Serpme Kahvaltı Fiyatları 2024 | Kişi Başı Kahvaltı Ücreti

Kahvaltı sunumları ülkemizde en çok serpme kültürüyle taktim ediliyor. Bu kültür özellikle bol çeşit mantığına dayalı. En az 15 çeşitten oluşur. Kimi yörede 40 çeşidin geçtiği serpme kahvaltılar da bulunuyor. Fiyatların belirlenmesinde de mekanın çeşit sayısı önemli. Ama 1 kişilik serpme kahvaltının 2024’teki fiyatı ortalama 170 TL ile 200 TL arasındadır. Genel bir fiyatlandırma tablosu ile daha detaylı anlatalım.

Serpme kahvaltı fiyatları 2024 yılı için yavaş yavaş netlik kazanmaya başladı. Geçtiğimiz yıl kişi başı köy kahvaltıları 120 TL’den başlıyordu. Bu yıl rakamların bir miktar arttığı görülüyor. Belli aralıklar ile aile kahvaltılarını dışarıda geçirenler için serpme menüleri 2023’te kaç TL olduğunu araştırdık. Tüm yıl boyunca dışarıdaki sabah öğünlerinizde size bu yazı rehber olacak.

Kahvaltı sunumları ülkemizde en çok serpme kültürüyle taktim ediliyor. Bu kültür özellikle bol çeşit mantığına dayalı. En az 15 çeşitten oluşur. Kimi yörede 40 çeşidin geçtiği serpme kahvaltılar da bulunuyor. Fiyatların belirlenmesinde de mekanın çeşit sayısı önemli. Ama 1 kişilik serpme kahvaltının 2024’teki fiyatı ortalama 170 TL ile 200 TL arasındadır. Genel bir fiyatlandırma tablosu ile daha detaylı anlatalım.

2024 ’te serpme kahvaltının güncel fiyat listesi:

 • 2024 yılında 1 kişi için serpme kahvaltı fiyatı – 170 TL
 • 2024’te çift kişilik serpme menülerinin fiyatı – 350 TL
 • 2024 açık büfe kahvaltı fiyatı – 200 TL *kişi başı
 • 2024 organik köy kahvaltısı fiyatı – 240 TL *kişi başı
 • 2023 kahvaltı tabağı fiyatı – 120 TL *kişi başı
 • 2024 serpme kahvaltı 3 kişi fiyatı – 400 TL
 • 2024 serpme kahvaltı 4 kişi fiyatı – 500 TL

Serpme Kahvaltı Fiyatları 2024 Listesi

Türkiye’de serpme kahvaltı fiyatları 2024 yılında güncel ekonomik verilere göre belirleniyor. Şarküteri ürünleri ya da ülkedeki ekonomik seviye yıl içerisinde iniş ya da çıkışlara sebep oluyor. 2021 yılında bilindiği üzere 1 kişilik yöresel serpme kahvaltı 120 TL fiyatındaydı. Bu rakam 2024’te yaklaşık %50 oranında arttı ve 180 TL civarlarına kadar çıktı. Yine yıl sonuna kadar rakamların değişmesi muhtemeldir.

Klasik bir serpme kahvaltının fiyatı bellidir. Fakat menüye ekstra kahvaltılıklar eklendiğinde sofraların fiyatı da artacaktır haliyle. Örneğin kahvaltı masanıza kavurmalı omlet sipariş ederseniz hesabınıza 40 TL aha eklenir. Peynirli gözleme istediğinizde de +30 TL gibi bir rakam ödersiniz. Serpmenin içerisinde çay her zaman sınırsız ve ücretsiz olarak verilir. Tüm bu bilgilere bakarsak 2024 yılında serpme kahvaltının genel fiyatları ucuz ve hesaplıdır.

a)      2024’ün Tek Kişi Serpme Kahvaltı Fiyatı

Hafta sonu güzel havalardan istifa etmek, güneşin keyfini çıkarmak için açık havada kahvaltı yapmaya çıkabilirsiniz. Eğer tek başınıza olacaksanız 1 kişilik serpme kahvaltı siparişi verilir. Bunun da 2024 yılı fiyatı 170 TL’den başlar. Tek kişi olsanız da 170 TL’yi ödediğinizde 20’ye yakın çeşit masanıza gelmektedir. Yani dolu dolu bir sofrada güne başlıyorsunuz.

Tek kişi kahvaltılar çift kişiye oranla daha pahalı oluyor. Çünkü çeşit ve miktar olarak hemen hemen 2 kişiye yakın bir servis yapılıyor. Bu sebeple her zaman 2 kişilik serpme söylemek daha avantajlı bir durumdur. Sevdiğiniz bir kişiyi de yanınıza alarak hem güzel sohbetler eder hem de 300 TL civarında doyasıya bir kahvaltı süreci yaşarsınız.

b)      Çift Kişilik Serpme Kahvaltının 2024 Fiyatı

Serpme kahvaltı fiyatları 2024 listesinde en fazla çift kişilik siparişler merak ediliyor. Çünkü sabah öğünü genelde sevilen bir dost ya da sevgili ile yapıldığında daha keyifli hale gelmektedir. Türkiye genelinde 2 kişilik serpme kahvaltı fiyatları 2024 yılında 300 TL’den başlıyor. Masalar dolu dolu yirmi beşe yakım gıdadan oluşur. İyi bir mekana gidilirse ürünler her zaman taze ve sıcak servis edilir. Özellikle peynir, reçel, zeytin ve bal gibi seçenekler doğal ve organik olur.

2024’ün Kahvaltı Fiyatları Listesi

Kahvaltıda serpme yerine farklı kültürleri de deneyimleyebilirsiniz. Örneğin 1 kişi 200 TL ödeyerek çok çeşitli bir açık büfe kahvaltısı yaşayabilirsiniz. Yahut organik bir kahvaltıcıya giderek tamamen sağlık odaklı sabah öğününü yaşayabilirsiniz. Her şehirde fiyatlar değişim gösterir. Yine aynı şekilde mekandan mekana da menü rakamları hep farklı olmaktadır. Mini bir liste ile serpme kahvaltı fiyatları 2024 hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacağız.

2024’te en uygun ve hesaplı kahvaltı fiyatları listesi:

 • 1 kişinin 2024’te ödeyeceği kahvaltı fiyatı – 180 TL
 • 2 kişinin 2024 yılı kahvaltı maliyeti – 350 TL
 • 3 kişinin kahvaltı fiyatları 2024 – 450 TL
 • 4 kişi kahvaltıya 2024’te ne kadar öder – 600 TL

c)      Açık Büfe Kahvaltı Fiyatı 2024

Kahvaltı sadece serpme kültüründen ibaret değildir. Farklı ülkelerin kültürü de gastronomimize işlemiş durumda. Açık büfe kahvaltı da bunun en çok bilinen örneği. 2024 yılında tek kişilik açık büfe kahvaltıya 200 TL ödediğinizde 50’e yakın ürün arasından tabağınıza istediğinizi alabiliyorsunuz. Tamamen mükellef bir kahvaltı sofrası oluşturabiliyorsunuz. Sevdiğiniz gıdaları seçerek kendinizi bu kültür ile ödüllendirebilirsiniz. Tek kişi parasına 2 kişi açık büfeden faydalanamaz. Ne kadar yerse yesin herkes için tek kişilik ödeme alınır.

Açık büfe 2024’te pahalı değil. Kişi başı 200 TL ödenen ve sınırsız seçeneğe sahip olunan bir yer her zaman için hesaplıdır. Evde yapılan kahvaltının maliyetleri ile kıyaslanırsa artık günümüzde dışarıda açık büfe kahvaltı yapmak daha avantajlı bir seçenek haline geldi. Siz de bu avantajları deneyebilirsiniz.

d)      Kahvaltı Tabağının Kişi Başı Fiyatı 2024

Gelelim kahvaltı tabaklarının fiyatlarına. Kimi zaman vakit darlığı ya da hafif bir şeyler yeme ihtiyacı doğar. Bu tür anlarda geniş bir serpme sofrası yerine daha mütevazi, lezzetli ama hafif ürünlerden oluşan kahvaltı tabakları seçilir. Serpme kahvaltı fiyatları 2024 oranlarından daha da ucuza yapılır üstelik. Tek kişi tabak konseptiyle 120 TL’ye çok rahat doyar. Çay sınırsız olmasa da büyük bir bardak ikram edilir. Eğer devam etmek istenilirse ekstra çay ücreti ödenir.

e)      Organik Kahvaltı Kişi Başı Fiyatı 2024

Organik kahvaltı mekanları, tamamen doğadan gelen ve yapay maddeler ile işlenmemiş ürünlerden oluşan menülere sahiptir. Zahmetli ve zor bir konsept olduğu için fiyatların pahalıdır. Organik serpme kahvaltı fiyatları 2024 rakamı tek kişi için 240 TL civarlarındadır. Domatesten peynire, baldan kaymağa, tereyağından zeytinine her ürün % 100 sağlıklı ve doğadan geliyor. Yerken bunu lezzet yönünden de çok iyi hissediyorsunuz. Eğer bütçeniz müsaitse haftada en az 1 sabah muhakkak organik kahvaltı denemenizi öneriyoruz. Pişman olmayacaksınız.

f)       Açık Havada 3 Kişi Serpme Kahvaltı Fiyatı 2024

Kahvaltı sabahlarında mekanlara bakılırsa en fazla 3 kişilik buluşmalar gerçekleşiyor. Bunun da çoğunluğunu anne baba ve çocuk üçlüsü oluşturuyor. Eğer çocuklu aile olarak 3 kişilik serpme kahvaltı isterseniz 2 seçenekle karşılaşırsınız. Kimi mekan 2 kişilik serpme kahvaltı fiyatı ister ve çocuklardan ücret alınmaz. Bu da 350 TL civarı bir hesap demek. Diğer seçenek de çocuklara %50 indirim yapılmasıdır. Bu şekilde de yaklaşık 420 TL fiyat çıkıyor.

Serpme kahvaltı fiyatları 2024 listesini bu şekilde özetleyebiliriz. Bu rakamlar tavsiye amaçlı yazıldı ve herhangi bir mekanın net menü fiyatlarını temsil etmez. Gitmeden mekanı aramanız en doğru olan yöntemdir. İyi günler.

 

İlginizi çekebilir: Ağrı Kahvaltı Yerleri | En Lezzetli 15 Kahvaltıcı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu