Kahvaltı Mekan ÖnerileriSivas Kahvaltı Mekan Önerileri

Sivas Kahvaltı Yerleri | En İyi 30 Sivas Kahvaltısı | 2024

Sivas kahvaltısı yapan yerler içinde en güzelini mi arıyorsunuz? O halde sizleri Nevizade Kahvaltı Salonu’na davet edelim. İsmi bir İstanbul kültürünü anımsatabilir ancak Sivas kahvaltı konseptini bir Sivaslıdan daha iyi hazırladıkları kesin. Peynirinden reçeline, sucuğundan pastırmasına, böreğinden kızarmış ekmeklerine her detayı ile gelenlerin hayranlığını kazanıyor fazlasıyla. Fiyatı da sandığınızdan da uygun. Gelip de pişman olmayacağınızın teminatını veriyoruz. Çünkü yerinde deneyimledik ve bizlerden geçerli bir puan aldılar. Detaylar aşağıda…

Sivas kahvaltı yerleri, sabah öğününü güzel gerçekleştirip güne harika bir enerji ile başlamak isteyenlere özel hazırlandı. Şehrin en değerli, nezih, kaliteli ve lezzet ödüllü mekanlarını yazdık. Bu güzide Anadolu şehrine yolunuz düşebilir. Ya da bölge yerlisi olabilirsiniz. Güzel kahvaltıcı bulmak sizin de hakkınız. Tüm hafta yoğun tempo çalışıyorsunuz ve bir hafta sonunda huzuru, hizmeti ve sunumları hak ediyorsunuz. Ayrıca seyahat rotanız üzerinde Sivas var ise yola kısa bir lezzet keşfi molası verebilirsiniz. Yöresel lezzeti bol bir şehir. Daha önce hiç tatmadığınız kahvaltılıklar ile karşılaşacaksınız.

Ne yenir? Sivas kahvaltısı yaparken kesinlikle sucuklu yumurta yenir. Özellikle manda sucuğundan yapılan omletler damakta unutulmaz bir tat bırakır. Bunun yanında gözlemesiyle de meşhur. Kahvaltıda peynir, patlıcanlı ve patatesli gözleme eklemeyi ihmal etmeyin. Kahvaltınızda sıcacık nar gibi kızarmış bir ekmeğin üzerine organik tereyağı ve lor sürerek eşsiz bir tat bulacaksınız.

sivas-kahvalti-yerleri-2
Sivas Kahvaltı Yerleri

Nereye gidilir? Sivas büyük bir şehir. Her bölgesine yayılan kahvaltıcı işletmeleri var. Buradaki sabah kahvaltıcılarının genel oranı iyi hizmet sağlıyor. Ama en iyisini arıyorsanız Pişi Kahvaltı & Cafe mekanına gitmelisiniz. Sivas kahvaltı yerleri listelerinin her dönem zirvesinde kalmayı başarıyorlar. Serpmeleri köy konseptli. Çay sınırsız. Ayrıca sucuk ve pastırmalarını da kendi çiftliklerinde üretiyorlar. Doğallık damağınıza çok yakışacak.

Serpme ve köy kahvaltısı güzel 20 Sivas kahvaltı yeri listesi:

 • Sivas Pişi Kahvaltı & Cafe
 • Sivas Teras Cafe ve Kahvaltı
 • Sivas Nevizade Kahvaltı Salonu
 • Sivas Aksu Kafe
 • Sivas Kablan Tost & Kahvaltı
 • Sivas Düşler Kahvesi
 • Sivas Köşem Gurme Kahvaltı ve Yemek Salonu
 • Sivas Amade Restaurant & Cafe
 • Sivas Waffle Stop XL & Kumpir & Kahvaltı
 • Sivas Yeşil Konak Restoran
 • Sivas Cafe Değirmen
 • Sivas Meva Kafe & Restoran
 • Sivas Lezzetçi Kahvaltı Salonu
 • Sivas Osman Ağa Konağı Yöresel Lezzetler
 • Sivas MaQhaa Cafe & Restaurant
 • Sivas Taş Ev’im Cafe Restoran
 • Sivas Nazende Şah Sofrası Restoran
 • Sivas Ekmekçioğlu Lezzet Diyarı
 • Sivas Baraka Kafe
 • Sivas Hemdem Kafe

En Güzel Sivas Kahvaltı Yerleri (2024 Yılı Önerisi)

Sivas kahvaltısı yapan yerler içinde en güzelini mi arıyorsunuz? O halde sizleri Nevizade Kahvaltı Salonu’na davet edelim. İsmi bir İstanbul kültürünü anımsatabilir ancak Sivas kahvaltı konseptini bir Sivaslıdan daha iyi hazırladıkları kesin. Peynirinden reçeline, sucuğundan pastırmasına, böreğinden kızarmış ekmeklerine her detayı ile gelenlerin hayranlığını kazanıyor fazlasıyla. Fiyatı da sandığınızdan da uygun. Gelip de pişman olmayacağınızın teminatını veriyoruz. Çünkü yerinde deneyimledik ve bizlerden geçerli bir puan aldılar. Detaylar aşağıda…

sivas-kahvalti-yerleri-3
Sivas Kahvaltı Yerleri

1)      Pişi Kahvaltı & Cafe: Harika Sivas Kahvaltısı

Kahvaltıda aile samimiyeti ve huzurlu bir ambiyans yakalamak çok önemli. Sivas kahvaltı yerleri içindeki Pişi Kahvaltı & Cafe bunu gerçek anlamda size vadetmekle kalmıyor %100 olarak da uyguluyor. Masanıza gelecek enfes serpme kahvaltı ile gününüzü güzelleştiriyorsunuz. 4 çeşit peynir, sucuklu omlet, reçeller, acuka, çemen, pastırma, çerez ve meyve çeşitleri ilk göze batanlar. Çayın da sınırsız oluşu gayet hoş bir detay. Kapalı alan oluşu ise tek handikap noktaları. Onun dışında hiçbir sorunsal yok.

LEZZET: Çemeni ve sucuğu kendileri üretiyor. Tatlarını beğendik. Gözlemesi de denenebilir.

FİYAT: Kahvaltı tabağı ve serpme kahvaltısı ideal oranlı. 2 kişi buradan 300 TL gibi rakamlara doyarak kalkabilir.

İLETİŞİM: (0 346) 221 40 40

ADRES: Pulur Mahallesi Eski garajlar Sokak No :5/A Kule Evleri A Blok altı, 58002 Merkez

INSTAGRAM: pisikahvaltisivas

Pazartesi 08:30 – 16:30 arası mekan açık
Salı 08:30 – 16:30 arası mekan açık
Çarşamba 08:30 – 16:30 arası mekan açık
Perşembe 08:30 – 16:30 arası mekan açık
Cuma 08:30 – 16:30 arası mekan açık
Cumartesi 08:30 – 16:30 arası mekan açık
Pazar 08:30 – 16:30 arası mekan açık

2)      Nevizade Kahvaltı Salonu: Serpmesi Meşhur Sivas Kahvaltıcısı

Sivas kahvaltı yerleri içinde eğer Nevizade Kahvaltı Salonu mekanında köy kahvaltısı denemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz demektir. İşletme sahibiz Özlem Yıldız hanım gelen her tüketiciyi bir misafir edasıyla ağırlıyor. Kendinizi özel hissediyorsunuz en baştan en sona. Ne yenir kısmına geçelim şimdi de. Elbette klasik bir serpme Türk kahvaltısı isteyebilirsiniz öncelikle. Ama bu sunuma ek olarak gözleme tercihinde de bulununuz. Patlıcanlı peynirli gözlemesi gerçek anlamda bir lezzet şöleniydi bizim için. Çayın termosta değil de sıcak semaver içinde gelmesi de günün hoş detaylarından biri olarak notlarımızın arasına girdi. Son olarak peynirlerinin de başarılı olduğunu belirtmekte fayda görüyoruz. Afiyet olsun.

LEZZET: Buraya geldiğinizde serpme kahvaltı isteyin. Yanına da muhakkak bir patlıcanlı gözleme ekleyin.

FİYAT: Serpme fiyatları uygun lakin gözleme ve ekstra sucuklu omlet çeşitleri biraz maliyetli.

İLETİŞİM: (0 346) 226 14 99

ADRES: Mehmetpaşa, İhramcızade Cad. No:21, 58040 Sivas Merkez/Sivas

INSTAGRAM: nevizadekahvalti

WEB SİTESİ: nevizadesivas.com

Pazartesi 07:00 – 21:00 arası mekan açık
Salı 07:00 – 21:00 arası mekan açık
Çarşamba 07:00 – 21:00 arası mekan açık
Perşembe 07:00 – 21:00 arası mekan açık
Cuma 07:00 – 21:00 arası mekan açık
Cumartesi 07:00 – 21:00 arası mekan açık
Pazar 07:00 – 21:00 arası mekan açık

3)      Kılıçoğlu Pastanesi: Sivas’ta Serpmesi Güzel Bir Mekan

Kılıçoğlu pastanesi, ülkenin birçok şehrinde şubeleri bulunan ve köklü bir geçmişe sahip olan işletme. Sivas kahvaltı yerleri içinde bulunan mekanı ise bölge kahvaltıcılarına oranla çok daha fazla ilgi görmektedir. 3 katlı bir mimari tesis. En üst katında teras açık alanı var ve açık havada kahvaltı keyfini müşterilerine sunuyorlar. Çok merkezi bir konumda. Rahatça gelip sabah kahvaltınızı yapabiliyorsunuz. 2 tür kahvaltı buluyorsunuz. Biri serpme diğeri de tabakta. Her ikisi de bol çeşitli ve doyurucu. Eğer tek kişi gelirseniz serpme size fazla gelebilir. Kahvaltı tabağı en iyi tercih olacaktır.

LEZZET: Kaşarlı sucuklu gözleme çeşidi bizim hoşumuza gitti. Klasik kahvaltıları da gayet olması gerektiği gibiydi.

FİYAT: nezih ve kaliteli bir Sivas kahvaltısı ile karşılaşıyorsunuz. Maliyetler de bir miktar yüksek oluyor doğal olarak.

İLETİŞİM: (0 346) 224 30 30

ADRES: Örtülüpınar, İnönü Blv., 58030 Sivas Merkez/Sivas

Pazartesi 06:00 – 01:00 arası mekan açık
Salı 06:00 – 01:00 arası mekan açık
Çarşamba 06:00 – 01:00 arası mekan açık
Perşembe 06:00 – 01:00 arası mekan açık
Cuma 06:00 – 01:00 arası mekan açık
Cumartesi 06:00 – 01:00 arası mekan açık
Pazar 06:00 – 01:00 arası mekan açık

4)      Teras Cafe: Manzaralı Sivas Kahvaltı Yeri

Sivas kahvaltı yerleri grubunda yer alanda Teras Cafe, şehir manzaralı, önü açık ve nefes aldıran bir işletme. Ortam ambiyansı, özel dekorasyonu ile çok güzel bir seviyeye ulaşmış. Nezih bir mekanda olduğunuzu hissettiriyorlar size. Kahvaltı tam 25 çeşit sunum yapılıyor. İçinde omleti, yumurtası, çayı, peyniri, balı, kaymağı, reçeli, tereyağı, zeytini, yeşillikleri, çemeni ve çok daha fazlası yer almaktadır. Doyulacak bir Sivas kahvaltıcısı olduğu kesin. Burası hizmet kalitesiyle çoğu kişi için Sivas’ın 1 numaralı serpme kahvaltıcısı. Bizden de 10 üzerinden 9 puan alarak övgülerin yerinde olduğunu kanıtladılar. Tavsiyemizdir.

LEZZET: Her kahvaltılığı özel lezzette. Damaklarınız şölen yaşayacak. Buraya aç gitmenizi öneririz. Çünkü bol bol dolduruyorlar ürünleri.

FİYAT: Fiyatları bir miktar yüksek. Bunu anlayışla karşılamak gerekiyor. Çünkü çeşidi ve içeriğini çok bol tutuyorlar.

İLETİŞİM: 0 530 130 90 58

ADRES: Örtülüpınar, Özkayha apartmanı, İnönü Blv., 58700 Merkez/Sivas

INSTAGRAM: myterascafe

Pazartesi 07:30 – 24:00 arası mekan açık
Salı 07:30 – 24:00 arası mekan açık
Çarşamba 07:30 – 24:00 arası mekan açık
Perşembe 07:30 – 24:00 arası mekan açık
Cuma 07:30 – 24:00 arası mekan açık
Cumartesi 07:30 – 24:00 arası mekan açık
Pazar 07:30 – 24:00 arası mekan açık

En Lezzetli Sivas Kahvaltısı Hazırlayan Mekanlar

Sivas’ta güzel kahvaltıcı bulmak bazen bireylerin saatlerini alabiliyor. Çoğu zaman da internetteki mekan yorumları pek de bu konuda yardımcı olmuyor ne yazık ki. Ama En İyi Kahvaltı sitesi olarak sizlere Sivas Kahvaltısı konusunda en meşhur mekanları bulduk. Bunlar lezzetinden hizmetine her konuda işini layıkıyla yerine getiren işletmeler. Peki ama nerede ne yenir? Çocukla gidilebilecek mekanlar hangileri? İşte detaylar…

Sivas kahvaltısı en güzel 10 mekan listesi:

 • Sivas Kablan Tost Ve Kahvaltı
 • Sivas Bahçekapı Mangal Evi
 • Sivas Çiçekli Simit Sarayı
 • Rüzgar Cafe & Kahvaltı
 • Sivas Sahara Kahvaltı Salonu
 • İzzet-İ İkram
 • Sivas Küçük Ev Cafe Kahvaltı
 • Köşem Gurme Kahvaltı Salonu
 • Park Hanedan Kahvaltı & Restaurant
 • Sivas Hakan Pastanesi
sivas-kahvalti-yerleri-4
Sivas Kahvaltı Yerleri

1)      Aksu Kafe: Serpme Köy Kahvaltısında Lezzet Durağı

Aksu kafe Sivas kahvaltı yerleri listesindeki açık alanı bol, yeşili çok ve huzuru yüksek seviyede olan nadir işletmeler arasında gösterilmektedir. Mekan işletmecilerinin davet üzerine bir inceleme ekibi gönderdik. 10/8 puanlık bir performans sergilediler bizim nezdimizde. Dere kenarındaki masalarında güneşli gün kahvaltısı yapmak oldukça keyifli bir seçenek. Ayrıca ufak bir çocuk oyun alanın oluşu da aileler için rahatlatıcı bir özellik. 2 puanı neden kırdık? İlk olarak fiyat konusunda maliyetli bir işletme. Diğer puan kırmamızın sebebi de menü de çok sayıda lezzet olmasına rağmen kaymak bulunmayışıydı. Bu bilgiler ışığında yerinde keşif yapabilirsiniz sizler de.

LEZZET: Reçelleri gayet güzeldi. Portakal kabuğu reçeli ile gönlümüzü çeldiler. Ayrıca peynir tabağı da dolu dolu geldi.

FİYAT: Fiyatları oldukça yüksek. Elbette nezih ve bol çeşitli bir mekan. Ama bütçe sorunsalı yaşayanlar için önermemekteyiz burayı.

İLETİŞİM: (0 346) 211 01 77

ADRES: Aksu Kafe, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Karaağaç Caddesi Aksu Parkı içi No:2, 58060 Merkez/Sivas

INSTAGRAM: aksucafesivas

Pazartesi 07:30 – 02:30 arası mekan açık
Salı 07:30 – 02:30 arası mekan açık
Çarşamba 07:30 – 02:30 arası mekan açık
Perşembe 07:30 – 02:30 arası mekan açık
Cuma 07:30 – 02:30 arası mekan açık
Cumartesi 07:30 – 02:30 arası mekan açık
Pazar 07:30 – 02:30 arası mekan açık

2)      Kablan Tost & Kahvaltı: Lezzetli Bir Kahvaltıcı

Kimi için bir kahvaltı sabahı, salaş bir mekanda yine salaş lezzetler deneyimlemekten ibarettir. İşte Kablan Tost & Kahvaltı salonu tam da bu nitelikte bir yer. Çok kasıntı ve nezih bir hayal ediyorsanız burayı listenizden eleyin. Çünkü tamamen doğal bir atmosferde kahvaltı yapıyorsunuz. Lezzet mi? O konu da gayet iyiler. Bazlama ve pita tost seçenekleri buraya gelenlerin en sevdiği menüler. Serpme de var isteyen için. Sivas kahvaltı yerleri pratik ve doğal bir kahvaltı için burayı öneriyoruz. Çay sınırsız ama kendiniz gidip semaverden dolduruyorsunuz. Kışın da gidilebilir. Ortada yaktıkları kömür sobası ortamı hem ısıtıyor hem de nostaljik bir ambiyans katıyor.

LEZZET: Salçalı sucuklu kaşarlı tost ve pita tost seçenekleri denenebilir. Serpme kahvaltı çeşitlili ise orta seviyede.

FİYAT: Salaş bir mekan deyip de pahalı demek olmaz. Burası fiyat yönünden bütçeleri düşünüyor.

İLETİŞİM: 0 545 413 05 58

ADRES: Mehmet Akif Ersoy, No:, 49-Irmak Sk. No:29, 58060 Sivas Merkez/Sivas

Pazartesi 07:30 – 18:00 arası mekan açık
Salı 07:30 – 18:00 arası mekan açık
Çarşamba 07:30 – 18:00 arası mekan açık
Perşembe 07:30 – 18:00 arası mekan açık
Cuma 07:30 – 18:00 arası mekan açık
Cumartesi 07:30 – 18:00 arası mekan açık
Pazar Pazar günleri işletme kapalıdır

3)      Yeşil Konak: Sivas’ta Aile Kahvaltı Salonu

Yeşil Konak Sivas kahvaltısı konusunda popülerliği olan bir mekan. Burası aynı zamanda düğün organizasyonlarının yapıldığı yer. Geniş bir bahçe ve çimlerin üzerinde ferah bir kahvaltı konsepti var. yaz günleri için de yüzme havuzu güzel bir aktivite seçeneği oluşturuyor. Kahvaltıda köy usulü masa donatımı yapıyorlar. Yok yok. Çekinmeden gelebilirsiniz. Fiyatları da sizleri üzmeyecek çünkü.

sivas-kahvalti-yerleri-5
Sivas Kahvaltı Yerleri

LEZZET: Mekana özel bir spesiyal yok ama geleneksel çeşitleri gayet güzel hazırlıyorlar.

FİYAT: Serpmesinden kahvaltı tabağına, tostundan omletine her şey uygun fiyatlı.

İLETİŞİM: (0 346) 224 00 50

ADRES: Bahtiyarbostan, 24-Müze Sk. No:5, 58050 Sivas Merkez/Sivas

INSTAGRAM: yesilkonakorganizasyon

Pazartesi 08:00 – 23:00 arası mekan açık
Salı 08:00 – 23:00 arası mekan açık
Çarşamba 08:00 – 23:00 arası mekan açık
Perşembe 08:00 – 23:00 arası mekan açık
Cuma 08:00 – 23:00 arası mekan açık
Cumartesi 08:00 – 23:00 arası mekan açık
Pazar 08:00 – 23:00 arası mekan açık

4)      Meva Kafe: Çok Çeşitli Sivas Kahvaltıcısı

Sivas kahvaltı yerleri listesinin son tavsiye mekanı olarak Meva Kafe işletmesini seçmiş bulunmaktayız. Buraya gelmelisiniz çünkü işlerini layıkıyla yapıyorlar. Özellikle bahar ve yaz ayların gölgelikli açık alanıyla serin bir sabah süreci sunmaktadır müşterilerine. Hizmeti biraz yavaş olsa da sizleri sıkıntıya sokacak kadar bekleme olmuyor. Lezzetleriyle de bu durumu zaten kurtarıyorlar hemen. Muhakkak uğrayınız ve deneyimleyiniz.

LEZZET: Kahvaltıda mevsimlik meyve tabağının oluşu güzel bir detay oldu bizim için.

FİYAT: Menü fiyatları pahalı da değil ucuz da değil. Gayet ideal bizim için.

İLETİŞİM: 0 530 373 22 34

ADRES: Kadı Burhanettin, Turgut Özal Cd., 58000 Merkez/Sivas

Pazartesi 07:00 – 24:00 arası mekan açık
Salı 07:00 – 24:00 arası mekan açık
Çarşamba 07:00 – 24:00 arası mekan açık
Perşembe 07:00 – 24:00 arası mekan açık
Cuma 07:00 – 24:00 arası mekan açık
Cumartesi 07:00 – 24:00 arası mekan açık
Pazar 07:00 – 24:00 arası mekan açık

Sivas Kahvaltı Fiyatları 2024

Ülkemizde artan enflasyon en çok da kahvaltılık ürünleri etkiliyor. Dışarıda kahvaltı yapmanın bir miktar pahalı olduğu şu günlerde hal uygun fiyatlı serpme sunana yerler bulunuyor. Peki ama Sivas kahvaltı fiyatları 2024 yılında kaç TL oldu? Köy kahvaltısı ne kadar? İşte merak ettiğiniz en güncel liste.

sivas-kahvalti-yerleri-6
Sivas Kahvaltı Yerleri

2024 Sivas serpme köy kahvaltı fiyatları listesi:

 • 2024’teki Sivas serpme kahvaltı fiyatı / kişi başı – 300 TL
 • 2024 Sivas köy kahvaltısı fiyat / çift kişi – 600 TL
 • Sivas’ta kahvaltı tabağı fiyat / kişi başı – 300 TL
 • Sivas organik kahvaltı ücreti / kişi başı – 300 TL

İlginizi çekebilir: Kahveci Nevizade: Avcılar’da Lezzet Dolu Serpme Kahvaltı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu