Kahvaltı Mekan ÖnerileriAdana Kahvaltı Mekan Önerileri

Yavuz Star Harası

Yavuz Star Harası 1995 yılında ilk sunumların vermeye başlayan Adana bölgesinin en köklü kahvaltıcılarından birisi. 2014 senesinde yeniden yapılan restorasyon ile harika bir görünüme kavuştu. Mekanın ismi de ilginç bir yerden geliyor. 2004 yılındaki Gazi koşusunda şampiyon olan atın ismi Yavuz Star. Zaten mekanın genel özellikleri arasında da atlar var. Çocuklar bu at çiftliğindeki hayvanlar ile harika zaman geçiriyor. O halde kahvaltıcının tüm yönlerini detaylandıralım.

Buraya geldiğinizde hem serpme köy kahvaltısı konseptiyle karşılaşıyorsunuz hem de kendin pişir kendin ye uygulamasını da tercih edebiliyorsunuz. Mekanın atmosferi çok güzel. Çok sayıda canlı var burada. Kaz, tavus kuşu, atlar, köpekler ve daha çok sayıda canlı var. Özellikle de çocuklu aileler için bu harika bir detay.

Adana kahvaltı kültürü bakımından diğer şehirlere oranla gelişmiş seviyede. Şehrin her bir noktasında çok iyi bir kahvaltıcı bulmak mümkün. Güzel bir hafta sonu kahvaltısı yapmak isteyenler taleplerine uygun bir mekan bulmakta hiç zorlanmıyor. Yavuz Star Harası da bunların arasında yer alıyor. Hatta kendine has konseptiyle özel bir yere konumlandığını söyleyebiliriz.

Bist Bahçe

Yavuz Star Harası Kahvaltı

Zengin bir masada gerçekleştirilen kahvaltının ardından güne ve haftaya mutlu başlamak mümkün. Ama bunun için doğru adreslere gidilmesi gerekiyor. Yöresel ve köy konsepti için Adana’nın en iyileri arasında Yavuz Star Harası. Aynı zamanda bir at çiftliği. Saat 14:00’a kadar serpme sunumu yapıyorlar. Sonrasında servisler kapanıyor. Erken gitmenizi öneriyoruz.

Yavuz Star Harası Menü

Yöresel serpme kahvaltısı istediğinizde donatılmış bir masa ile karşılaşıyorsunuz. Deri tulum peyniri, bidon tulum, sahanda köy yumurtası öne çıkan lezzetleri. Ayrıca bal kaymağını da çok beğendik. Menülerde neler olduğunu listeleyelim.

 • Tulum peyniri
 • Eski ve taze kaşar çeşitleri
 • Bidon tulum
 • Beyaz peynir
 • Zeytin salatası
 • Sarımsaklı zeytin
 • Avcarlı siyah zeytin
 • Çilek ve incir reçeli
 • Bal kaymak
 • Tereyağı
 • Sahanda köy yumurtası
 • Tahin helva
 • Sıkma portakal
 • Sınırsız çay ikramı
 • Karpuz

Yavuz Star Harası Fiyat

Verdiklerin hizmetin ve sunumların kalitesine oranla fiyat politikaları var. Genel ortalamaya göre biraz yüksek ama bunun hakkını veriyorlar. İki kişi buraya geldiğinizde 350 TL dolaylarında bir hesap ile çok iyi seviyede doyabiliyorsunuz. 6 – 12 yaş arası çocuklara da %50 indirim uygulanıyor.

yavuz-star-harasi-2
Yavuz Star Harası

Yavuz Star Harası İletişim

Mekanın genel özellikleri, menüleri ve fiyat politikalarını arayarak öğrenebiliyorsunuz. Mesai saatleri içerisinde iletişim kurabilirsiniz. İletişim ve adres bilgilerini merak edenler için aşağıda detaylandırdık.

Adres: Yolgeçen Mah., Mersin Yolu Üzeri Temsa Civarı No:11, 01355 Seyhan/Adana

Telefon: 0 534 663 77 77

Web Site: Yavuz Star Harası

Yavuz Star Harası Açık mı?

At çiftliği ve kahvaltı konseptini bir arada buluşturan Yavuz Star, günün tamamında açık değil. Burada saat 14:00’a kadar kahvaltı sunumuna sahip olabiliyorsunuz. Kapılarını ise saat 09:00’da açıyor. Haftanın yedi günü mesai saatleri bu şekilde. Genel tabloyu aşağıya ekledik. Buna göre kahvaltı planlarınızı yapabilirsiniz. En İyi Kahvaltı platformu sizlere güzel bir kahvaltı diliyor.

Pazartesi09:00 ile 14:00 saatleri arasında mekan açık
Salı09:00 ile 14:00 saatleri arasında mekan açık
Çarşamba09:00 ile 14:00 saatleri arasında mekan açık
Perşembe09:00 ile 14:00 saatleri arasında mekan açık
Cuma09:00 ile 14:00 saatleri arasında mekan açık
Cumartesi09:00 ile 14:00 saatleri arasında mekan açık
Pazar09:00 ile 14:00 saatleri arasında mekan açık

 

 

İlginizi çekebilir: Değişik Omlet Tarifleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu