Kahvaltı Mekan Önerileriİzmir Kahvaltı Mekan Önerileri

Şirincem Restaurant & Kahvaltı

Günümüzde efsanevi bir köylerden biri haline gelen Şirince’de çok güzel kahvaltıcılar var. Şirincem Restaurant da bunlardan. Hemen köyün girişinde bulunan bu yere günübirlik Şirince turumuz sırasında denk geldik. Dışarıdan ilk bakışta renkli ve yeşil dolu yapısıyla dikkatimizi çekti. Bu köye gelenler arasında güne güzel bir kahvaltıyla başlamak isteyenleri hemen girişte karşılıyor. İç kısımlarda da birkaç mekan var fakat bura kadar iyi serpme hizmeti verildiğini göremedik.

Şirincem Restaurant, aynı zamanda bir pansiyon. Geniş ve büyük ağaçların altındaki avlusunda insanlar buluşuyor. Köşede odun ateşinde gözleme pişiren ablalar neşe dolu. Sessiz, sakin, huzurlu bir Şirince gezisine başlamak için burası iyi bir nokta. Tavsiye ediyoruz.

Şirincem Restaurant Kahvaltı

Yoldan geçerken hemen burnunuza gözleme kokusu geliyor. Odun ateşinde sıcak sıcak el açması gözlemeler servis ediyorlar. Sami bir kahvaltıcı. Fiyatlarını daha baştan dışarıya asmışlar. Şirince’nin pahalı hayatına inat eden bir listeleri var ve kullanıcı açısında pozitif bir durum bu. Bizler iki kişilik serpme talebinde bulunduk. Masaya 20’den fazla ürün tabağı geldi. Uzun uzadıya sohbet ve buna ek olarak doymak için yeterliydi fazlasıyla.

Bist Bahçe

Şirincem Restaurant Menü

İki kişilik serpme kahvaltı sayesinde 2 hatta 3 kişi rahat doyabiliyor burada. 20’yi aşkın çeşit geliyor. Çay sınırsız ikram. Termosta gelen çay biterse ücretsiz tazeliyorlar. Güzel detay bunlar bir kahvaltı tutkunu için. Hemen yanı başınızdaki ocakta pişen gözlemeleri görünce de bir tane söylemeden edemiyorsunuz. Biz patatesli istedik ve tam not aldı lezzet yönünden. Kahvaltı içerisinde sucuklu omlet var. Çoğu mekan buna ekstra ücret yazar ama burada ücretsiz. Keyifli bir Şirince kahvaltısı için burayı seçiniz.

Şirincem Restaurant Fiyat

Fiyat konusunda Şirince sizi korkutabilir. Elbette pahalı kahvaltı mekanları ve restoranlar var burada. Ancak Şirincem Restaurant menü fiyatları tam da olması gerektiği seviyelerde. İki kişi geniş bir serpme kahvaltı için 194 TL ödedik. Gözleme için de ekstra olarak 27 TL verdik. Gayet ucuz. Bu yönüyle de bizden tam not aldı.

Şirincem Restaurant Nerede?

Şirince köyü zaten küçük bir yer. Aracınızla ya da otobüsle yukarı çıktığınızda kahvaltıcı hemen köyün girişinde sağda kalıyor. Köşe konumu ve renkli duvarlarıyla ilginizi çekecektir muhakkak. Köy içerisinde kime Şirincem Pansiyon diye sorsanız size yol tarifinde bulunurlar. Özel aracınızı park edeceğiniz bir otopark var ama ücretli. Otomobil için park ücreti 20 TL olarak belirlenmiş belediye tarafından.

Adres: Şirince, Şirince Mah. Şehit Yüksel Özülkü Cad. 220 Sok. No:6 35920, 35920 Selçuk/İzmir

Telefon: 0 537 831 82 97

Instagram: sirincemresto

Web Site: sirincempansiyon.com

Şirincem Restaurant Açık mı?

Yaz sezonunda haftanın 7 günü de açık bir kahvaltıcı burası. Sabah saat 9’dan itibaren kahvaltıya ulaşabilirsiniz. Taze ürünler saat 15’e kadar devam ediyor. Kışın Şirince köyünde çok sayıda mekan kapalı olsa da burası aynı zamanda pansiyon olduğu için yılın 365 günü açık. Gelinecek en güzel zaman ise Eylül – Ekim ve Kasım ayları.

Pazartesi09:00 ile 24:00 saatleri arasında mekan açık
Salı09:00 ile 24:00 saatleri arasında mekan açık
Çarşamba09:00 ile 24:00 saatleri arasında mekan açık
Perşembe09:00 ile 24:00 saatleri arasında mekan açık
Cuma09:00 ile 24:00 saatleri arasında mekan açık
Cumartesi09:00 ile 24:00 saatleri arasında mekan açık
Pazar09:00 ile 24:00 saatleri arasında mekan açık

 

 

İlginizi çekebilir: Şirince Kahvaltı Mekanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu