Sponsor

Sunexpress Bilet Değişikliği Hakkında Bilmeniz Gereken 8 Şey

Uçak biletinizde değişiklik yapabilmek için (0850) 840 23 69 numaralı 7/24 ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

SunExpress bilet değişikliği; Türk-Alman işbirliğiyle THY ve Lufthansa firmalarının bir araya gelerek hizmete başlamış bir havayolu firmasıdır. Uçak biletinizde değişiklik yapabilmek için (0850) 840 23 69 numaralı 7/24 ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. 1989 yılında hizmete başlayan Sunexpress, Türkiye ile Avrupa arasında köprü olma misyonuyla hizmete başlamıştır.

Günümüzde şirket Türkiye’nin ve Avrupa’nın önemli tatil yerlerine tarifeli seferler düzenler. Sektördeki çeyrek asrı aşan ve sağlam adımlarla ilerleyen tecrübesiyle firma günümüzde Türkiye’nin en önemli havayolu firmaları arasındadır. Ancak havayolu firmasının kalitesinden bağımsız olarak yolcuların bazı hakları mevcuttur.

SunExpress Bilet Değişikliği İletişim Bilgileri
✅ SunExpress İletişim :  (0850) 303 07 87
✅ SunExpress Telefon : (0850) 302 54 93
✅ Bilet Değişikliği :(0850) 840 48 05
✅ Bilet İptali :(0850) 840 48 31

Sunexpress bilet değişikliği ve iptali gibi geniş çaplı bilet işlemleri yolcuların en çok merak ettiği konular arasındadır. Elbette ki Sunexpress uçak biletinizi değiştirmeniz mümkündür. Bilet erteleme, iptal veya açığa alma gibi geniş kapsamlı hizmetler için Sunexpress bilet değiştirme numarası 0216 456 97 11 üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Bir diğer makalemizde ise Türk Hava Yolları’ndan satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde tarih değişikliği, açığa alım veya bilet iptali gibi işlemlerin nasıl yapılabileceği konusunu ele aldık. THY bilet değişikliği nasıl yapılır başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Yolcuların kimi zaman SunExpress biletinde değişiklik yapma isteği oldukça doğaldır. Nitekim özellikle firmanın tatil yerlerine hizmet verdiğini düşününce, kimi zaman tatil planlarınızda değişiklik olabilir. Öte yandan beklemediğiniz gelişmeler veya hayatınızda meydana gelen ekstrem durumlar sebebiyle yolculuğunuzu ertelemeniz gerekir.

2

Bununla birlikte tarih değişimi kadar güzergah değişimi de önemlidir. Çünkü seyahat planı yaparken daha uygun fırsatlar bulmanız gibi durumlar vuku bulabilir.

Sonuç olarak Sunexpress böyle durumlarda uçak biletinizi değiştirmenizi mümkün kılar. Peki Sunexpress bilet değişikliği nasıl yapılır? Sunexpress bilet değişim ücretli mi? Bu yazımızda turistik yerlere gideceklerin ilk tercihlerinden olan Sunexpress Havayolları bilet işlemleri hakkında detaylı bilgi sunacağız.

Sunexpress Bilet Değişikliği Yapmak Neden Önemlidir?

Sunexpress bilet değişikliği yapmanın nedenleri çeşit çeşittir. Genellikle yolcuların bilet değiştirme sebepleri farklılık gösterse de genelde bunun altında seyahat planında değişiklik vuku bulması yatar. Yolcular seyahat planlamasında farklılık olduğu takdirde uçak biletini değiştirmek istemektedir.

Türkiye’nin en büyük low-cost havayolu firması olan Pegasus Havayolları’ndan daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde tarih değişikliği veya açığa alım işlemlerini nasıl yapabileceğinizi işledik. Pegasus bilet değişikliği nasıl yapılır başlıklı makalemizi okumanızı şiddetle tavsiye ederiz. 🙂

Sunexpress bunun için ideal firmalardan biridir. Nitekim firma günümüzde farklı yollarla uçak bileti değiştirme hizmetleri verir. Örneğin tatil için yazlığınıza gitmeye karar verdiniz İstanbul Antalya uçak bileti aldınız. Ancak seyahatinizi 2 hafta ertelemeniz gereken önemli bir işiniz çıktı. Böyle durumda uçak biletinizin yanmaması için Sunexpress biletinizi değiştirmeniz önem kazanır.

3

Yolcular çoğu zaman Sunexpress uçak bileti değişim işlemlerini hayatlarındaki değişiklikler sebebiyle yapar. Ancak unutmamanız gereken husus, havayolu taşımacılığında kimi zaman şirket kaynaklı uçuş gecikmesi gibi problemlerin doğal olmasıdır. Böyle durumlarda tatilini ertelemek istemeyen yolcular daha erken tarihte uçak bileti varsa mevcut biletini erkene çekebilmektedir.

Başka bir deyişle, Sunexpress bilet değişikliği hem seyahat planında değişiklik olanlar için hem de uçuş iptali veya rötar gibi olumsuzlara önlem olarak önem kazanır. Kısacası uçak biletini değiştiren yolcular mevcut bilet hakkını diledikleri tarihte kullanır.

Telefonla Sunexpress Bilet Değiştirme

Sunexpress, 30 yılı aşan tecrübesiyle her daim yeniliklere açık bir firma olmuştur. Firmanın bugün en çok tercih edilen havayolu şirketleri olmasında yolculara sunduğu imkanlar yer alır. Henüz şirketin erken yıllarında dahi telefonla Sunexpress bilet değiştirme mümkündü.

Günümüzde alternatif olarak online uçak bileti değiştirmek mümkün olsa dahi yolcular telefonda muhatap bulmaları sebebiyle bu geleneksel yolu sıklıkla tercih eder. Başka bir deyişle Sunexpress müşteri hizmetlerini arayan yolcular telefonda kendileriyle ilgilenen biri olduğunda problem yaşamayacağını düşünme eğilimindedir.

Sunexpress bunun için 7/24 bilet işlemleri yapabileceğiniz 0850 303 0787 numaralı hattan hizmet verir. Dilediğiniz zaman bu numarayı arayarak bilet değiştirme, bilet iptali, erteleme veya aklınıza gelecek tüm işlemleri yaparsınız.

5

Sunexpress Telefonla Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

SunExpress Havayolları‘ndan daha önce satın aldığınız uçak biletlerinizde tarih değişikliği için bilet biletdegisim.com/sun-express-bilet-degistirme linkini tıklayarak online olarak değişim yapabilirsiniz. Online olarak değiştirebileceğiniz gibi, 0850 302 54 93 numaralı çağrı merkezimizi arayarak da uçak biletlerinizde değişiklik gerçekleştirebilirsiniz. 

Türkiye’nin Avrupa’ya ulaşan köprüsü Sunexpress, tüm uçuşlarda telefonla bilet değişikliği imkanı sunar. Yani uçak bileti değiştirme yapmak istiyorsanız Sunexpress çağrı merkezi 0850 303 0787 numarasını aramanız yeterlidir.

Telefonla Bilet Erteleme

Telefonla bilet erteleme, yolcuların Sunexpress müşteri hizmetleri numarasını arayarak uçuş tarihini farklı bir tarihe aktarma işlemi anlamına gelir. Sunexpress telefondan bilet işlemleri yapmak için günün her saati hizmet verir.

Eğer seyahat planınız farklılaştıysa uçuş hakkınızı dilediğiniz tarihte kullanmanız mümkündür. Kısacası Sunexpress bilet erteleme işlemlerinizi dilediğiniz an firmanın numarasını arayarak yaparsınız.

8

Sunexpress Bilet Değişim Kuralları

Sunexpress bilet değişim kuralları genel olarak yolcunun yararına olmaktadır. Müşteriler firmanın belirlediği kurallar çerçevesinde mevcut biletlerini değiştirme, erteleme, iptal etme hakkına sahiptir. Peki Sunexpress bilet değişikliği politikaları nelerdir?

  • Yurt içi uçuşlarda kalkışa 2 saat, yurt dışı uçuşlarsa ise kalkışa 48 saat kalana kadar bilet değiştirmeniz mümkündür.
  • Yolcu bilgilerini değiştirmek mümkün değildir. Eğer uçuş hakkınızı devretmek istiyorsanız uçak bileti devretme konusunda 7/24 biletreyon.com/sunexpress-iletisim linki üzerinden bilgi alabilirsiniz.
  • Sıklıkla bileti aldığınız fiyattan değişim gerçekleşir.
  • Duruma göre ceza bedeli veya fiyat farkı ödemeniz gerekecektir.
  • Yurt içi uçuşlarda fark fiyatı Türk Lirası üzerinden, Yurt Dışı uçuşlarda ise Euro üzerinden ödenir.
  • Minimal paketlerden olan Sunlight paketini diğer Sunexpress tarifeleriyle değiştiremezsiniz.
  • SunFlex sayesinde ceza bedeli ödemeden sadece aradaki farkı ödeyerek bilet değişimi yapmanız mümkündür.

Eğer aklınıza takılan bir soru varsa  0850 303 0787 numarasından bilgi alabilirsiniz.

SunExpress SunLight Bilet Değişikliği

Sunexpress bilet değişikliği deyince akla ilk gelenlerden biri firmanın fazla eşya taşımayı sevmeyenlere sunduğu SunLight biletlerinde değişiklik olup olmadığıdır. Firma politikalarına göre SunLight uçuşlarını farklı tarifelere yükseltmek mümkün değildir.

Yani diğer tarifelere geçemeyeceğiniz için SunLight bilet değişimi zor olmaktadır. Ancak yine de Sunexpress bilet değişim numarası 0850 303 0787 sizlere daha doğru bilgi sunacaktır.

9

SunFlex Nedir? SunFlex Avantajları

Farklı yöntemlerle uçak bileti değiştirme avantajı sunan Sunexpress, yolcuların uçuşlarında esnek imkanlara sahip olduğu SunFlex paketini devreye sokmuştur. SunFlex bilet değişikliği sayesinde yolcular normalde yüksek ceza bedeli ödeyecekleri koşullarda bile ücretsiz bilet değiştirme imkanına sahip olur.

Kısacası uçak bileti değiştirirken ceza bedeli ödemeden özgürce değişiklik yapmanın yolu Sunexpress SunFlex paketi olmaktadır. Üstelik yolcular bu hizmeti doğrudan uçak bileti satın alma adımında alabildiği gibi dilerlerse sonradan ekleyebilir.

SunExpress Bilet Değişikliği Yöntemleri

Sunexpress bilet değişikliği; telefon veya online platform üzerinden gerçekleşir. Telefonla uçak bileti değiştirme çağrı merkezini arayarak işlem yapma anlamına gelir. Online bilet değişim ise internetten PNR ve Yolcu Soyadı girerek yeni bileti seçmektir.

Müşterilerin tercihi farklılaşmakla birlikte iki yöntemin de kendine göre avantajı mevcuttur. Ancak telefonla veya internetten fark etmeksizin SunExpress günün dilediğiniz saati bilet değiştirme imkanı sunar.

Sunexpress uçak bileti değişikliği nasıl yapılır diye soranlar için adımlar bellidir. Peki uçak bileti değiştirme işlemi nasıl gerçekleşir?

10

Sunexpress Müşteri Hizmetlerini Arayın veya Sitede Kontrol Yapın

Sunexpress müşteri hizmetleri 0850 303 0787 telefon numarasıyla 7 gün 24 saat servis verir. Eğer telefonla uçak bileti değişimi yapacaksanız çağrı merkezini aramanız gerekir. İnternetten bilet değişim yapacaksanız PNR ve Yolcu Soyadı bilgilerini Sunexpress bilet değişiklik sayfasına girmeniz gerekir.

Müşteri Temsilcisine Durumu Anlatın

Sunexpress müşteri hizmetleri ekibi alanında profesyonel çağrı merkezi çalışanlarından oluşur. Ancak sizlerin yapmak istediğiniz uçak bileti işlemleri için net olmanız önemlidir.

Bunun için “Sunexpress uçak biletimi değiştirmek istiyorum”, “Uçak biletimi ertelemek istiyorum” gibi keskin cümleler kullanmanız faydalı olacaktır. Çağrı merkezi çalışanı muhtemelen değişim sebebini öğrenmek isteyecek ve sonrasında gerekli işlemlere başlayacaktır.

Yeni Uçuş Tarihi veya Güzergahı Seçin

Müşteri temsilcisi talep ettiğiniz tarih aralığı ve uçuş yönünde alternatif biletleri sizlere sayacaktır. Eğer online Sunexpress bilet değişikliği yapıyorsanız bunları kendiniz kontrol edersiniz. Kendiniz için uygun yeni bileti seçtikten sonra işlemler tamamlanır.

Eğer yeni bilet bedeli eski bilet fiyatından yüksek değilse çoğunlukla bu adımda işlem biter. Bazı koşullarda ceza bedeli ödemeniz gerekeceğini hesaba katmalısınız.

Ödeme Yapın ve Yeni Biletinizi Alın

Sunexpress bilet değişiklik ücreti eğer tarifenizde aksi yer almıyorsa ödenmelidir. Ancak genel olarak tüm uçuş tarifelerinde arada fark çıkıyorsa bunu ödemeniz gerekir. Sunexpress bilet değişikliği yaparken ödemenizi 7/24 Kredi/Banka Kartı üzerinden ödersiniz. Ödemenizi takiben yeni biletiniz hazırdır ve mevcut uçuş bilgileri yenisiyle güncellenir.

Bilet Değişim Ücreti Ne Kadar?

Sunexpress bilet değişim ücreti uçak biletinizi değiştirdiğinizde arada çıkan farktır. Ancak bazı koşullarda ceza bedeli ödemeniz gerekecektir. İç hatlar bilet değişimi yaparken TL, dış hatlarda ise Avro üzerinden ceza bedeli hesaplanır.

Başka bir deyişle Sunexpress uçak bileti değiştirme fiyatı için sabit bir kural yoktur. Uçuş tarifesi, kalkışa ne kadar kaldığı gibi kriterler bilet değişim fiyatını belirler. SunFlex yolcuların ceza bedeli olmadan uçak biletlerinde değişim yaptığı bir hizmettir.

Eğer farklı ve belirsiz ceza miktarlarıyla uğraşmak istemiyorsanız ilgili paketi SunExpress bilet satın al adımında seçebilirsiniz. Dilerseniz daha sonra SunFlex işlemleri numarası  0850 303 0787 üzerinden paketi alma fırsatınız mevcuttur.

Sonuç olarak uçak bileti değiştirirken ortaya çıkacak ücret sıklıkla iki uçak bileti arasındaki farktır. Eğer yeni biletiniz eski biletinizden daha pahalıysa anlık ödeme yaparak bileti onaylarsınız.

Sonuç olarak Sunexpress Havayolları, müşterilerine seyahatlerinde esnek davranabilecekleri bilet değiştirme hizmeti sunar. Sunexpress bilet değişikliği telefonla veya online olarak gerçekleşir. Dilerseniz SunExpress telefon numarası olan 0850 303 07 87 üzerinden günün her saatinde hızlı bilet değiştirmeniz mümkündür. Firmanın belirlediği şartlara uygun olmak kaydıyla dilediğiniz zaman uçak biletinizi değiştirebilirsiniz.

Bilet Değişikliği İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

SunExpress bilet erteleme nasıl yapılır?

SunExpress Havayolları’ndan daha önce satın almış olduğunuz yurtiçi veya yurtdışı uçak biletlerinizde tarih değişikliğini 0850 840 23 69 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerinden işlem gerçekleştirebilirsiniz.

SunExpress bilet erteleme ne kadar?

Bilet değişikliğinde net bir fiyat farkı olmamaktadır. Fakat yurtiçi uçuşlarda ortalama 500 TL, yurtdışı uçuşlarda ise 1250 TL civarında cezai işlem uygulanabilmektedir. Her türlü sorunlarınız için ücretsiz müşteri hizmetlerimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Uçak bileti erteleme ücretli mi?

Her havayolu firmasının kendine özgü bilet kuralları bulunmaktadır. Genel olarak uçak bileti değişikliği yapmanın ekstra bir maliyeti bulunmaktadır. Yurtiçi uçuşlarda minimum 500 TL civarında fiyat farkı çıkmaktadır.

Bütün biletler ertelenebiliyor mu?

Evet, SunExpress Havayolları‘nda her türlü uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliği yapmanız mümkün. Bazı havayolu firmalarında promosyon biletlerde tarih değişikliği yapılamamaktadır. Fakat bu durum, SunExpress bilet değişikliği işlemlerinde geçerli değil. Bütün sınıflarda uçak biletinizi değiştirebilirsiniz.

Uçak bileti kaç saat kala değiştirilebilir?

Uçak biletlerinizde standart olarak; uçuşunuza son 2 saat kalana kadar bilet kurallarınız dahilinde tarih değişikliği gerçekleştirebilirsiniz. Fakat 2 saatten az bir süre kaldığı taktirde herhangi bir bilet değişiklik işlemi yapamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu