Kamp Alanları Önerileri

İzmir Karagöl Tabiat Parkı ve 2022/2023 Giriş Ücreti

Kamp severlerin sıklıkla ziyaret ettiği İzmir Karagöl Tabiat Parkı, doğal atmosferi ve görsel şölen sunan gölü ile eşsiz bir deneyim imkanı sunmaktadır. Bölgede huzur dolu ve doğa ile iç içe bir kamp deneyimi yaşamak istiyorsanız Karagöl sizlere en iyisini vadediyor. İzmir merkeze çok yakın olan bu kamp yerine Karşıyaka üzerinden çıkıyorsunuz. Ortalama 30 dakikalık bir araç tırmanışının ardından alana veriyorsunuz. Tabiat parkı olduğu için işletmesi devlet tarafından yapılmaktadır. Dileyen göl kenarında gün boyu mangal keyfi yaşarken isteyen de gece burada ücreti karşılığı çadır kurabiliyor.

İzmir Karagöl Tabiat Parkı içerisinde kamp yapmak yasak mı? sorusunun sorulduğu şu yaz günlerinde sizler için deneyimlerimizi katardık. Hava koşulları müsait oldukça burası açık. Kışın da özel aracınız ile alana gelebiliyorsunuz. Burada çadır kurmak için havaların güzel olmasına gerek yok. Eğer sıkı bir kampçıysanız kışın da kalabilirsiniz. Özellikle bazı dönemlerde kar yağışı da görüyor. Böyle anlarda göl orman ve kar bileşenleri harika bir manzara oluşturuyor.

Ülkemiz kartpostallık doğal güzellikler ile dolu bir coğrafyaya sahip. İzmir Karagöl Tabiat Parkı da bunlardan biri ve hatta en önemlisi demek mümkün. Alanda karaçam ve kızılçam ağaçları var. Nefes aldığınızı fazlasıyla hissediyorsunuz. 950 kişilik kapasitesi hafta sonları tamamen doluyor. Rezervasyon haliyle yok. Bu sebeple kampçılar ve mangalcılar günün en erken saatlerine burada yer bulmak için geliyor.

Bist Bahçe
izmir-karagol-tabiat-parki-1
İzmir Karagöl Tabiat Parkı

İzmir Karagöl Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2022

Kamp alanında giriş ücreti uygulanmaktadır. Kişi başı yerine araç başına göre bir bedel alınıyor. Diğer alanlar ile kıyaslarsak ideal ücret tarifeleri bulunuyor. Her tipte araç girişinde farklı bir bedel alınmaktadır. Ayrıca çadır kurmak isteyenlere de alan kiralama fiyatı talep ediliyor. Güncel detaylar şu şekilde…

2022’nin Karagöl’e giriş ücreti:

  • Otomobil ile Karagöl’e giriş ücreti: 40 TL
  • Araçsız kişi başı giriş ücreti: 20 TL
  • Gecelik çadır kurma ücreti: 40 TL
  • Karavan ile alana giriş ücreti: 160 TL
  • Çocukların giriş ücreti: Yok
  • Oturma ücreti: Yok

Devlet işlemesi olan İzmir Karagöl Tabiat Parkı 2022 yılı için giriş ücretleri bu şekilde. Ayrıca çadır kurma bedelini de detaylandırdık. Süresiz bir şekilde kamp kurabilirsiniz. Ağaçların altında ve göle sıfır konumda harika yerler var. Nereye kuracağınız ise tamamen size kalmış durumunda. Yetkililer buna karışmıyor.

Karagöl’de Telefon Çeker mi?

Bazen şehirden ve onun dayattığı teknolojilerden uzaklaşmak isteriz. İşte İzmir Karagöl Tabiat Alanı kampçıları için bu fırsat var. Zira alanın %99’luk kısmında telefon çekmiyor. Buradayken sosyal medya veya internet kullanamıyorsunuz. Kısıtlı bir alanda telefon ile konuşmak mümkün oluyor. Sizlere tavsiyemiz çıkmadan önce sorumluluğunuz olan kişilere burada olduğunuzu ve telefonun çekmeyeceğini bildirin.

İzmir Karagöl Tabiat Parkı Açık mı?

Şehir merkezine yaklaşık 37 kilometre uzaklıkta bulunan Karagöl, ulaşım yönünde ideal bir yol kalitesine sahip. Zorlanmadan çıkabiliyorsunuz. Ne zaman açık olduğuna da değinecek olursak yılın hemen hemen tüm zamanlarında açık. Ancak yazın bazı dönemlerde ormanda ateş yakma yasağı çıkınca buraya çıkış yasaklanıyor. Bunun için resmi kurumun bildirimlerini takip edebilirsiniz. Açık mı değil mi gösteren tabloyu hazırladık.

PazartesiKamp alanı 24 saat açık
SalıKamp alanı 24 saat açık
ÇarşambaKamp alanı 24 saat açık
PerşembeKamp alanı 24 saat açık
CumaKamp alanı 24 saat açık
CumartesiKamp alanı 24 saat açık
PazarKamp alanı 24 saat açık

 

Adres: Karagöl Tabiat Parkı, İzmir ilinin Menemen ilçesi sınırları içinde yer alan tabiat parkıdır.

Telefon: (0232) 369 50 55

 

İlginizi çekebilir: Tuzu Biberi Alsancak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu