Bodrum Kahvaltı Mekanları | En Güzel 5 Kahvaltı Yeri | 2024

Geleneksel Türk kahvaltı sofraları zengin çeşitliliğe sahip. Yabancılar bu zenginlikten yararlanmak için mutlaka Bodrum kahvaltı mekanları arıyor ve güzel olan yeri bulduklarında eşsiz lezzetlere tanıklık ediyor. Sadece yabancılar değil yerli turistler için de durum bu şekilde. Siz de bütün sene yoğun bir tempo ile çalıştıysanız ve kısa süreli tatilinizde keyifli sunumlar bulmak istiyorsanız bu yazıda öneriler aradığınız kriterlerde.

Bodrum kahvaltı mekanları gerek tatilcilerin gerekse yazlıkçıların odak noktasında olan bir konu. Yaz ayları gelip de havalar ısınmaya başladığında mavinin beldesi Bordum adeta insan akınına uğrar. Dünyanın birçok ülkesinden turistler bölgeye gelerek harika bir tatil süreci geçirir. Elbette bir tatili en iyi yapan şeylerin başında kahvaltı vardır. Eğer güne güzel başlanırsa devamında sıkı bir eğlence süreci geçirmek mümkün olur. Kahvaltı yeri arayışı bu sebeple çok olmaktadır.

Geleneksel Türk kahvaltı sofraları zengin çeşitliliğe sahip. Yabancılar bu zenginlikten yararlanmak için mutlaka Bodrum kahvaltı mekanları arıyor ve güzel olan yeri bulduklarında eşsiz lezzetlere tanıklık ediyor. Sadece yabancılar değil yerli turistler için de durum bu şekilde. Siz de bütün sene yoğun bir tempo ile çalıştıysanız ve kısa süreli tatilinizde keyifli sunumlar bulmak istiyorsanız bu yazıda öneriler aradığınız kriterlerde.

Bodrum Kahvaltı Mekanları

Gastronomi açısında çok çeşitli yapıya sahip olan Bodrum kahvaltı mekanları, damak zevkine özen gösterenler için eşsiz fırsatlarla dolu. Bodrum deniz kenarı kahvaltı yeri, doğa ile iç içe kahvaltı yeri ve serpme köy kahvaltıcısı gibi konseptlerin en güzel temsilcileri burada. Elbette çok sayıda kahvaltıcının olması seçimlerde dikkatli olunmasını teşvikliyor. Zira kötü geçecek bir sabah öğünü deneyimi, tüm tatil gününün keyifsiz ve neşesiz geçmesine sebep olacaktır.

En iyi kahvaltı ekibi olarak Bodrum kahvaltı yeri incelemelerinde bulunduk. Sene içerisinde gittiğimiz tüm mekanlar arasında en ideal ve lezzetli olanlarını sizlere sunduk. Seçimlerimizi yaparken elbette birçok faktörü de göz önünde bulundurduğumuzu belirtmek isteriz. Mekanın hijyeni, sunumların lezzeti ve çeşitliliği, hizmetteki kalite, çocuklar için aktiviteler ve manzara gibi unsurlar bizler için önemli. Bu sayede gittiğiniz mekanlarda kötü sürprizler ile karşılaşmıyorsunuz.

Kahvaltı bir tutkudur. Her dakikası keyif dolu geçmelidir. Bodrum kahvaltı mekanları içerisinde bunu sağlayan birçok işletme var. Bodrum’da nerede kahvaltı yapılır? sorusuna yanıt vermek için en favori 5 kahvaltıcıyı sizlere sunduk. Deneyimleriniz sonrasında yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın. Bu sayede en iyi müşteri deneyimine ulaşmış oluruz. Şimdiden afiyet olsun.

Bodrum’un en güzel kahvaltıcıları 2024:

 • Kozalak Kahvaltı Evi
 • Kırıntı Cafe Kahvaltı Salonu
 • Cez Bodrum Köy Kahvaltısı
 • Limon Tree Kahvaltı Salonu
 • Yörük Çadırı Köy Kahvaltısı
 • Mangalcı Kızıl Ağaç Kahvaltı
 • Etrim Köy Kahvaltısı
 • Çetilik Yöresel Kahvaltı
 • Limonata Kahvaltı Evi
 • Havva Ana Köy Kahvaltıcısı

1.      Bodrum’un En Güzel Kahvaltıcısı: Kozalak Kahvaltı Evi

Gittik, gördük ve deneyimledik. Harika bir kahvaltı sunumu olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Bodrum kahvaltı yeri arayanlar için vazgeçilmez bir nokta. Öylesine geniş çeşitli bir masa donatılıyor ki hepsini bitirmeniz neredeyse mümkün değil. Buraya gelip de doymadan kalkmak imkansız. Ortakent bölgesinden Yalıkavak’a doğru giderken Dağbelen Köyü’ne girdiğinizde 200 metre sonra mekanda oluyorsunuz.

Kahvaltı çeşitlerine gelince envai çeşit sunum var. Köy peynirleri, doğadan gelen ballar, ev yapımı reçeller, mis gibi toprak kokan domates ve daha niceleri. Kısacası Bodrum kahvaltıcıları içerisinde sevdiklerinizle harika bir hafta sonu geçireceğiniz en iyi yer.

LEZZET: Masaya gelen her ürünü çok seveceksiniz.

SAAT: Sabahın ilk saatlerinden itibaren kahvaltılar başlıyor.

FİYAT: Sunulan lezzete oranlar fiyatlar gayet makul.

İLETİŞİM: 0 252 386 44 40

ADRES: Dağbelen, sokak No.5/A, 48400 Bodrum/Muğla

2.      Bodrum’daki Enfes Yöresel Kahvaltı: Yörük Çadırı

Samimi bir Bodrum kahvaltı yeri. İki arkadaş birlikte burayı adeta bir yaşam alanına çevirmişler. Dağların arasında kalan mekan, yemyeşil düz arazisi ile insana doğanın tam da kalbinde olduğunu hissettiriyor. Yörük çadırı konsepti üzerine kurulduğu için ismini buradan alıyor. Bilindiği üzere Yörükler kahvaltıda hep organik ve taze ürünler tüketir. Burada da bu konsepte sadık kalınmış. Yediğiniz her şeyde tazeliği ve lezzeti sonuna kadar hissediyorsunuz.

LEZZET: Lezzetli sunumları bizden tam not aldı.

SAAT: Günün tüm vaktinde kahvaltı yapabilirsiniz.

FİYAT: Fiyat politikaları orta seviyede.

İLETİŞİM: 0 536 288 64 85

ADRES: Merkez Mahallesi, D: No:91, 48670 Milas/Muğla

3.      Bodrum Aile Kahvaltı Yeri: Mangalcı Kızıl Ağaç

Kalabalık aileler ya da çocukları olan ebeveynler için geniş arazili, yeşili bol alanlar önemlidir. Ayrıca çocuk aktivite alanlarının da olması, ailelerin huzurlu bir Pazar kahvaltısı yapmasına vesile olur. Bodrum aile kahvaltı yeri için Mangalcı Kızıl Ağaç çok iyi seçenek. Doğanın kalbinde lezzetli sunumlar ile güzel vakitler geçirmeniz mümkün. Sunumlar çok göze hitap etmese de lezzetleri bizden tam not aldı. Zaten kahvaltıda da görüntüden çok içeriği önemli değil midir? Kesinlikle öyledir.

Samimi bir Bodrum kahvaltı yeri. İki arkadaş birlikte burayı adeta bir yaşam alanına çevirmişler. Dağların arasında kalan mekan, yemyeşil düz arazisi ile insana doğanın tam da kalbinde olduğunu hissettiriyor. Yörük çadırı konsepti üzerine kurulduğu için ismini buradan alıyor. Bilindiği üzere Yörükler kahvaltıda hep organik ve taze ürünler tüketir. Burada da bu konsepte sadık kalınmış. Yediğiniz her şeyde tazeliği ve lezzeti sonuna kadar hissediyorsunuz.

LEZZET: Doğal ürünleriyle damaklara hitap ediyor.

SAAT: Sabahları kahvaltı, gündüz de mangal yakabilirsiniz.

FİYAT: Fiyat politikaları ideal seviyede.

İLETİŞİM: 0 252 369 22 55

ADRES: Yalı, Ata Cad No:5, 48401 Kızılağaç Mah Bodrum/Muğla

4.      Bodrum Köyde Kahvaltının Yeri: Etrim

Bodrum kahvaltı mekanları arasında merkeze uzak ama mutlaka gidilmesi gereken bir yer tavsiye edeceğiz. Etrim kahvaltı, Etrim Köyü’nde bulunan şirin mi şirin bir kahvaltıcı. Geleneksel el dokuma halılarıyla meşhur olan bu köy aynı zamanda gıda yönünden de zengin bir yapıya sahip. Sıcacık gözlemeler, çıtır çıtır ev yapımı börekler ve yöresel lezzetler ile hafta sonunuz şenlenecek.

LEZZET: Sıcak gözlemelerini mutlaka deneyin.

SAAT: Gün boyu kahvaltı var.

FİYAT: Fiyat politikaları ideal seviyede.

İLETİŞİM: 0 532 602 67 69

ADRES: Pınarlıbelen, Mumcular Yolu, 48440 Bodrum/Muğla, Türkiye

5.      Bodrum Kahvaltıcıları Arasında En İyisi: Limonatta Kahvaltı Salonu

Bitez kahvaltı mekanları arasında en samimi ve leziz noktalardan biri olan Limonata, bölge sakinlerinin ve turistlerin akınına uğramaya devam ediyor. Yılın her dönemi popüler olan mekan özellikle yaz aylarında adeta boş masa kalmıyor. Şüphesiz bunda hizmet kalitesi ve sofraları donatmalarının payı büyük. Ama aynı zaman serpme kültürünü de çok iyi yansıtmalarını unutmamak lazım.

LEZZET: Tüm ürünleri gibi ev yapımı reçelleri de çok güzel.

SAAT: Sabah mekanın kapıları açılıyor ve gün boyu hizmet veriliyor.

FİYAT: Fiyat politikaları ideal seviyede.

İLETİŞİM: 0 539 647 38 85

ADRES: Farilya Mahallesi, İnönü Cd. No:4, 48470 Bodrum/Muğla

Bodrum Kahvaltı Mekanları Fiyatları 2024

Kahvaltı günün en önemli öğünü olduğu için özen gösterilmesi gereken bir detaydır. Güzel manzaralı yerlerden hoş sohbetler yaratmak için sunumların da güzel olması gerekir. Aynı zamanda fiyat politikaları da bireyler için önemli bir husustur. Bodrum kahvaltı fiyatları 2024 yılında tatilcilerin bütçelerini zorlamıyor. Hemen her bütçeden birey rahatlıkla masaları donatabilir. Konu hakkında detayları yazının devamında bulacaksınız.

Bodrum kahvaltı fiyatları 2024 listesi yavaş yavaş belli oldu. Mekanlar yeni sezon için kapılarını açtı ve lezzet tutkunlarını bekliyor. Fiyat aralığı 2021 senesine oranla biraz daha artsa da hala ulaşılabilir seviyelerde. En azından ailenizle birlikte bir Pazar gününüzü bu mekanlarda geçirebilirsiniz. Böylece şehrin stresini üzerinizden atacaksınız. Peki kahvaltıcıların fiyatları kaç TL oldu? Bodrum’da kahvaltı kaça yapılır? Serpme kahvaltı kaç TL? İşte detaylar…

Bodrum’da Serpme Kahvaltı Pahalı mı?

Ülkede artan fiyat pahalılığı elbette herkesi ve her sektörü etkiledi. Etkilemeye de devam ediyor. Bireyler de bu sebepten ötürü Bodrum’da serpme kahvaltı pahalı mı? sorusunu gündeme getiriyor. Elbette 2023 yılına göre 2024 fiyatlarında bir artış mevcut. Geçtiğimiz yıl kişi başı serpme kahvaltı fiyatları 500-750 TL ortalamasındayken bu sene rakamlar 500-1500 TL civarlarına çıktı. İster merkezi yerde olsun isterse de köylerde Bodrum kahvaltı fiyatları 2024 ortalaması bu şekilde.

Bodrum’da Pazar Kahvaltısı Ne Kadar?

Pazar kahvaltıları bireyler için önemlidir. Haftanın tüm yorgunluğu Pazar günleri lezzetli bir kahvaltı sayesinde atılır. Bodrum kahvaltı mekanları bu konuda çok iyi işletmelere sahip. Bölgenin turizm yeri olması, gastronomi açısında kahvaltıcıların da kendini geliştirmesini sağlıyor. Kahvaltı ücretleri ne kadar olduğu işletmeye göre farklılık gösterir. Zira her kahvaltıcının sunumu birbiriyle aynı değil. Fakat kişi başı genel ortalamanın 150 TL dolaylarında olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bodrum Kahvaltı Yeri

Muğla ilinin en güzel bölgelerinden biri olan Bodrum, her alanda tatilciler eşsiz seçenekler sunan bir özelliğe sahip. Deniz, kum, güneş, doğa ve aktiviteler bunlardan bazıları. Elbette Bodrum kahvaltı yeri de önemli bir faktör. Zira tatilde yöresel lezzetler tatmak, hoş hatıralar bırakmaya gebe. Bölgede çok fazla kahvaltı mekanı var. Fakat her biri istenilen seviyede demek mümkün. En İyi Kahvaltı platformu olarak sizlere harika tavsiyelerde bulunduk.

Bodrum’da gidilecek kahvaltıcılar:

 • Havva Ana Köy Kahvaltısı
 • Bodrum Yeşil Bahçe Kahvaltı Salonu
 • Rüzgarlı Bahçe
 • Çamlık Köyü Kır Sofrası
 • Çamlık Köyü Zıp Zıp kahvaltı
 • Kefi Ortakent
 • Mazı Kahvaltı
 • Yarbasan Kahvaltı Kafe
 • Asmalı Çardak
 • İrme kahvaltı
 • Parpali Kahvaltı

1)      Anne Eli Değmiş Gibi: Havva Ana

Bodrum kahvaltı yeri içindeki bu mekanı Ayşe Arman’ın bir yazısında gördük ve hemen deneyimlemeye gittik. Gerçekten de yazıdaki övgüleri hak ettiklerini daha ilk başta anladık. Sofraları envai çeşit lezzetler ile donatıyorlar. Peynirinden balına, reçelinden kaymağına, portakalından zeytinine hemen her ürünü gerçekten övgüyü hak ediyor. Masalar ağzına kadar doluyor. Çoğu zaman çay koyacak yer bulmakta zorlanıyorsunuz. Doymak isteyenler için Bodrum kahvaltı mekanları arasında kesinlikle deneyimlenmesi gereken bir yer.

LEZZET: Reçel tabaklarına bayıldık.

SAAT: Günün her saati uğrayabilirsiniz.

FİYAT: Fiyat politikaları ideal seviyede.

İLETİŞİM: 0 532 684 79 66

ADRES: Yalıkavak, Dirmil mahallesi, Ertürk Sk. NO:18/2, 48400 Bodrum/Muğla

2)      Bodrum Doğa İle İç İçe Kahvaltı: Çamlık Zıp Zıp Kahvaltı

Kahvaltıda doğa konsepti önemli bir faktör. Bodrum kahvaltı yeri listesinde Zıp Zıp kafe bu ihtiyacı çok iyi karşılıyor. Şehrin havasından bunalanlar buraya gelerek tertemiz bir hava ile ruhunu yenileyebilir. Bodrum’daki kır sofrası kahvaltıcılar arasında burayı favorilerimiz arasına aldık. Çünkü lezzetleri kadar güler yüzlü hizmetlerinden de çok memnun kaldık.

LEZZET: Kır kahvaltı sunumları çok güzel.

SAAT: Sabahın ilk saatlerinden itibaren gidebilirsiniz.

FİYAT: Fiyat politikaları ideal seviyede.

İLETİŞİM: 0 252 362 11 05

ADRES: Çamlık Köyü, Köy Meydanı , Cami ve Okul Karşısı, 48440 Bodrum/Muğla

Bodrum’da Hangi Kahvaltıcılar Güzel?

Öncelikle Bodrum kahvaltı mekanları arasında harika serpme yeri mevcut. Farklı konseptteki mekanlara giderek tatilinize güzel bir lezzet molası verebilirsiniz. Kişi başı 150 TL ortalamasında yapılan sunumlar göz kadar mideleri de doyuruyor. Peynirin her türü, zeytinin her çeşidi, balı, reçeli, kaymağı kısacası her lezzet bu masalarda yer alıyor. Bodrum’da hangi kahvaltıcılar güzel diye merak ediyor olabilirsiniz. İşte bölgenin en leziz kahvaltıcıları…

En güzel Bodrum kahvaltıcıları:

 • Bodrum Kuytu Bahçe
 • Asmalı Çardak Kahvaltıcısı
 • Çıngıllıoğlu Kahvaltı Evi
 • Limon Gümüşlük Serpme Kahvaltı
 • Zıp Zıp
 • Bodrum Quzine Kahvaltıcı
 • TelDolap
 • Bodrum Nar Çiçeği
 • Kahvaltıcı Havva Ana
 • Kır Sofrası Serpme Kahvaltı

Bodrum’da En Güzel Serpme Kahvaltıcı Kim?

En güzel kahvaltıcıya gitmek herkesin hayali elbette. Bunun için bireyler arama motorlarında detaylı analiz yapıyor. Bu talebi gördük ve Bodrum kahvaltı mekanları için en iyi yeri listeledik. Bunu yaparken de lezzet, sunum, mekan, manzara ve hijyen gibi unsurları göz önünde bulundurduk. Bu sayede gittiğinizde herhangi bir sürpriz ile karşılaşma ihtimaliniz kalmıyor. Ayrıca fiyat politikalarına da özen gösterdiğimizi belirtmek isteriz. Çünkü Bodrum kahvaltı fiyatları 2022 konusunda afaki oranlar ile karşılaşılabiliyor. Bu durum da kahvaltıcıların pek de hoşuna gitmiyor. Bu yıl kişi başı 100 – 150 TL arası için ideal gözle bakabiliriz. Elbette bunda işletmelerin performansı da önemli.

Bodrum’da hangi kahvaltıcıya gidilir?

 • Bodrum Kozalak Kahvaltıcısı
 • Asmalı Çardak
 • Karadeniz Parparli Kahvaltıcısı
 • Teldolap kahvaltıcısı
 • Toprak Ana Serpme Kahvaltı
 • Çıngıllıoğlu Kahvaltı Evi
 • Kuytu Bahçe Serpme Kahvaltı

Bodrum Köy Kahvaltısı Nerede Var?

Sabah kahvaltılarında günümüzde birçok farklı konsept görüyoruz. Bu konseptler herkesin damak zevkine hitap ediyor. Köy kahvaltısı da bunlardan birisi. Bu konseptte yöresel ve organik lezzetler ön plana çıkmaktadır. Görsellikten ziyade doğallığı ve lezzeti görürüz. Bodrum kahvaltı yeri arayanlar için köy kahvaltılarını deneyimlemeyi tavsiye ederiz. Zira masalarda lezzet ahengi var. Ayrıca ayağınız toprağa basıyor ve doğanın içinde nefes aldığınızı hissediyorsunuz.

Bodrum köy kahvaltısı nereye gidilir?

 • Kır Sofrası köy kahvaltısı
 • Zıp Zıp Bodrum köy kahvaltısı
 • Zeytin köy kahvaltıcısı
 • Cez Bodrum köy kahvaltısı
 • Çakra kahvaltı Cafe
 • Toprak Ana köy kahvaltısı
 • Havva Ana köy kahvaltısı

Bodrum kahvaltı mekanları yazımızın burada sonuna geldik. Sizlere en güzel Bodrum kahvaltıcıları yeri sunarken aynı zamanda fiyatlar hakkında bilgi verdik. Bu bilgiler ışığında tatilinize kısa bir kahvaltı molası verebilirsiniz. Eğer yazıdan memnun kaldıysanız sizleri Kuşadası Kahvaltı Yerleri yazımıza davet ediyoruz. Orada da birbirinden güzel kahvaltı yeri önerisi ile tanışacaksınız. Şimdiden güzel bir kahvaltı deneyimlemenizi dileriz. Afiyet olması dileğiyle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu