidir.

Anadolu Jet biletimi Türk Hava Yolları ile değiştirebilir miyim?

Anadolu Jet Havayolları; Türk Hava Yolları’nın alt kuruluşu olmasından dolayı havayolları arasında bilet değişikliği yapmanız mümkündür. Bu özellik çoğu zaman sizlere ekstra avantajlar sağlamaktadır.

Ayrıca Anadolu Jet’in biletlerini THY ile değiştirebildiğiniz gibi, THY’nin biletlerini de Anadolu Jet ile değiştirebilirsiniz.

Anadolu Jet biletimi açığa alabilir miyim?

Bütün havayolu firmalarında uçak biletlerinizi daha sonra kullanabilmek için açığa alım uygulaması mevcuttur. Aynı şekilde Anadolu Jet Havayolları‘nda da daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi açığa alım gibi seçenekleriniz bulunmaktadır.

Burada da dikkat etmeniz gereken konu; bileti açığa alırken herhangi bir ücret ödememenize rağmen, biletinizi aktif ederken 250 TL gibi ek bir ücret çıkabilmektedir.

Anadolu Jet Promosyon bileti değişebilir mi?

Bütün havayolları’nda promosyon sınıfı biletlerde herhangi bir değişiklik sağlanamamaktadır. Fakat bazı durumlarda bilet değişikliği yaparken promosyon sınıfı dahi olsa biletinizde tarih değişikliği yapmanız mümkün olabilmektedir. Detaylı bilgi için Anadolu Jet bilet değişim ofisi numaramız olan (0850) 303 07 87‘li ücretsiz müşteri hizmetleri numaramızı arayabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: 2023 Yılı İstanbul’da Mangal Yapılacak Yerler İle Tanışın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu