Pegasus Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır? Güncel Bilgi | 2024

Pegasus bilet değişikliği için (0850) 840 23 69 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Yurtiçi ve yurtdışı biletlerinizi kolayca değiştirin!

Pegasus bilet değişikliği; yolcuların uçak biletinde tarih ve güzergah değişikliği, bilet açığa alma ve bilet iptali gibi süreçleri kapsar. İç hatlarda 36 noktaya, dış hatlarda ise 88 noktaya uçan Pegasus Havayolları, tarifeli uçuş yapmayı düşünenlerin ilk tercihlerinden biri olmaktadır.

Pegasus Havayolları’ndan daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliği yapabilmek için (0850) 840 23 69 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz. Bilet değişikliği yapabilmek için PNR kodunuzu veya E-Bilet numaranızı hazır bulundurmanız gerekmektedir.

15 Nisan 1990 tarihinde faaliyete başlayan Pegasus, günümüze kadar çağın gereksinimlerine uyum sağlayarak seyahatlerinde havayolunu tercih edenlerin vazgeçilmez firmalarından biri haline gelmiştir. Günümüzde yurt içi başta olmak üzere KKTC ve dış hatlarda Pegasus Havayolları ile uçuş gerçekleştiren birçok kişi vardır.

Ancak Pegasus Havayollarını tercih eden tüketici sayısındaki artışla beraber bazı yolcuların en doğal haklarından bile bihaber olması olasıdır. Online bilet değişikliği, uçakla seyahat edecek kişilerin seyahat planlamasında değişim olduğu takdirde anlık olarak uçak bileti değişimi yapmalarını mümkün kılar.

Pegasus İletişim Bilgileri
✅ Pegasus İletişim :  (0850) 303 07 87
✅ Pegasus Bilet Telefon : (0850) 302 54 93
✅ Pegasus Bilet Hattı :0850 840 48 31
✅ Pegasus Mail Adresi :info@flypgs.com

Özellikle “Türkiye’nin dijital havayolu” sloganını kullanan Pegasus bilet değişikliği için online uçak bileti değiştirmek oldukça kolaydır. Peki Pegasus uçak bileti nasıl değiştirilir?

Pegasus Bilet Nereden Değiştirilir?

Pegasus bilet değişikliği yapmak isteyenler için Biletdegisim.com günün her saati her dakika rezervasyon değişikliği, bilet açığa alma ve bilet iptali yapabildikleri bir adrestir.

Pegasus bilet değişikliği başta olmak üzere yolcuların sıklıkla tercih ettiği havayolu şirketlerinden aldıkları rezervasyonda değişiklik yapma imkanı sağlar. Yolcuların bilet değiştirme motivasyonları değişkenlik gösterir. Ancak sebebiğniz ne olursa olsun Pegasus uçak biletinizi 7/24 anında değiştirebilirsiniz.

Burada yaptığınız değişiklikler Pegasus Havayolları ana ekranı ile entegredir. Dolayısıyla uçak biletinizde değişiklik yaptığınız zaman ilgili bilgiler havayolu firmasına iletilmiş olur. Böylelikle uçak biletinizde değişiklik yaptıktan sonra herhangi bir problem yaşamak için endişe duymazsınız.

Pegasus Online Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?
Pegasus online bilet değişikliği yapmak istiyorsanız aşağıdaki bilgilere sahip olmanız gerekir:

  • Uçak biletinize ait PNR kodunuz
  • Yolcu isim soyisim bilgileri

PNR, yolcuların uçak seyahatlerinde şahsına özel olarak düzenlenen rezervasyon numarasıdır. Pegasus biletinizi değiştirmek istiyorsanız PNR bilgisi olmadan bunu yapmanızın mümkün olmayacağını hatırlatmamız gerek. Rezervasyon numarası bilet alırken tercih ettiğiniz Pegasus iletişim kanalı üzerinden sizlere iletilecektir.

Bunun dışında Pegasus iletişim hattı‘nı arayarak PNR sorgulama yapabilir ve kolaylıkla yolculuğunuzda size özel olarak belirlenen rezervasyon kodunu öğrenebilirsiniz. Soyad bilgisi ise, biletin düzenlendiği kişinin kontrolü için gerekmektedir.

Pegasus bilet değişim işlemi yapacak kişi firmanın kurallarına uyduğu takdirde biletinin tarih ve güzergahını değiştirebilir, bileti açığa alabilir veya bilet iptali yapabilir. Ancak bazı durumlarda Pegasus değişim işlemi için ceza bedeli uygular.

Öte yandan havayolu taşımacılığı sabit araçlarla olmayıp her uçağın kendine göre nitelikleri vardır. Yolcu uçak değişikliği yaparken son olarak ekranda aradaki fiyat farkı görünecektir. Biletdegisim.com üzerinden 3D Secure altyapısıyla güvenilir bir şekilde ekranda görünen farkı ödeyebilirsiniz.

Pegasus Bilet Değişikliği Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Pegasus bilet değişikliği yaparken yolcuların PNR bilgisine sahip olması gerekmektedir. Bilet değişim ekranında ilk olarak PNR ve Soyad bilgileri girileceği için rezervasyon numaranızı öğrenmeniz elzemdir. Öte yandan Pegasus Havayolları yolculara bazı bilet değişiklik şartları sunar.

Uçuşa kalan süre, yolcunun tercih ettiği uçuş sınıfı ve ekstra işlem bedeli ödemesi gibi kriterlerden oluşan Pegasus bilet değişiklik şartları sağlandığı takdirde anında uçak biletinizi değiştirebilirsiniz. Açılacak ekranda tarih ve güzergaha göre sorgulama yapıp yeni biletinizi oluşturduktan sonra son sayfada Pegasus bilet değişiklik ücreti çıkacaktır.

Bu ücreti ödemeden bilet değişiklik işleminiz onaylanmamakta olup, Biletdegisim.com sayesinde anında 3D Secure güvencesiyle ceza veya işlem bedelini ödeyebilirsiniz.

Neden Online Uçak Bileti Değişikliği Yapmalısın?
Online uçak bileti değişikliği tüm havayolu firmaları için olduğu kadar Pegasus Havayollarını tercih edenler için de epey avantajlıdır. Pegasus Havayolları günümüzde “Türkiye’nin dijital hava yolu” sloganını benimsemiştir. Dolayısıyla Pegasus’un online işlemlere verdiği önemin diğer havayolu şirketlerine kıyasla daha fazla olduğunu söylemek mümkündür.

Uçak bileti değiştirirken basmakalıp biçimde acenteyi ziyaret etmek genellikle yolcular için zaman kaybı olmaktadır. Eğer yolcunun acenteyi ziyaret edecek vakti yoksa biletreyon.com ile 7/24 Pegasus bilet değişikliği yapmak mümkündür.

Günümüzde mobil cihazların sağladığı en büyük kolaylıklardan biri olan online uçak bileti değiştirme işlemi; biletreyon ile hızlı ve güvenilir olarak gerçekleşir.

Sonuç olarak Pegasus uçak biletini değiştirirken internet tabanlı hizmetleri tercih etmek, dilediğiniz her an uçak biletinizde düzenleme imkanı sağlar.

Başkasına Ait Pegasus Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

Pegasus bilet değişikliği için yolcuların kendine ait biletlerde düzenleme yapabilmesi için ek güvenlik önlemleri mevcuttur. PNR numarası ve yolcu soyad bilgileri bunun için sorulmakta olup, bir diğer önemli husus biletin alındığı kart numarasıdır. Bu sebeple yolcuların bir yakınının biletinde değişiklik yapmak istemesi durumunda biletin satın alındığı Kredi/Banka Kartı bilgileri önem kazanmaktadır.

Eğer bu bilgilere sahip olursanız kolaylıkla kendinize ait veya yakınlarınızın uçak biletinde değişiklik yapabilirsiniz. Unutmamanız gereken husus, bileti satın alırken girilen numara ve e-posta sabit kalır. Bu nedenle yakınınızın uçak biletinde değişiklik yapacaksanız ilgili kişinin kolay ulaşılabilir olmasına dikkat etmeniz önemlidir.

Pegasus En Geç Ne Zaman Bilet Değişikliği Yapabilirim?
Pegasus bilet değişikliği için firmanın iç hatlar, KKTC ve dış hatlar için farklı politikaları mevcuttur. Öte yandan yolcunun tercih ettiği uçuş sınıfı gibi bilgiler uçuş öncesi değişiklik yapma periyodunu etkilemektedir.

Pegasus Yutiçi Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

Pegasus Havayolları iç hatlar seferlerinde bilet değişiklik işlemleri; genel olarak uçuşa 2 saat kalana kadar bilet için değişiklik opsiyonu sunar. Uçuşa 2 saatten az bir süre kaldığında hiçbir koşulda uçak bileti değişikliği yapamazsınız. Ancak Pegasus uçak bileti değişikliği yaparken eğer iç hatlar için değişim işlemi yapıyorsanız işlem bedeli kesintisi olabilmektedir.

Pegasus iç hatlar değişim ücreti genel olarak 150 TL ile 250 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Ancak Comfort Flex gibi Pegasus’un sunduğu ek hizmetleri tercih ettiyseniz ekstra ceza bedeli ödemezsiniz.

Pegasus Yurtdışı Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

Pegasus dış hatlar bilet değişikliği için uçağın iç hat bağlantılı mı dış hat bağlantılı mı olduğu önemlidir. Genel olarak dış hat tarifeli seferler için Pegasus bilet değişim işlemini uçuşa 2 saat kalana kadar yapma fırsatınız vardır. Ancak iç hat bağlantılı dış hat seferlerinde uçuşa 24 saat veya daha az bir süre varsa bilet değişikliği opsiyonu ortadan kalkacaktır.

Pegasus Yolcu Bilgilerinde Değişiklik Yapma

Pegasus uçak bileti değişikliği sadece tarih ve güzergah gibi uçuşa özel değişiklikleri kapsamaktadır. Yani Pegasus yolcu bilgilerinde değişiklik yapma imkanı sunmamaktadır. Uçak biletinde isim değişikliği yapılamayacağı kuralı Pegasus Havayollarının en keskin kaidelerinden biridir.

Öte yandan mevcut biletin farklı birine devredilmesi de aynı koşullara göre imkansızdır. Kısacası Pegasus uçak biletinizde değişiklik yaparken rezervasyon sahibi sabit kalmaktadır. Bu durumda yolcular ancak uçuş tarihi, güzergahı veya bilet iptali gibi rezervasyona özel değişiklikler yapabilmektedir.

Pegasus İletişim Bilgileri Değişikliği
Pegasus uçak bileti alırken kullandığınız numara veya e-posta adresinde değişiklik yapmak istiyorsanız, bununla ilgili talebinizi Pegasus online kanalları veya Pegasus Müşteri Hizmetleri numarasından iletebilirsiniz.

Pegasus bilet değişikliği telefonla yapılabilir mi?

Evet, Pegasus Havayolları’ndan daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizi 0850 840 23 69 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerimiz aracılığı ile değiştirebilirsiniz.

Yurtiçi bilet, yurtdışı biletle değiştirilebilir mi?

Pegasus Havayolları’ndan satın aldığınız uçak biletlerinizin yurtiçi veya yurtdışı olması farketmeksizin değişiklik yapabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken konu; yurtiçi seferlerdeki alan vergileri ile yurtdışı seferlerdeki alan vergileri farklılık gösterdiğidir. Böyle durumlarda fiyat farkı yükselebilmektedir.

Pegasus bilet açığa alınabilir mi?

Tüm havayollarında olduğu gibi Pegasus’da da tarih net olmadığı durumlarda biletlerinizi açığa alabilme imkanınız bulunmaktadır. Uçak bileti açığa alım işlemlerinde bazı biletlerde ekstra ücret çıkabilmektedir.

Pegasus bileti farklı havayolu ile değiştirebilir miyim?

Bu tarz sorular genelde misafirlerden gelebilmektedir. Fakat hiçbir havayolunda böyle bir durum mümkün olmamakla birlikte, aynı şekilde Pegasus Havayolları’ndan aldığınız biletlerinizi farklı bir havayolu firmasının biletleri ile değiştiremezsiniz.

Uçak bileti değişikliğinde fiyat farkı ne kadar olur?

Her bilette fiyat farkları değişiklik gösterebilmektedir. Tahmini bir fiyat vermek gerekirse; yurtiçi seferlerde kişi başı 250 TL’den başlayarak 1000 TL’ye kadar fiyat farkı çıkabilmektedir.

Yurtdışı seferlerde ise durum biraz daha farklı olabilmektedir. Orada Pegasus yurtdışı bilet değişim ücreti verebilmek için pnr kodunuz ve misafir bilgilerinizle birlikte Pegasus iletişim hattımız 0850 302 54 93’ü arayarak bilgi alabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: Bağdat Caddesi Kahvaltı Mekanları | 10 Harika Kahvaltıcı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu