Kahvaltı Mekan ÖnerileriMuğla Kahvaltı Mekan Önerileri

Fethiye Kahvaltı Yerleri | 7 Harika Kahvaltıcı (2024 YILI)

Tatil sezonunda milyonlarca yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Fethiye kahvaltı yerleri bakımından da oldukça güzel seçeneklere sahip. Bölgede tatilcileri cezbeden onlarca unsur var. Denizin güzelliğinden bakir koylarına, yamaç paraşütü aktivitesinden tüplü dalış organizasyonlarına, doğa ile iç içe yürüyüşlerden sahil gezilerine kısacası bir tatilde olması gereken her şey burada mevcut. Zaten buraya olan ilgi de bunu kanıtlar nitelikte. Ancak iyi bir tatil için bunların tamamı yetmez. Gastronomi bakımından da zengin içeriklere ve mekanlara sahip olması gerekir. Peki Fethiye’de kahvaltı yapılacak en iyi yer neresi? İşte detaylar…

Güne güzel başlanabilir. nasıl devam edeceği kahvaltının lezzetine bağlıdır!

Kahvaltı günün en önemli besin zamanı. Gün içerisindeki enerjimizin büyük kısmını bu öğünden karşılarız. Hele ki bir de tatil dönemindeysek kahvaltının önemi iki kat daha artar. Çünkü bütün gün hareket halinde oluruz ve vücudumuzun yüksek oranda enerjiye ihtiyacı olur. Bunun için de Fethiye kahvaltı yerleri arayışına gireriz. Öncelikle Muğla’nın bu cennet ilçesinde sabah menülerinde yüksek oranda lezzet sunan birçok işletme var. Bizler de bu yazımızda deneyimlediğimiz ve tam puan verdiğimiz mekanları listeledik. 2024 tatil planlarınıza bu kahvaltıcıları mutlaka ekleyiniz.

fethiye-kahvalti-yerleri-1
Fethiye Kahvaltı Yerleri

Fethiye’de En Güzel Kahvaltı Yerleri

Fethiye denince akla ilk önce yamaç paraşütü aktivitesi gelebilir. Hatta çoğu zaman Ölüdeniz Plaj’ının o kartpostallık karesi de belirebilir. Ancak bölge aynı zamanda kahvaltı lezzetleriyle de meşhurdur. Geniş sofralarda envai çeşit yöresel ürünler ile sıcak çay uyumu damaklarda harika bir tat bırakır. Tatilde böyle güzel lezzetler insanların hoş vakitler geçirmesi için önemlidir. Fethiye kahvaltı yerleri tavsiyelerimizle tüm bu talepler karşılığını bulacak. O halde 2024 yılında Fethiye’de gidilebilecek en güzel kahvaltı yerleri nerelermiş gelin öğrenelim.

Fethiye’de En Güzel Kahvaltı Yerleri:

 • Hommade Cakery
 • Saklıkent Paradise Park Restoran
 • Denizatı Restoran
 • Mori Restoran
 • Senit Ekmek & Kahvaltı
 • Citrus Mediterranean Cuisine
 • LimonH2O Cafe Bistro

1)      Hommade Cakery

Burcu İçke tarafından kurulan mekan Fethiye kahvaltı yerleri arasında en güzel tercihlerden birini sunuyor. Mekanın farklı iç dekorasyonu gibi sunumları da oldukça özgün seviyede. Kahvaltıda ağırlıkla tabakta sunum yapıyorlar ama lezzetleri gerçekten deneyimlenmeye değer. Ürünülerinin tamamen ev yapımı olduğunu belirtmekte fayda var. Zaten bunu lezzetlerine de yansıtmışlar. Kısacası tatilinde Fethiye’de olursanız mutlaka bir sabah kahvaltı için buraya uğrayın.

LEZZET: Ev yapımı sunumları deneyimlemeye değer.

SAAT: Saat 10:00 ile 14:00 arasında harika sunumlara yapılıyor

FİYAT: Sunulan kahvaltılık lezzete oranlar fiyatlar gayet makul.

İLETİŞİM: 0 536 587 42 79

ADRES: Cumhuriyet Mah. Dispanser Cad. No:17/A Fethiye

2)      Saklıkent Paradise Park Restoran

Fethiye denilince akla ilk gelen yerlerden birisi de Saklıkent Kanyonudur. Turistler yazın buraya adeta akın eder. Manzarası da oldukça güzeldir. İşte tam da bu noktada Saklıkent Paradise Park Restoran bulunuyor. Harika manzara eşliğinde Pazar kahvaltınızı burada yapabilirsiniz. Sunumlar lezzet odaklı. Ayrıca fiyatlarının da makul olduğunu önemle belirtiyoruz. Fethiye kahvaltı yerleri içerisinde gerçekten özel bir konuma sahip.

LEZZET: Eşsiz serpme kahvaltı gıdaları var.

SAAT: Saat 10:00’dan itibaren harika sunumlara yapılıyor

FİYAT: Fiyatları Fethiye bölgesine göre çok iyi seviyede.

İLETİŞİM: 0 532 606 17 55

ADRES: Saklıkent Gökçesu, Seydikemer, Fethiye, Muğla

3)      Denizatı Restoran

Fethiye’de deniz kenarı kahvaltı yerleri arayanlar için birçok alternatif olsa da birçoğu Denizatı Restoran kahvaltıcısının yerini tutamaz. Uzun yıllardır faaliyet gösteren bu yer, güler yüzlü hizmetiyle turistler tarafından sevilmeye devam ediyor. Yöresel lezzetlerin masada harmonisini bulacaksınız. Peynirden bala, tereyağından reçele, bazlamasından sıkma portakalına kadar her türlü kahvaltı unsurunu burada bulabilirsiniz.

LEZZET: Manzara eşliğinde içilen sıcak bir çay insana huzur veriyor.

SAAT: İşletme kapılarını saat 09:00’da açıyor ve gün boyu kahvaltı servis ediyorlar.

FİYAT: Fiyatları Fethiye bölgesine göre orta seviyede.

İLETİŞİM: 0 252 614 86 36

ADRES: Babataşı, Cahit Gündüz Cd., Fethiye, Muğla

4)      Mori Restoran

Fethiye’de Ege’nin karşı kıyılarından gelen bir lezzet mekanı var. Mori restoran eşsiz Ege sunumları ile sabah kahvaltılarına renk katıyor. Tahmin edileceği üzere bol bol zeytinyağlı sunumlar görmek mümkün. Fethiye kahvaltı yerleri arasında sevilen bir konuma sahip. Tatilinize burada kısa bir mola vererek huzur ve lezzeti bulabilirsiniz. Mekana gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Zira kahvaltıcıya ilgi hayli yoğun.

LEZZET: Serpme kahvaltısı gayet güzel içeriklere sahip.

SAAT: İşletme kapılarını saat 09:00’da açıyor ve gün boyu kahvaltı servis ediyorlar.

FİYAT: Fiyatları sundukları kahvaltı çeşitliliği göz önünde bulundurulunca makul seviyede.

İLETİŞİM: 0 252 612 50 67

ADRES: Karagözler, Yacht Classic Hotel, 1. Karagözler Mah, Fevzi Çakmak Cd. No 24, Fethiye, Muğla

5)      Senit Ekmek & Kahvaltı

Fethiye kahvaltı yerleri arayışında olanlar için eşsiz bir kahvaltıcıyla daha karşınızdayız. Senit Ekmek & Kahvaltı mekanı aynı zamanda miss gibi ekmeklerin çıktığı bir fırın. Haliyle sofralarınıza her zaman için sımsıcak ekmekler geliyor. Dumanı tutan ekmeğe sürülen tereyağının kokusu insana açlık hissi veriyor. Ayrıca ev yapımı reçelleri de unutmamak gerek. Çok hoş kokulu reçelleri var.

LEZZET: Sıcacık unlu mamülerini mutlaka deneyimleyin.

SAAT: İşletme gün boyu hizmet veriyor.

FİYAT: Fiyat politikaları Fethiye bölgesine göre gayet güzel seviyede.

İLETİŞİM: 0 554 514 05 22

ADRES: Fevzi Çakmak Caddesi Kayaköy Mahallesi, Kayaköy, Muğla

6)      Citrus Mediterranean Cuisine

Fethiye deniz manzaralı kahvaltı mekanları arasında belki de en güzel işletmesi Citrus. Buraya gelenin hayran kalmaması mümkün değil. Huzur, dinlik ve lezzet bir arada. Sonsuz maviliğe bakarak açılan iştahlar eşsiz serpme sunumlarıyla yerini doyuma bırakıyor. Ayrıca buraya gitmişken mutlaka fotoğraf makinanızı da yanınızda götürün. Zira objektifiniz için harika kareler bulacaksınız.

LEZZET: Serpme kahvaltısını mutlaka deneyimleyin.

SAAT: İşletme gün boyu hizmet veriyor.

FİYAT: Fiyat politikaları Fethiye bölgesine göre gayet güzel seviyede.

İLETİŞİM: 0 252 612 65 75

ADRES: Karagözler, Abdi İpekçi Cd. No:25, Fethiye/Muğla

7)      LimonH2O Cafe Bistro

Güler yüzlü hizmet ile lezzetli menülere ulaşmak için LimonH2O kahvaltı yeri iyi bir alternatif. Mekan uzun yıllardır Fethiye’de faaliyet gösteriyor ve günümüzde büyük ilgi görüyor. Özellikle de tatil sezonunda neredeyse boş masa bulmak imkansız. Bu sebeple bireyler genellikle hafta içinden rezervasyonlarını yaptırıyorlar. Buraya geldiğinizde ev yapımı reçellerini tatmanızı öneririz.

LEZZET: Serpme kahvaltısı gayet güzel içeriklere sahip.

SAAT: İşletme kapılarını saat 09:00’da açıyor ve gün boyu kahvaltı servis ediyorlar.

FİYAT: Fiyatları sundukları kahvaltı çeşitliliği göz önünde bulundurulunca makul seviyede.

İLETİŞİM: 0 252 612 70 72

ADRES: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd. No: 17/A Migros Yanı, Fethiye, Muğla

Fethiye Kahvaltı Fiyatları 2024

Kaliteli, eşsiz lezzette, güler yüzlü hizmete sahip ve özgün sunumların olduğu Fethiye kahvaltıcıları ararken aynı zamanda bunlara bütçe dostu fiyatlar ile sahip olmak isteriz. Bu gayet haklı bir talep. Zira tatil süreçlerimizde bütçeler hayli zorlanıyor. Özellikle de Fethiye gibi aktivitesi ve gezilecek yeri bol olan bir yerde para harcamamak neredeyse imkansız. Peki ama Fethiye kahvaltı fiyatları 2024 yılında kaç TL oldu? Serpme ve yöresel sunumlar bu sene pahalı mı? Bu soruların yanıtlarını yazının devamında bulacaksınız…

fethiye-kahvalti-yerleri-2
Fethiye Kahvaltı Yerleri

Fethiye kahvaltı yerleri gerek konum, manzara ve mimari dekorasyon olsun gerekse de sunum, çeşitlilik ve lezzet olsun, her bireyin taleplerini karşılayacak özelliğe sahip. Genelde konaklama beş yıldızlı otellerde olsa da insan bazen farklı ve köy kahvaltısı konseptinde güne başlamak istiyor. Zaten bir tatili de güzel kılan keşfetmek değil mi… Keşiflerin de elbet bir bedeli var. Bunun için çok merak edilen Fethiye kahvaltıcılarının fiyatlarını araştırdık. Bu oranlar sezonda değişkenlik gösterebilir. İşte detaylar…

Fethiye kahvaltı fiyatları 2024:

Tek Kişilik Serpme Kahvaltı Fiyatı 75 TL – 150 TL
Çift Kişilik Serpme Kahvaltı Fiyatı 150 TL – 300 TL
3 Kişilik Serpme Kahvaltı Fiyatı 225 TL – 450 TL
4 Kişilik Serpme Kahvaltı Fiyatı 300 TL – 600 TL
Açık Büfe Kişi Başı Kahvaltı Fiyatı 100 TL – 200 TL
Organik Köy Kahvaltısı Kişi Başı Fiyatı 150 TL – 300 TL
Yöresel Serpme Kahvaltı Kişi Başı Fiyatı 150 TL – 300 TL
Brunch Kişi Başı Kahvaltı Fiyatı 100 TL – 200 TL

 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz ücret tariflerinin fikir verme amaçlı olduğunu unutmayın. Bu konuda en net bilgiyi her zaman için mekanları arayarak elde edebilirsiniz.

Fethiye kahvaltı yerleri aradığınız tüm lezzet unsurlarını sunuyor!

a)      Fethiye Serpme Kahvaltı Fiyatları Ne Kadar?

Tatil bütçelerinde kahvaltı kısmı pek fazla yer almaz. Çünkü bireyler zaten genelde kahvaltı dahil otellerde konaklar. Bütçelerinin büyük bir kısmını yamaç paraşütü, TV safari, tüplü dalış, tekne turu gibi günlük aktivitelere ve gece hayatına ayırır. Fakat bazen otellerin standart sunumları sıkabilir ve yeni lezzetleri keşfetme arzusu ağır basabilir. Böyle anlarda da ‘Fethiye serpme kahvaltı fiyatları ne kadar?’ sorunsalı ortaya çıkar. İşte ortalama fiyatlar…

2024 yılının Fethiye Kahvaltı Fiyatı:

 • 1 Kişilik Serpme Kahvaltı Fiyatı – 75 TL ile 125 TL aralığında
 • 2 Kişilik Serpme Kahvaltı Fiyatı – 150 TL ile 250 TL aralığında
 • 3 Kişilik Serpme Kahvaltı Fiyatı – 225 TL ile 325 TL aralığında
 • 4 Kişilik Serpme Kahvaltı Fiyatı – 300 TL ile 450 TL aralığında
 • Açık Büfe Kişi Başı Kahvaltı Fiyatı – 100 TL ile 200 TL aralığında
 • Organik Köy Kahvaltısı Kişi Başı Fiyatı – 150 TL ile 300 TL aralığında
 • Yöresel Serpme Kahvaltı Kişi Başı Fiyatı – 150 TL ile 300 TL aralığında
 • Brunch Kişi Başı Kahvaltı Fiyatı – 100 TL ile 200 TL aralığında

b)      Fethiye’de Kahvaltı Kaç TL?

Enfes ve lezzet dolu bir hafta sonu kahvaltısı yapmak için Fethiye kahvaltı yerleri eşsiz güzellikte kahvaltıcılara sahip. Evet, buraya tatile geldiğinizde sabahları aç kalmanız mümkün değil. İsterseniz denize sıfır bir masada oturarak iyot kokusunu içinize çekebilir, dilerseniz de doğa ile iç içe bir mekanda nefes alabilirsiniz. Fiyatlar ise 2024 yılında bütçe dostu oranlarda belirlendi. Kişi başı hesaplamayla belirlenen ücretler ortalama olarak 75 ile 150 TL aralığındadır. Elbette mekanın kalitesi ve sunum çeşitliğine göre değişkenlik görülebiliyor Örneğin bazı kahvaltıcılarda bu rakam 250 TL’ye varabiliyor.

fethiye-kahvalti-yerleri-3
Fethiye Kahvaltı Yerleri 2022

c)      Fethiye’de Kahvaltı Pahalı mı?

Çok sık sorulan bu sorunun yanıtı, gidilecek mekana göre farklılık gösterir. Eğer denize sıfır bir kahvaltıcıda masa donatılmasını isterseniz elbette oranlar biraz artacaktır. Daha merkezi noktalarda açık büfe mekanlar tercih ederseniz de fiyatlar daha makul oranlara düşecektir. Ama unutulmamalıdır ki serpme konsepti her zaman için biraz daha makul fiyatlara sahiptir.

Fethiye Deniz Manzaralı Kahvaltı Yerleri

Bir kahvaltıyı eşsiz kılan detaylardan birisi de mekanın sunduğu manzaranın güzelliğidir. Doğa ve deniz manzarası bu konuda eşsiz öneme sahiptir. Fethiye Ölüdeniz bölgesinde her ikisi de fazlasıyla mevcut. Deniz insanı acıktırır. Ufka dalan gözler ise ruhtu dinginliğe sebep olur. Bu sebeple sizlere birkaç öneride bulunacağız. İşte Fethiye deniz manzaralı kahvaltı yerleri… Yolunuz bu yaz buraya düşerse tavsiyelerimizi mutlaka deneyimleyin.,

Fethiye Denize Sıfır Kahvaltıcılar:

 • Denizatı Restoran & Bar
 • Önallar Köy Sofrası
 • Zirkon Et Ve Mangal
 • Şat Restoran
 • Deniz Kafe
 • Çarıklı Et Restoran
 • Boğaziçi Restoran

Fethiye Kahvaltı Tavsiye

Fethiye kahvaltı kültürü zengin, mekanları modern ve lezzetleri özgün yapıya sahip. Şehrin insanı gastronomiye çok önem veriyor. Bu da elbette çok çeşitliliği yaratıyor. Fethiye kahvaltıcıları 2024 yılında şehirlilere ve tatilcilere unutamayacağı lezzetler sunmaya devam ediyor. Fakat çok çeşitli yapı çoğu zaman insanların tercihlerinde zorlanmasına sebep olabiliyor. Hatalı seçimler güne kötü başlanma sebebi yaratıyor. Tam da bu noktada önerilerin önemi ortaya çıkıyor. Gelin özel birkaç kahvaltıcının ismini öğrenelim.

Fethiye kahvaltı tavsiye 2024:

 • The Local Pub & Garden
 • Meeting Point Restoran
 • Denizatı Restoran
 • Mori Restoran
 • Dut Ağacı Cafe
 • Cafe Soul Restoran
 • Oben Restoran
 • Brother’s Restoran
 • Cafe Cayli
 • LimonH2O Lokanta

a.       Fethiye’de Nerede Kahvaltı Yapılır?

Kahvaltı mekanı ararken zorlananlar için süreç biraz sıkıntılı ilerleyebiliyor. Zira tatilde doğru lezzetlere ulaşmak önemli bir faktör. Bunun için Fethiye’de nerede kahvaltı yapılır? sorusuna en iyi yanıtları bulmak gerekiyor. Eğer deniz kenarını seviyorsanız Denizatı kahvaltıcısını tavsiye ederiz. Bunun yerine doğaya kaçmak ve nefes alma niyetindeyseniz Dut Ağacı Cafe ideal bir seçim olacaktır. Bunlara ek olarak biraz butik hava özlediyseniz de LimonH2O cafe tam da size göre.

b.      Fethiye’de En Güzel Köy Kahvaltısı Neresi?

Kahvaltılarda çok çeşitli konsept yapısı vardır. Türkiye’de onlarca farklı kültür bulunuyor. Bunlardan birisi de tahmin edileceği üzere köy kahvaltı konseptidir. Eğer Fethiye kahvaltı yerleri arasında güzel köy lezzetlerine erişmek istiyorsanız sizlere Ci Gusta kahvaltıcısını önerebiliriz. Lezzetli oldukları kadar da görsel sunuma önem veriyorlar. Burada karnınız kesinlikle doyacak…

c.       Fethiye’de Hangi Kahvaltıcıya Gidilir?

Bu sorunun birden çok yanıtı bulunuyor. Öncelikle nasıl tarzda bir mekanı önemsediğinize karar vermelisiniz. Köy kahvaltıcısı arıyorsanız Ci Gusta, deniz ile iç içe bir mekanda güne başlamak istiyorsanız Denizatı Restoran, daha modern bir yerde deneyim yaşamak için de Flora Cafe iyi birer alternatif olacaktır.

Kayaköy Kahvaltı Yerleri

Fethiye kahvaltı yerleri arasında Kayaköy bölgesinin önemi yüksek seviyededir. Bölge antik yapısıyla bireylere tarihi dokuyu da hissettiriyor. Tarih ile lezzet bir araya gelince de ortaya harika bir uyum çıkıyor. Son yıllarda artan ilgi sebebiyle bölgeye çok sayıda kahvaltıcı açıldı. Bu sebeple yerinde detaylı bir inceleme yaptık ve en iyilerini sizler için listeledik. Bu mekanlara gittiğinize asla pişman olmayacaksınız.

Kayaköy Kahvaltı Yerleri:

 • Lebessos Wine Haus Restoran
 • Efetto Kayaköy
 • Fesleğen Kahvaltı & Mangal
 • İzela Restoran
 • Kayaköy Sofrası
 • Bülent’in Yeri
 • Cin Bal Kebap Salonu
 • Roots
 • Pan Restoran Kayaköy
fethiye-kahvalti-yerleri-5
Fethiye Kahvaltı Yerleri

I.            Kayaköy’de Kahvaltı Nerede Yapılır?

Bölgedeki tarihi yapıları gezmeden önce güne güzel bir kahvaltı ile başlamaya ne dersiniz? O halde sizlere Bülent’in Yeri adlı kahvaltı mekanını şiddetle tavsiye ediyoruz. Bölgenin en iyilerinden biri demek mümkün. Özel ev yapımı reçelleriyle de her geleni kendine hayran bırakıyor. Ayrıca kahvaltı fiyatları Kayaköy ortalamasına göre gayet makul. Fethiye kahvaltı yerleri arıyorsanız rotanızı Kayaköy bölgesine çevirmelisiniz.

II.            Kayaköy Kahvaltı Fiyatı Kaç TL?

Kayaköy kahvaltı mekanlarının fiyatları son yıllarda merak edilen konular arasında yerini aldı. Yaz sezonunda adeta turistler buraya akın ediyor ve antik yapıları gezmeden önce ilk olarak güzel bir kahvaltı yapıyorlar. Kahvaltı fiyatları ise ortalama kişi başı 100 TL civarlarında. Detaylı bilgi için mekanları arayabilirsiniz. Fethiye kahvaltı yerleri yazımızın sonuna geldik. Sizlere lezzet ve huzur dolu bir kahvaltı diliyoruz.

Fethiye Kahvaltı Yerleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Fethiye tatil planlaması yapanlar, notları arasına lezzet noktalarını da eklemek istiyor. Ne yenir? Nerede yenir? gibi popüler sorular, buraya gelmeden önce sıkça duyuluyor. Elbette seyahatinizde kendi keşfinizi yapmak farklı bir deneyim. Ancak kahvaltıcı arayanlar için Kayaköy en güzel durak. Afiyet olsun.

İlginizi çekebilir: Kadıköy Kahvaltı Mekanları – En İyi 10 Kahvaltıcı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu