Kahvaltı Mekan Önerileriİstanbul Kahvaltı Mekan Önerileri

Bağdat Caddesi Kahvaltı Mekanları | 10 Harika Kahvaltıcı

Bağdat Caddesi kahvaltı mekanları, İstanbul boğazının hemen bir arka sokağında bulunuyor. Uzun bir alışveriş ve gastronomi mekanları ile dolu bir cadde içerisinde sağlı sollu harikulade kahvaltı noktaları var. Güne güzel bir kahvaltı ile başlayıp Bağdat Caddesi’nde keyifli alışverişler gerçekleştirebilirsiniz. Sahil yürüyüşü ardından burada serpme kahvaltı yemek de popüler bir aktivitedir. Peki ama İstanbul’un meşhur caddelerinden biri olan Bağdat Caddesi’nde köy kahvaltısı nerede yenir? İşte cevabı…

Bağdat Caddesi’ne gittiğinizde serpme kahvaltı ya da klasik köy kahvaltısı yersiniz. Ama Fransız ve İngiliz konseptli mekanlar da bulunuyor. Bu noktalarda da açık büfe kültüründe kendi kahvaltı masanızı donatabiliyorsunuz. Süt ve peynir çeşitleri bölgede sık tüketiliyor. Fransız usulü reçeller ise kahvaltıya tat ve lezzet katıyor. Omlet ve pişi gibi Türk mutfağı unsurları da bulunuyor.

bagdat-caddesi-kahvalti-mekanlari-2
Bağdat Caddesi Kahvaltı Mekanları

En İyi Bağdat Caddesi Kahvaltı Mekanları (2024 Tavsiyesi)

Bağdat Caddesi kahvaltı mekanları, İstanbul’un en nezih ve lüks lokasyonlarından birinde yer alıyor. Bu bol seçenek arasında lezzeti ayrı, hizmeti ayrı, konsepti ise apayrı güzel olan Artois Cadde, favori önerimiz olacak. Çocuklu ailelerin gidebileceği, içinde oyun parkı da bulunan Kırıntı Restoran güzel bir seçenek oluşturuyor. Diğer yandan Cafe Cadde en popüler serpme kahvaltıcılardan biri. Bağdat Caddesi’nde köy kahvaltısı yapacaklara da genelde Çeşme Bazlama Kahvaltı mekanı tavsiye ediliyor. Bölgenin en iyi 10 mekan listesini aşağıda paylaşıyoruz.

2024 yılında Bağdat Caddesi’nde kahvaltıya gidilecek serpme yenilecek mekanlar listesi:

 • Artois Cadde Raclette Kahvaltı
 • Bağdat Caddesi Nelipide Gurme
 • Brasserie Prime
 • Le Pain Quotidien
 • Kirpi Bağdat Caddesi
 • Voi Cadde
 • Çeşme Bazlama Kahvaltı
 • Bağdat Caddesi The Crepe Escape
 • Kırıntı Restoran
 • Happy Moon’s Caddebostan
 • Bağdat Caddesi Midpoint
 • Emilia Cafe
bagdat-caddesi-kahvalti-mekanlari-3
Bağdat Caddesi Kahvaltı Mekanları

Bağdat Caddesinin En Meşhur Kahvaltı Noktası: Artois Cadde

İstanbul’da lezzet tutkunlarının uğrak noktası Bağdat Caddesi, günün en önemli öğünü olan sabah kahvaltılarında da büyük ilgi görüyor. Haliyle lokasyonun en iyi hizmet, lezzet ve konsept sahibi işletmesi merak ediliyor. Listenin ilk sırasında, serpme kahvaltının o klasikleşmiş tabusunu yıkan ve Türkiye’de bir ilke imza atan mekan var: Artois Cadde…

artois cadde raclette kahvalti 1

Artois Cadde mekanı, geleneksel Türk kahvaltı konseptini bir adım öteye taşıyarak Bağdat Caddesi kahvaltı mekanları listemizde zirveye yerleşti. Deneyimlerimizi sizlerle objektif şekilde paylaşmak istiyoruz. Her zaman olduğu gibi ilk önce atmosfere değineceğiz.

artois cadde raclette kahvalti 2

Kendine has bir kafe stili olan bu işletmede açık ve kapalı alanlar bulunuyor. Dileyen iç tarafta tüketimini yaparken isteyen cadde kısmında kahvaltının keyfini çıkarıyor. Masalar geniş aralıklı ve kahvaltıda sohbet olmazsa olmaz diyenler için ferah bir oturma planı olduğunu belirtelim.

artois cadde raclette kahvalti 3

Güne sıkı bir başlangıç için dolu dolu bir sofra şart. İşte Artois Cadde size bunu veriyor. Zengin menüsü ile her öğün için sayısız seçenek sunan Artois Cadde, özellikle kahvaltıda yarattığı özgün konsept sayesinde farklı bir deneyime imza atma fırsatı tanıyor. Dünyada son yıllarda büyük yankı uyandıran ve Türkiye’de de ilk kez Artois farkıyla görülen “Raclette” konsepti herkes gibi şüphesiz bizim de ilgimizi çekti. Peki nedir bu Raclette? Detaylarına değinelim…

artois cadde raclette kahvalti 4

Raclette ya da “Raklet”  en temel tanımıyla bir peynir eritme sanatıdır. Özel ızgarasında eritilen peynirler ile muazzam bir lezzet şöleni doğar. Taptaze peynirleri masanıza mükellef bir ızgara üstünde kendiniz eritiyorsunuz ve bu iştah açıcı konsept ile kahvaltının keyfini doyasıya çıkarıyorsunuz. Sadece peynir değil, aynı zamanda sucuk, sosis ve yumurta gibi ürünleri de kendiniz pişiriyorsunuz. Tam bir mükellef sofra!

artois cadde raclette kahvalti 5

Raclette (Raklet) peyniri yanı sıra zengin bir menü sunulduğunu not düşelim. Bol çeşit serpme kahvaltı sayesinde ihtiyaç duyduğunuz besinleri ziyadesiyle alıyorsunuz. Öyle ki, burada tüketeceğiniz bir kahvaltı ile gün boyu açlık hissetmeniz mümkün. Sunumlarda fark yaratan deneyimleri görüyorsunuz. Çünkü Artois Cadde şefleri, ülkenin en popüler isimlerinden oluşuyor. Hazer Amani ve Sadık Döner gibi şeflerin imzasına sahip ürünlerle öğünü şölene çeviriyorsunuz.

artois cadde raclette kahvalti 6

Son yıllarda Bağdat Caddesi kahvaltı mekanlarındaki menü fiyat artışı birçok tüketiciyi düşündürse de, Artois Cadde, sunduğu üst seviye konsept ve menüye rağmen ideal rakamlarla karşınıza çıkıyor. Bütçeyi yormayacak rakamlar ile siz ve sevdikleriniz doyasıya öğünün keyfini çıkarabilirsiniz.

artois cadde raclette kahvalti 7

Artois Cadde, Eniyikahvalti.com’un gurme ekipleri tarafından tam not aldı. Bölgenin en değerli, özgün ve lezzetli mekanı seçildi. Siz de yaşadığınız deneyim sonrasında buna hak vereceksiniz. Bağdat Caddesi’nin bitmek bilmeyen enerjisiyle harmanlanmış lezzetleri gün boyu deneyebilirsiniz. Unutmayın, kahvaltı mutlulukla alakalıdır. Cemal Süreya yanılıyor olamaz. Şimdiden afiyet olsun diliyoruz.

artois cadde raclette kahvalti 8

Mekan, rezervasyon konusunda ziyaretçilerine yardımcı oluyor. İletişim bilgilerini kullanarak haftanın 7 günü için rezervasyon oluşturabilirsiniz. Kalabalık grup kahvaltı organizasyonları için de özel hizmet seçenekleri var. Arayıp bilgi talep edebilirsiniz.

artois cadde raclette kahvalti 9

KAHVALTI FİYAT: Arayıp fiyat sorunuz

İLETİŞİM: 0850 460 0278

ADRES: Bağdat Caddesi, Haldun Taner Sk. No:7/B, 34728 Kadıköy/İstanbul

İNSTAGRAM: artois.cadde

artois cadde raclette kahvalti 10

Pazartesi Kapalı
Salı 09:00 – 01:00 arası açık
Çarşamba 09:00 – 01:00 arası açık
Perşembe 09:00 – 01:00 arası açık
Cuma 09:00 – 01:00 arası açık
Cumartesi 09:00 – 01:00 arası açık
Pazar 09:00 – 01:00 arası açık
Ziyaretçi Yorumu: Eşimle 29 ekimi kutlamak için pazar kahvaltisi için tercih ettik. Hem atmosferi hem lezzetleri hem de servis niteliği açısından çok memnun kaldık. Fiyatlar da  oldukça uygun, rutin tercihlerimiz içine şimdiden aldık.

Brasserie Prime: Bağdat Caddesi’nde Bulabileceğiniz Lezzet Dolu Bir Kahvaltı Yeri

Yüksek tavanı, geniş mi geniş alanı ve her yerinde farklı stilde çalışılmış dekorasyonu ile göze hitap eden Brasserie prime, lüks, doğal ve zengin sunumlu sabah kahvaltıları için doğru adres. Yeni nesil Bağddat Caddesi Kahvaltı mekanlarından birisi. Menülerinde Türk serpmesi var. Ayrıca İngiliz ve Fransız mutfağından da detaylar görüyoruz. Keyifli bir kahvaltının adresi demek mümkün. Gelebilirsiniz.

NEDEN GİTMELİYİM: Lüks İstanbul kahvaltısını bulabileceğiniz özel bir mekan.

KAHVALTI FİYAT: 240 TL *kişi başı

İLETİŞİM: (0 216) 302 05 20

ADRES: Caddebostan, Bağdat Cd. No:291, 34728 Kadıköy/İstanbul

WEB SİTESİ: brasserieprime.com

Pazartesi bu serpme kahvaltı mekanı 09:00 – 00:00 saati arası açık
Salı bu serpme kahvaltı mekanı 09:00 – 00:00 saati arası açık
Çarşamba bu serpme kahvaltı mekanı 09:00 – 00:00 saati arası açık
Perşembe bu serpme kahvaltı mekanı 09:00 – 00:00 saati arası açık
Cuma bu serpme kahvaltı mekanı 09:00 – 00:00 saati arası açık
Cumartesi bu serpme kahvaltı mekanı 09:00 – 00:00 saati arası açık
Pazar bu serpme kahvaltı mekanı 09:00 – 00:00 saati arası açık

Çeşme Bazlama Kahvaltı: Bağdat Caddesi’nin Güzel Bir Serpme Kahvaltı Mekanı

Çeşme Bazlama Kahvaltı mekanı, ülkenin hemen hemen çoğu noktasında faaliyet gösteriyor. Bazlama tostu meşhur ancak serpmede de kendi stillerini yaratmayı başarmışlar. Bağdar Caddesi kahvaltı şubeleriyle de bu geleneklerini devam ettiriyorlar. Çocuk menüleri var. Geniş aile menüleri de bulunuyor. Gerek konsepti gerekse de lezzeti sizi tatmin edecek.

NEDEN GİTMELİYİM: Bazlama çeşitlerinden çok güzel sunumlar çıkarıyorlar. Serpmesi de lezzetli.

KAHVALTI FİYAT: 190 TL *kişi başı

İLETİŞİM: (02 16) 599 06 91

ADRES: Suadiye, Noter Sk. no:23, 34740 Kadıköy/İstanbul

WEB SİTESİ: bazlamakahvalti.com

Pazartesi bu serpme kahvaltı mekanı 09:00 – 17:00 saati arası açık
Salı bu serpme kahvaltı mekanı 09:00 – 17:00 saati arası açık
Çarşamba bu serpme kahvaltı mekanı 09:00 – 17:00 saati arası açık
Perşembe bu serpme kahvaltı mekanı 09:00 – 17:00 saati arası açık
Cuma bu serpme kahvaltı mekanı 09:00 – 17:00 saati arası açık
Cumartesi bu serpme kahvaltı mekanı 09:00 – 17:00 saati arası açık
Pazar bu serpme kahvaltı mekanı 09:00 – 17:00 saati arası açık

Kırıntı: Köy Kahvaltısı İçin Bağdat Caddesi’nde Tercih Edebilirsiniz

Kahvaltı menüsü, tutkuyla hazırlandığında güzel olur. İşte Kırıntı mekanı da kahvaltısına sevgisini ve tutkusunu katıyor. Bunu masada ve lezzette hemen hissediyorsunuz. Hafta sonunuzu neşelendirecek kahvaltı mekanı arayanlardansanız Kırıtın güzel tercih. Bağdar Caddesi kahvaltı şubesiyle de sizleri bekliyor.

NEDEN GİTMELİYİM: Kırıntı kahvaltısı Türkiye genelinde hayli meşhurdur. İşlerini iyi yapıyorlar.

KAHVALTI FİYAT: 229 TL *kişi başı

İLETİŞİM: 0 532 292 05 62

ADRES: Caddebostan, Bağdat Cd. No:321, 34728 Kadıköy/İstanbul

WEB SİTESİ: kirinti.com.tr

Pazartesi bu serpme kahvaltı mekanı 09:00 – 02:00 saati arası açık
Salı bu serpme kahvaltı mekanı 09:00 – 02:00 saati arası açık
Çarşamba bu serpme kahvaltı mekanı 09:00 – 02:00 saati arası açık
Perşembe bu serpme kahvaltı mekanı 09:00 – 02:00 saati arası açık
Cuma bu serpme kahvaltı mekanı 09:00 – 02:00 saati arası açık
Cumartesi bu serpme kahvaltı mekanı 09:00 – 02:00 saati arası açık
Pazar bu serpme kahvaltı mekanı 09:00 – 02:00 saati arası açık

Emilia Cafe: Farklı Kültürlerden Kahvaltılık Spesiyalleriyle Memnun Kalacaksınız

Burası tam bir tasarım harikası butik kahvaltı mekanı. Ana sunumu tatlılar üzerine olan Emilia Cafe, sabahları kendine has bir sunum gerçekleştiriyor. Öyle geniş ve çok çeşitli serpme kahvaltılar hayal ediyorsanız yanılıyorsanız. Ufak tabaklarda şirin şirin ama el emeğe lezzetler geliyor. Burada amaç tıka basa doymak değil, amaç lezzeti keşfetmek. Kahvaltı üzerine de güzel bir tatlı ve kahve ikilisiyle gün harika başlayacak. Bağdat caddesi kahvaltı mekanları listenize ekleyin.

bagdat-caddesi-kahvalti-mekanlari-4
Bağdat Caddesi Kahvaltı Mekanları

NEDEN GİTMELİYİM: Butik ve mükellef kahvaltı menüleri var. Lezzetleri sizi şaşırtacak.

KAHVALTI FİYAT: 200 TL *kişi başı

İLETİŞİM: (0 216) 302 03 04

ADRES: Suadiye, Mücahit Sk. no:402/B, 34740 Kadıköy/İstanbul

WEB SİTESİ: emiliacafe.com

Pazartesi bu serpme kahvaltı mekanı 08:00 – 22:00 saati arası açık
Salı bu serpme kahvaltı mekanı 08:00 – 22:00 saati arası açık
Çarşamba bu serpme kahvaltı mekanı 08:00 – 22:00 saati arası açık
Perşembe bu serpme kahvaltı mekanı 08:00 – 22:00 saati arası açık
Cuma bu serpme kahvaltı mekanı 08:00 – 22:00 saati arası açık
Cumartesi bu serpme kahvaltı mekanı 08:00 – 22:00 saati arası açık
Pazar bu serpme kahvaltı mekanı 08:00 – 22:00 saati arası açık

Bağdat Caddesi Kahvaltı Fiyatları 2024

Bağdat Caddesi kahvaltı fiyatları, her yıl farklı tarifeler ile karşımıza çıkıyor. Ayrıca mekanların genel konsepti lüks olduğu için, İstanbul geneline oranla pahalı. Bir kişi 260 TL’ye lezzetli kahvaltı yapabilir. İki kişi de serpme isterse 500 TL’yi aşan bir hesapla karşılaşır. Ucuz yerler de var elbette. Oralarda da çift kişinin köy kahvaltısı ücreti 400 TL’dir.

Bağdat Caddesi kahvaltı mekanları içerisinde çocuklardan da genellikle ücret alınıyor. Ancak İndirimli bir oran uygulaması yapılıyor. Çocuk kahvaltısı ücreti 120 TL civarıdır. Afiyet olsun.

İlginizi çekebilir: En İyi Taksim Kahvaltı Mekanları | Nerede Kahvaltı Yapılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu