Kahvaltı Mekan Önerileriİstanbul Kahvaltı Mekan Önerileri

Ümraniye Kahvaltı Mekanları | 5 Serpme Kahvaltı Noktası

Sabah öğünlerinin hayatımızda önemli yeri göz önünde bulundurulduğunda Ümraniye kahvaltı mekanları konusu önemli bir faktördür. Nüfus bakımından Anadolu yakasının en büyük ilçelerinden biri konumuna sahip Ümraniye, 35 mahalleden oluşuyor. Bu oldukça yüksek bir rakam. Haliyle mekan arayışı da fazla oluyor. Bireyler, kaliteli kahvaltıcılarda leziz sunumlar ile güne harika bir başlangıç yapmak istiyor.

umraniye-kahvalti-mekanlari-1
Ümraniye Kahvaltı Mekanları

Ümraniye kahvaltı mekanları arasında herkesin tarzına uygun bir işletme bulmak mümkün. Yöresel çeşitlerden serpme kültürüne, köy kahvaltısından açık büfe konsepte birçok farklı tarzda mekan var. Fakat mekan sayısındaki bu fazlalık çoğu zaman bireylerin seçim yapmasını zor bir hale sokabiliyor. EnİyiKahvaltı.com platformu olarak Ümraniye ve çevresindeki en iyi kahvaltıları yerinde inceledik. Sizlerin Pazar sabahı kahvaltılarında herhangi bir kötü sürprizle karşılaşmamak adına harika önerilerde bulunduk.

Güne güzel başlamak için lezzetli bir sofrada açlığın giderilmesi, sıcak bir çayın yudumlanması ve masada hoş sohbetlerin gerçekleştirilmesi lazım. Lezzet faktörü başarıyla gerçekleştirildiğinde zaten sevdiklerimizle sohbetlerimiz daha da uzar ve masada samimiyet artar. Kötü ve tatsız bir masanın ise ömrü kısa olur, haliyle sohbetler de yarım kalır. İşte bunun için bu yazımızda Ümraniye kahvaltı mekanları arasında en güzel olanlarını listeledik. Kahvaltıcılara gittiğinizde doğru karar vermenin mutluluğunu yaşayacaksınız. Keyifli okumalar diliyoruz.

Bist Bahçe
umraniye-kahvalti-mekanlari-2
Ümraniye Kahvaltı Mekanları

Ümraniye’de Kahvaltı Yapılacak Yerler

Hafta içi iş ve ev temposundan dolayı sabah öğünlerine özen gösterilmiyor. Genelde pratik ve hazır ürünler ile bu ihtiyaçlar karşılanıyor. Anca hafta içi yaşanan bu durum ve şehir hayatının stresi sebebiyle cumartesi ve Pazar günlerinde dışarıda bol çeşitli bir sofra ihtiyacı doğuyor. Ümraniye kahvaltı mekanları için sadece bu ilçede oturmanıza gerek yok. İstanbul’un farklı yerlerinde de olsanız buraya uğramanıza sebep olacak kalitede mekanlar var. İşte biz de o mekanları derledik.

2022 yılında Ümraniye’de nerede kahvaltı yapılır? sorunsalı yaşayanların sayısı hayli yüksek oranda. Yazının devamında sunacağımız 5 lezzet noktası ile bu sorunsallara son vereceğiz. Listemizdeki kahvaltıcılara gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Çünkü cumartesi ve Pazar günleri oldukça yoğun bir ilgi var. Şimdiden keyifli bir kahvaltı süreci diliyoruz.

  • Trabzon Park Serpme Kahvaltı
  • Pileki Patisserie
  • Elif’çe Şirin Mutfak
  • Kiraz Bahçe
  • Selçuk Ayanoğlu Mandıra

Doğanın Kalbinde Bir Hafta Sonu İçin: Trabzon Park Serpme Kahvaltı

Ümraniye kahvaltı mekanları arasında onlarca çeşit olsa da en çok sevilen ve leziz sunumlar gerçekleştiren kahvaltıcılar arasında Trabzon Park lider konumda. Sadece sunumlarındaki kalite değil aynı zamanda eşsiz bir lokasyonda bulunması da bunun en büyük sebepleri arasında. Doğanın tam kalbinde bulunan ve adeta bir tabiat parkı andıran işletmede ağaçların arasında kahvaltınızı yaparken aynı zamanda nefes aldığınızı hissedeceksiniz. İstanbul gibi ağaçlık alanın az olduğu bir ilde böylesine mekanlar büyük önem taşımaktadır.

İsminden de anlaşılacağı üzere serpme kahvaltıda ağırlıklı olarak Trabzon’un yöresel lezzetlerine yer veriliyor. Ayrıca geleneksel kahvaltı unsurlarını da yer yer görmek mümkün. Diğer yandan Trabzon Park kahvaltı fiyatları çok merak ediliyor. Bu konuda net bir veri vermek mümkün olmasa da Ümraniye’deki serpme kahvaltıcılara oranla gayet uygun fiyat tariflerine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

LEZZET: Trabzon yöresine ait serpme kahvaltı unsurları gayet iyi seviyede.

FİYAT: Fiyatları piyasaya oranla standart bir seviyede.

İLETİŞİM: (0216) 611 15 61

ADRES: Ihlamurkuyu, Nevzat Demir Cd., 34771 Ümraniye/İstanbul

Butik Kahvaltıcı Sevenlere: Pileki Patisserie

Selimiye Caddesinde bulunan Pileki Patisserie kahvaltıcısı, butik bir konsepte sahip. Şirin ve sakin yapısına bir de lezzetli menüler eklendiği için Ümraniye kahvaltı mekanları listemizin ikinci sırasına yükseldi. Kahvaltıda ev yapımı ürünlere ağırlık veriliyor. Ayrıca sadece kahvaltılıklar değil aynı zamanda pasta ve tatlı çeşitleri de çok ilgi görüyor. Özellikle kahvaltının üstüne bir fırında sütlaç deneyimlemenizi öneriyoruz.

LEZZET: Standart kahvaltı menüleri kadar serpme konseptleri de çok hoş. Ayrıca sütlaç deneyimlemenizi öneriyoruz.

FİYAT: Butik bir yapısı olması ve özel lezzetler sunması sebebiyle fiyatlar biraz yüksek oranda.

İLETİŞİM: 0 216 641 37 37

ADRES: Selimiye Caddesi No:2 A8/1 Rabsodi evleri Çekmeköy İstanbul

Anne Elinden Bir Sofra: Elif’çe Şirin Mutfak

Bazen samimi, sıcak ve anne eli değmişçesine bir kahvaltı sofrasına ihtiyaç duyarız. Bunun için Ümraniye’de harika bir seçenek var. Elif’çe Şirin Mutfak mekanında harika butik lezzetleri tadımlamanız mümkün. Burada serpme kahvaltı konsepti yok. Özel ve geniş tabaklarda sunumlar gerçekleştiriliyor. Kahvaltı üzerine ağlayan bir pasta ile güne tatlı dolu başlayabilirsiniz. Ümraniye kahvaltı mekanları arasında Elif’çe Şirin Mutfak kesinlikle deneyimlenmeli…

LEZZET: Şirin ve lezzetli kahvaltı tabaklarının yanı sıra ağlayan pastası popüler.

FİYAT: Butik bir yapısı olması sebebiyle fiyatları biraz yüksek seviyede.

İLETİŞİM: 0 216 533 72 93

ADRES: Armağanevler Mah. 23 Nisan Cad. No:174 İstanbul

Ağaçların Arasında Şehre Bir Nefes Molası: Kiraz Bahçe

Ümraniye kahvaltı mekanları arasında yeşilin içinde olan nadir kahvaltıcılardan birisidir Kiraz Bahçe. Adından da anlaşılacağı üzere kiraz ağaçlarının altında serin ve nefes alan bir kahvaltı sürecine sahip oluyorsunuz. Serpme kahvaltıları ise oldukça lezzetli ve çeşitli. Ayrıca doğum günü kahvaltı mekanları arayanlar için de burası iyi bir alternatif. Bahçesinde sevdiklerinizle hoş vakitler geçirebilirsiniz. Hafta sonları yoğun bir talep olduğunu belirtmek istiyoruz. Bu sebeple aşağıda belirttiğimiz telefon numarasından rezervasyon yaptırırsanız, sizler için daha sağlıklı olacaktır.

LEZZET: Kahvaltı ve sulu yemekleri oldukça revaçta. Ayrıca tatlılarını da deneyebilirsiniz.

FİYAT: Fiyatları genel Ümraniye kahvaltı fiyatları ile orantılı şekildedir.

İLETİŞİM: 0 216 533 66 03

ADRES: Siteler Mah. Soyak Yenişehir / İstanbul

Yöresel Lezzetler Sofrası: Selçuk Ayanoğlu Mandıra

Yöresel lezzetler ile donatılmış bir sofrada kahvaltı yapmanın ayrıcalığına sahip olmak istiyorsanız Selçuk Ayanoğlu Mandıra sizlere harika bir alternatif sunuyor. Peynirinden balına, tereyağından reçeline her ürün doğal ve organik veriliyor. Sağlıklı bu menülerde lezzet faktörü de üst sıralarda. Hafta sonu kahvaltılarınızda sabah erken kalkmanıza değecek bir mekan burası. Ümraniye serpme kahvaltı fiyatları arasında da gayet makul seviyelerde sunum gerçekleştiriyorlar. Yani hesap geldiğinde herhangi bir kötü sürprizle karşılaşmıyorsunuz.

LEZZET: Kahvaltı ve sulu yemekleri oldukça revaçta. Ayrıca tatlılarını da deneyebilirsiniz.

FİYAT: Fiyatları genel Ümraniye kahvaltı fiyatları ile orantılı şekildedir.

ADRES: Örnek Mah. Ataşehir Yunus Emre Caddesi Ümraniye / İstanbul

Ümraniye Kahvaltı Fiyatları 2022

Kahvaltının lezzeti kadar öncelikli konulardan birisi de fiyatlarıdır. Mekanların fiyat politikalarında farklılık görülüyor. Bu sebeple kahvaltıya gittiğimizde kötü bir hesap ile karşılaşmamak için bilgi sahibi olmakta fayda var. 2022 yılında Ümraniye kahvaltı fiyatları genel olarak bütçe dostu seviyede. Her ne kadar ekonomide zor günler geçirsek de hala kaliteli hizmeti uygun fiyatlara sunmak için direnen kahvaltıcılar mevcut.

umraniye-kahvalti-mekanlari-3
Ümraniye Kahvaltı Mekanları

Kişi başı serpme kahvaltı ücretleri bu kapsamda ortalama 75 ila 10 TL aralığında değişmektedir. Yer yer bu rakamlar 250 TL’lere kadar çıkabiliyor. Yapılması gereken en önemli şey, gitmeden önce mutlaka iletişime geçmek ve fiyatlar hakkında bilgi almaktadır. Böylece huzurla kahvaltınızı gerçekleştirmeniz mümkün. Ümraniye kahvaltı mekanları yazımızı burada sonlandırıyoruz. Mutlu ve huzurlu bir kahvaltı süreci diliyoruz.

 

İlginizi çekebilir: İstanbul Kahvaltı Fırsatları – 2022 İndirimli Kahvaltı Mekanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu