Yemek Mekan Önerileriİstanbul Yemek Mekan Önerileri

İstanbul’da Gece Dönercisi Önerisi | Gece Döner Nerede Yenir? | 2024

Lezzet tutkunlarının merak ettiği bazı sorulara yanıt vereceğiz. Makalemiz içerisinde yanıtını bulacağınız bazı sorular şunlardır: İstanbul’da gece döner nerede yenir? En popüler İstanbul gece dönercisi hangi ilçede? Bu gece açık dönerci var mı? İşte cevaplar…

2024 yılına girilmesiyle birlikte İstanbul’da gece dönercisi çılgınlığı başladı. Günün her anında lezzeti keşfetmek isteyen lezzet tutkunları, gecenin ilerleyen saatlerinde de enfes tavuk et döner deneyimi yaşayabiliyor. Tamamen gece sunumuna odaklanmış mekanlar, geceleri açlığı bastırmak için İstanbul’daki en ideal mekanlara dönüşüyor.

Uzun yıllardır İstanbul’da geceleri döner satışı yapmak yasaktı. Başta Adana olmak üzere diğer tüm illerde bu tür faaliyetler varken İstanbul’da mümkün değildi. Fakat Valilik kararıyla yasaklanan bu hizmet türü geçtiğimiz günlerde iptal edildi. Böylece İstanbullular artık geceleri de et ya da tavuk döner yiyebilecek. Türk mutfağının bu enfes menüsünden 7/24 mahrum kalmayacak.

Geceleri dışarıda salaş ve lezzetli bir yemek deneyiminin bünyede yarattığı mutluluk paha biçilemez. Hele ki dürüm ya da ekmek arası döner bu konuda en zirve seçimlerden biridir. Fakat kent genelinde henüz çok az sayıda gece dönercisi hizmet vermektedir. Şu an için gece 22:00’dan sonra döner yapan 4 mekan keşfettik. Kimisi bu hizmeti gece 02:30’a kadar veriyor.

Lafı daha fazla uzatmadan, hemen herkesin merak ettiği bazı sorulara yanıt verelim. Makalemiz içerisinde yanıtını bulacağınız bazı sorular şunlardır: İstanbul’da gece döner nerede yenir? En popüler İstanbul gece dönercisi hangi ilçede? Bu gece açık dönerci var mı? İşte cevaplar…

istanbulda gece donercisi 2
İstanbul’da Gece Dönercisi

İstanbul’da Gece Dönercisi Bulabileceğiniz Yerler Listesi 2024

Döner, Türk mutfağının günümüzdeki en popüler ve leziz yemekleri arasındadır. Kökeni yüzyıllar öncesine kadar dayanır. İlk kez 17. Yüzyılda Osmanlı döneminde keşfedilen döner, o dönem yatay şişte yapılırdı. Cağ kebabına benzerdi. 1985’li yıllardan sonra da dikey şiş şekliyle hazırlanmaya başladı ve günümüzde de bu haliyle tüketilmektedir. Popüler 2 tip döner var: et ve tavuk. Ancak özellikle Afyon’da sucuk döner de son derece revaçtadır.

Türkiye’de son yıllarda yeni bir tüketim akımı başladı: gece dönercisi. Genelde geceleri tavuk pilavcılar revaçtayken, döner sunumlarının başlamasıyla insanlar buna ilgi göstermeye başladı. İstanbul’da gece dönercisi bulmak şimdilik biraz zor. Çünkü yeni yeni işletmeler bu konseptte faaliyet gösteriyor. Kartal, Ümraniye ve Çengelköy’de gece döneri yiyebiliyorsunuz.

istanbulda gece donercisi 3
İstanbul’da Gece Dönercisi

2024 yılı popüler İstanbul bölgesi gece dönercisi mekanları:

SIRA İSTANBUL’DA GECE DÖNERCİSİ LİSTESİ KAHVALTI HİZMET
1 Gece Dönercisi Ümraniye 10/9.6 10/9.9
2 Kartal Gece Dönercisi 10/9.8 10/9.6
3 Paşa Döner Çengelköy 10/9.2 10/9.4
4 Tarihi Mercan Dönercisi 10/9.6 10/9.9

 

İstanbul gece dönercisi listesi ilerleyen zamanda daha da genişleyecektir. Yeni mekanlar açıldıkça buraya ekleme yapacağız. Eğer siz de bir gece dönercisi işletmecisiyseniz bizimle iletişime geçin ve mekanınızın burada yer almasını sağlayın.

Gece Dönercisi Ümraniye

Döner 7’den 70’e herkes tarafından çok seviliyor. Hızlı servis edilmesi, lezzeti ve doyurucu oluşu bu yemeğe olan ilginin başlıca etkenleri. Biz de İstanbul gece dönercileri araştırması yaptık. Günümüzde en iyi noktanın Ümraniye’de olduğunu gördük. Ahmet Tevfik İleri Caddesindeki Akyumak İş Merkezinde hizmet gösteren bu mekan haftada sadece 3 gece açık. Salı, cumar ve cumartesi geceleri döner deneyimi yaşayabilirsiniz. Mekan sunumuna 21:30’da başlıyor ve 02:30’a kadar devam ediyor. Talep olması halinde bu süre biraz daha uzamaktadır.

İLETİŞİM: 0542 342 31 69

ADRES: Saray, Ahmet Tevfik İleri Cd Akyumak İş Merkezi D:8/18, 34768 Ümraniye/İstanbul

Pazartesi KAPALI
Salı 21:30 – 02:30 arası açık
Çarşamba KAPALI
Perşembe KAPALI
Cuma 21:30 – 02:30 arası açık
Cumartesi 21:30 – 02:30 arası açık
Pazar KAPALI
Ziyaretçi Yorumu: Ümraniye gece dönercisini şiddetle tavsiye ediyorum lezzet inanılmaz uzun zamandır yediğim en kaliteli döner diyebilirim geniş otopark alanı ise çok büyük rahatlık herkese tavsiye ederim ASLA PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ

Kadıköy Tarihi Mercan Dönercisi

İstanbul’da haftanın 7 gecesi döner yiyebileceğiniz mekanlardan biri de Kadıköy’deki Tarihi Mercan Dönercisidir. Restoran gece çok geç saatlere kadar olmasa da 23:30’a kadar sıcak ve taze sunum yapmasıyla biliniyor. Et döneri ve kendilerine has hazırladıkları özel sosları tüketicilerden tam not almaktadır. Bu mekana Feneryolu’nda ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM: (0216) 519 26 20

ADRES: Feneryolu, Fahrettin Kerim Gökay Cd no:102/C, 34724 Kadıköy/İstanbul

Pazartesi 10:30 – 23:30 arası açık
Salı 10:30 – 23:30 arası açık
Çarşamba 10:30 – 23:30 arası açık
Perşembe 10:30 – 23:30 arası açık
Cuma 10:30 – 23:30 arası açık
Cumartesi 10:30 – 23:30 arası açık
Pazar 10:30 – 23:30 arası açık
Ziyaretçi Yorumu: Ben yağlı döner severim, Mercan’ın dönerinin yağ oranı düşük (çoğunluk öyle istediği içindir) sürümü yavaş olsa kupkuru olur ama sürümü hızlı olduğu için kurumuyor, et oranı yüksek kıyma oranı çok düşük, gayet başarılı, kaliteli ve lezzetli bir döner. Bu dönere şehriyeli pirinç pilavı değil de Karadeniz usülü sade tereyağlı pirinç pilavı çok daha iyi yakışır, İskenderin tuz oranı yüksek, tuzlu yiyen beni bile rahatsız etti.

Kartal’da Gidilecek Gece Dönercisi Önerisi

İstanbul’da lezzet noktalarından biri de Kartal ilçesidir. Geceleri salaş yemek deneyimleri yaşanabilecek birçok adres var. Gece pilavcısından söğüşçüsüne, lahmacunundan dönerine kadar her damak zevkine uyacak menüyü bulmak mümkün. Sokak lezzeti tutkunları için Kartal’da gece dönercisi de açıldı. Şimdi ondan bahsedeceğiz.

istanbulda gece donercisi 4
İstanbul’da Gece Dönercisi

Kartal Gece Dönercisi

Gece döner yenir mi demeyin. Eğer doğru yerde iseniz en güzel haliyle tüketilir. Kartal Gece Dönercisi işte onlardan biri. Hafta 4 gece erişebileceğiniz bu lezzet sizlere saat 02:30’a kadar sunuluyor. Taze ve özel soslu sunum yapılıyor. Ekmek arası ya da dürüm şekliyle tüketebilirsiniz. Eğer Çarşamba, Perşembe, Cuma ve cumartesi gecesi ani bir açlık krizi yaşarsanız rotanızı buraya çevirebilirsiniz.

İLETİŞİM: 0543 729 34 29

ADRES: Orta, Gazi Osman Paşa Sk. No:10, 34880 Kartal/İstanbul

Pazartesi KAPALI
Salı KAPALI
Çarşamba 21:30 – 02:30 arası açık
Perşembe 21:30 – 02:30 arası açık
Cuma 21:30 – 02:30 arası açık
Cumartesi 21:30 – 02:30 arası açık
Pazar KAPALI

Çengelköy’de Açık Gece Dönercisi Tavsiyesi

İstanbul’da gece dönercisi denince akla ilk gelen lokasyonlardan biri de Çengelköy’dür. Bölge geceleri salaş yemek noktalarıyla ve sokak lezzetleriyle meşhur. Son aylarda buna döner seçeneği de eklendi ve ziyadesiyle ilgi gördüğü ortada.

2 scaled

Gece Dönercisi Çengelköy

Çengelköy’de gecenin ilerleyen saatleri başlayan döner krizinizi bu meşhur Gece Dönercisinde giderebilirsiniz. Et dönerde enfes bir lezzet seviyesini yakalamışlar ve ilgi hayli yoğun. Etin en güzel hali ekmek arası ya da dürüm ile deneyimlenebiliyor. İsteyen tabakta porsiyon döner de yiyebilir.

1 scaled

Çengelköy’deki gece dönercisi hafta 3 gece faaliyet vermektedir. mekan gece saat 02:30’a kadar açık. Ancak talep olması halinde süreyi uzatabiliyorlar. Deneyimlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Afiyet olsun.

3 scaled

Paşa Döner Çengelköy

İstanbul’da gece dönercisi listesinde Paşa Döner de yerini aldı. Haftanın 7 günü boyunca açıklar. Döner servisleri ise gece saat 01:00’a kadar devam etmektedir. Talebe göre bu süre biraz daha esneyebiliyor. Et kalitesi ve sosları sunumun lezzetine yansıyor. Ekmek arası, dürüm ya da tabak porsiyon şekliyle yeme fırsatınız var. Bu gece dönercisi Çengelköy’de yer almaktadır.

İLETİŞİM: (0216) 422 58 61

ADRES: Çengelköy, Çengelköy Cd. No:37/A, 34680 Üsküdar/İstanbul

Pazartesi 09:30 – 01:00 arası açık
Salı 09:30 – 01:00 arası açık
Çarşamba 09:30 – 01:00 arası açık
Perşembe 09:30 – 01:00 arası açık
Cuma 09:30 – 01:00 arası açık
Cumartesi 09:30 – 01:00 arası açık
Pazar 09:30 – 01:00 arası açık
Ziyaretçi Yorumu: Fena değil ancak kaşarlı tavuk dürüm çok fazla tavsiye etmiyorum kaşar az ayrıca patates yok diyebilirim ben beğenmedim ama nimet Allah eksik etmesin yiyenlere afiyet olsun.

İstanbul’daki Gece Dönercileri Hakkında Sık Sorulan Sorular

a)     İstanbul’da gece açık dönerci var mı?

2024 yılında İstanbul’da gece dönercisi bulabilirsiniz. Çengelköy, Kartal, Kadıköy ve Ümraniye bölgesinde gece döner satışı yapan yerler açıldı.

b)     Gece dönercisi pahalı mı?

Gece dönercileri İstanbul’da pahalı değil. Gündüz bir restoran yediğiniz ortalamayla tüketebilirsiniz.

c)      Gece dönercisinde tavuk dürüm var mı?

Gece dönercileri şu an için et döner seçeneği sunuyor. Ama ilerleyen dönemde tavuk dürüm hizmeti de gündeme gelebilir.

d)     İstanbul’da çocukla gidilecek gece dönercisi var mı?

Ümraniye’deki gece dönercisi ailecek çocuklarla gidilecek bir mekandır.

 

İlginizi çekebilir: Peynir Kaç Kalori? Lor, Tulum, Kaşar Peynir Kaç Kalori?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu