Güncel Berber Fiyatları 2024 | Saç Sakal Tıraşı Ne Kadar?

Erkeklerin saçını kesen, sakal ve bıyık tıraşı yapan, son yıllarda yüz maskesi ve masajı gibi hizmetlerin de uygulandığı yerlere berber denir. Modernleşme sonucunda yeni hizmetler de doğdu. Erkek saçı boyama buna örnek verilebilir. Fiyatların belirlenmesinde şehir, işlem, salonun hizmet kalitesi gibi parametreler etkilidir. 2024’te ideal bir saç kesim ücreti 75 TL denebilir ancak İstanbul’da 150 – 200 TL gibi fahiş rakamlar da görülmektedir.

Erkek ve çocuklar için berber fiyatları 2024 belli oldu. İstanbul başta olmak üzere tüm ülke genelindeki berberlerde en çok saç sakal kesim ücreti merak ediliyor. Salona göre değişse de ideal liste fiyatı 120 TL ile 150 TL arasıdır. Bu fiyata fön ve yıkama dahil olsa da ağda ve sir gibi işlemler çoğu kez dahil edilmiyor. “Saloon” adı altında lüks konseptte açılan berberlerde her zaman rakamlar %30 daha fazla isteniyor. Bu kapsamda denilebilir ki mahalle berberleri hep en ucuz seçenektir. Peki ama 2024 senesinde berberlerde tıraş, saç sakal, sir ağda, fön yıkama hizmetleri ne kadar oldu? Tıraşa gitmeden önce bu yazımız size rehber olacak.

Vikipedi: Berber Nedir? Ne İş Yapar? Tarihi Kökeni

Erkeklerin saçını kesen, sakal ve bıyık tıraşı yapan, son yıllarda yüz maskesi ve masajı gibi hizmetlerin de uygulandığı yerlere berber denir. Modernleşme sonucunda yeni hizmetler de doğdu. Erkek saçı boyama buna örnek verilebilir. Fiyatların belirlenmesinde şehir, işlem, salonun hizmet kalitesi gibi parametreler etkilidir. 2024’te ideal bir saç kesim ücreti 75 TL denebilir ancak İstanbul’da 150 – 200 TL gibi fahiş rakamlar da görülmektedir.

En Güncel Berber Fiyatları 2024 Listesi

Erkekler kişisel bakımlarını ve modern toplum içerisinde güzel bir görünümde yaşama için belli periyotlarda berberlere gider. Kimi zaman sadece sakal tıraşı hizmeti alınır, kimi zaman da saç sakal bir arada yaptırılır. En çok berber işlemi de saç kesimidir. Çünkü insanlar evde sakalını kendi kesebilir ancak saç için zanaatkar bir ustaya ihtiyaç duyulur. Güncel berber fiyatları 2024 içerisinde saç kesimi 100 TL, saç sakal 150 TL yüz bakımı 50 TL seviyelerinde müşterilere sunuluyor. İstanbul’da bu rakamlar %10 – %20 daha pahalı olabiliyor. Türkiye geneli ortalamasını yansıtan bir tablo hazırladık.

2024 yılında erkek berber hizmet fiyatları tablosu:

TARİHBERBERDE VERİLEN HİZMET TÜRÜFİYATI
2024Standart erkek saç tıraşı fiyatı100 TL – 120 TL
2024Erkek sakal tıraşı fiyatı70 TL – 100 TL
2024Erkek saç sakal berber tıraşı ücreti150 TL – 250 TL
2024Fön çektirme hizmeti30 TL – 60 TL
2024Yüz bölgesine sir ve ağda yaptırma40 TL – 80 TL
2024Saç sakal yıkama hizmeti bedeli100 TL – 120 TL
2024Çocukların saç kesim fiyatı70 TL – 100 TL
2024Saçı usturaya vurdurma fiyatı80 TL – 100 TL
2024Berberde kaş aldırma ücreti40 TL – 60 TL
2024Berberde erkek manikür pedikür fiyatı150 TL – 250 TL
2024Berber saç boyama fiyatı300 TL – 400 TL
2024Berberde özel yüz masajı uygulaması100 TL – 200 TL

*rakamlar berbere göre değişir, net rakam telefonla aranıp berberden alınabilir.

Türkiye ortalaması berber fiyatları 2024 oranları bu şekilde. Her ne kadar Esnaf ve Sanatkarlar Odası yıllık taban ücret tablosu yayınlasa da berber işletmeleri buna pek de uyma taraftarı değil. Daha çok kendi inisiyatiflere göre tarifeler belirliyor. Bu sebeple her berberde farklı bir tarife ile karşılaşılır. Uygulamaya başlamadan önce fiyat teklifi alırsanız kesenize göre bir fiyat bulduğunuzdan emin olabilirsiniz.

a)      2024 Yılının Saç Sakal Fiyatı

2024’te saç sakal fiyatları önceki seneye orantılarsak %20 daha da pahalandı. Ülke ekonomisi ve enflasyona gelişmelerine göre berberler de kendi fiyat tarifelerini güncelliyor. Örneğin İstanbul’da saç sakal kesiminin ideal fiyatı 200 TL iken kimi yerde 250 TL kimi yerde 150 TL’ye de bulabilirsiniz. Lüks salonlar her zaman maliyetlidir. Keseye göre hesaplı tıraş seçenekleri ise mahalle berberlerinde mevcuttur.

b)      Berberde Sakal Tıraşı Fiyatı 2024

Kamu ve resmi kurumlarda çalışan kişiler için sakal tıraşı her gün yapılması gereken bir rutindir. Bu işi berberlerde gerçekleştirmek ise belli bir maliyet doğurmaktadır. Sinek kaydı tıraş 70 TL civarı. Eğer gür sakalınız üzerinden makasla toparlama ve tüy temizleme yaptıracaksanız 80 – 90 TL maliyet çıkacaktır. Çünkü sinek kaydıya göre makasla sakal tıraşı daha zahmetlidir. Yanak ve alın bölgelerindeki tüyleri aldırmak için ekstra sir uygulaması da tercih edebilirsiniz. Bu işlem ekstra ücretlendirilmektedir.

c)      Standart Erkek Saç Kestirme Fiyatı 2024

Bir insan sakal tıraşını evde kendi malzemeleriyle gerçekleştirilebilir. Fakat saç kesim işlemini insan kendi kendine yapamaz. Bunun için bir berber zanaatkarına ihtiyaç duyulur. Özellikle de işinde usta bir berber tercih hasılı olmaktadır. Makas tıraşı zor olan türdür ve İstanbul başta olmak şekliyle tüm ülke genelinde 100 TL ideal rakamlarında gerçekleştirilir. Makine saç tıraşı daha kolay ve daha ucuzdur. Örneğin saçınızı 1 ya da 2 numaraya vurduracaksanız 50 – 60 TL ödeyebilirsiniz.

d)      2024’te Çocuk Saç Tıraşı Kaç TL?

Çocuklar da erkek berberlerinde saç tıraşlarını olmaktadır. Her yaş grubunun saç kesimlerini halleden berberler, çocuklara uygulayacakları tarifeyi genelde kendi inisiyatiflerince değerlendirirler. Çocuk saç kesimi için berber fiyatları 2024 yılında alt taban 50 TL’dir. 60 – 70 – 80 TL de görmek mümkün. Fakat sadece çocuklar için açılan özel berberler var. Buralarda maliyetler yüksek. İçerisinde çocukları eğlendirecek koltuklar, oyuncaklar vb eşyalar bulunduğu için saç kesim bedeli 200 TL’ye kadar çıkar.

e)      Berberde Erkek Ağda Fiyatları 2024

Pürüzsüz bir yüz ya da vücudun farklı bir uzvunu isteyenler, erkek berberlerindeki ağda hizmetlerinden yarar sağlayabilir. Eskiden kadın kuaförler bunu gerçekleştirirdi. Günümüzde çoğu erkek kuaförü bünyesinde erkek ağda personeli çalıştırıyor. Yüz ağdası 50 TL, bacak ağdası 200 TL, erkek göğüs ağdası ise 350 TL’den başlıyor. Berber fiyatları 2024 listesinde sir işlemi ise genelde tıraş uygulamasının içinde ücretsiz gerçekleştiriliyor.

f)       Berberlerde Erkek Saç Boyama Ücreti 2024

Son olarak saç boyama berber fiyatları 2024 fiyatına bakalım. Erkek saç modasında son dönemin trendleri saç boyama işleminden geçiyor. Özellikle saç aralarına sarı boya atma hayli popüler hale dönüştü. Uzun saçlı erkekler saçlarına boya attıracaksa 300 TL’yi gözden çıkararak karar kılmalı. Aralara birkaç balyaj attırılacaksa daha ucuz tutacaktır. Kadın kuaförleriyle kıyaslarsak erkek berberleri daha ucuza saç boyuyor.

İstanbul’da En Uygun Fiyatlı Berber Önerisi

İstanbul berber fiyatları 2024 listesinin saç sakal için 200 TL seviyesinde olduğunu belirtmiştik. Şimdi de bir berber önerisi isteyenlere açıklama yapacağız. Bu konuda net bir yönlendirme yapmak zor. Çünkü her semtte alanında uzmanlaşmış berber ustaları bulunuyor. Ayrıca berber ile müşteri arasındaki her ilişki farklı enerjide olacağı için, iyi berber önerisi yapmak da mümkün olmaz. GQ dergisine göre 2024 yılının İstanbul’un en iyi berberleri şunlardır:

  1. Artizan Studio
  2. Barbershop by Muzaffer Özçelik
  3. Ata Hair Design
  4. HairMafia
  5. Adem Terzi Barber’s Club
  6. Bebek’te Makas Berber Salonu

Listedekilerin fiyatları biraz yüksek olabilir. Gitmeden teklif almanız akıllıca olacaktır.

Berber Fiyatları Hakkında Sık Sorulan Sorular

Asgari ücret zammı ve hemen ardından açıklanan enflasyon verisiyle birlikte berber fiyatları 2024 listesine zam geldi. Saç kesimin ideal fiyatı 65 TL’yken 75 TL üzerine çıktı. Erkek berberlerinde en çok saç ve sakal kesimi yapılır. İkili işlem için 150 TL artık günümüzde ortalama bir fiyat olmuş durumda. Özel kuaförlerin hizmet listesi, mahalle arası berberlere göre daha pahalı oluyor. Çünkü bu tür yerlerde daha özgün saç tasarımları gerçekleştirilmektedir.

a)     Berber fiyatına zam geldi mi?

Berber fiyatlarına zam geldi. Saç kesim %30 zamlanırken sakal kesimi de bu seviyelerde bir artış gösterdi. Saç sakal için 2023 son çeyreğinde 150 TL yeterli oluyor. 2024 başında ise yeni zam muhakkak gelecek.

b)     Berberde saç kesim ne kadar?

Berbere göre saç kesim fiyatı değişir. Ayrıca saçın uzunluğu ve istenen tasarım da fiyatta değişime sebep olur. 50 TL ile 100 TL arasına saç kesimi yaptırabilirsiniz.

c)      Çocuk berberinde saç kesimi kaça yapılır?

Berberde çocuk saç kesim fiyatı 100 TL’yi aştı.

İlginizi çekebilir: Güncel Oto Yıkama Fiyatları 2023 | İç Dış Yıkama Ne Kadar?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu