Kahvaltı Mekan Önerileriİzmir Kahvaltı Mekan Önerileri

Patlıcan Cafe: İnciraltı’nda Lezzet Durağı

Patlıcan Cafe, günün en değerli öğünü olan kahvaltıda İzmirlilere eşsiz sunumlar sunan, gerek bahçe alanı gerekse de güler yüzlü hizmetiyle memnuniyet oranını her geçen gün arttıran bir kahvaltıcıdır. Gün nasıl başlarsa öyle devam eder sözüne inana herkes buraya geliyor ve güne güzel biir serpme kahvaltı ile başlıyor. Mekânın en önemli sunumu serpme konsepti. Ne yenir diye merak ediyorsanız da patlıcanlı gözlemesi ile meşhur.

Hafta içi gayet sakin bir yer. Ağaçların altında huzurlu bir kahvaltı mümkün. Hafta sonları ise kapıda uzun bekleme kuyrukları oluşuyor. Bu yönüyle eleştiriye açık. Kimi zaman 1 saate yakın bir süre ayakta beklemek zorunda kalıyor gelenler. Önceden rezervasyon hizmetleri de yok. Sırası gelen, masalarda yerini alabiliyor.

Patlıcan Cafe Kahvaltı

Serpme köy kahvaltısında damaklarda tat bırakan ve enerji veren bir menüleri var. Ufak ufak tabaklarda kararında sunumlar yapılıyor. İnciraltı mevkiinde bulunan Patlıcan Cafe kahvaltı, bir adet çocuk parkına da sahip. Aileler kahvaltılarını rahatlıkla yaparken çocuklar da bu alanda keyifli anlar yaşayabilir. Denize çok yakın oluşu da kahvaltı sonrası keyifli bir yürüyüş için alternatif sunuyor. Az önce de belirttiğimiz üzere kalabalık bir mekan olması handikap oluşturuyor.

Bist Bahçe

Patlıcan Cafe Menü

Menülerdeki zenginlik ve lezzet, o kahvaltıcının bir nevi kalitesini ve notunu belirler. Patlıcan Cafe menü 2022’de gayet zengin çeşitliliğe sahip. Kahvaltıda neler var diyorsanız öncelikle gözlemesinin sizi büyüleyeceğini söyleyebiliriz. Patlıcanlı çeşidi gelenlerin favorisi. Ancak gözlemeler serpme kahvaltı içerisine dahil değil. Ekstra olarak sipariş verebiliyorsunuz.

patlican-cafe-2
Patlıcan Cafe serpme kahvaltısı

Patlıcan Cafe serpme kahvaltısı:

 • Bal kaymak
 • Terayağı
 • Peynir tabağı
 • Sosluklar
 • Yeşillik tabağı
 • Domates salatası
 • Patates kızartması
 • Zeytin çeşitleri
 • Reçeller
 • Sosis salam
 • Pişi

Bunlar serpme kahvaltı içerisinde verilen ürünler. Bir de ekstra olarak sipariş vereceğiniz lezzetler bulunuyor. Gözleme, börek, sucuklu peynirli omlet bunlara örnek olarak gösterilebilir. Ayrıca çayın sınırsız olması da güzel bir detay.

Patlıcan Cafe Fiyat

Yazımızda şimdiye kadar Patlıcan Cafe lezzetlerinin güzelliğinden ve güler yüzlü hizmetlerinden dem vurduk. Ayrıca çayların sınırsız olmasının da güzel bir detay olduğundan bahsettik. Fakat bu övgüleri ne yazık ki fiyat yönünden de söylemek mümkün değil. Zira bölgedeki kahvaltıcılar göz önünde bulundurulduğunda fiyatlarının oldukça yüksek olduğu görülmektedir. İki kişilik serpme kahvaltılar ortalama 250 TL bandında sunuluyor. Sucuklu peynirli omlet istediğinizde hesabınıza 55 TL gibi bir rakam yazılıyor. Elbette bu rakamlarda dönemsel olarak farklılıklar görülebilir. Ancak genel itibariyle pahalı bir kahvaltıcı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

İki kişilik serpme kahvaltıları pahalı fiyatlara sahip. Ama iki kişilik menü ile dört kişinin rahatlıkla doyacağını belirtmekte fayda var. Fiyat performansını değerlendirirken bu bilgiyi göz önünde bulundurabilirsiniz. Böylece hesap zamanı istenmeyen sürprizler ile karşılaşmazsınız. Ayrıca güncel fiyatlar için gitmeden mekanı arayarak detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

Patlıcan Cafe Telefon

İzmirlilerin çok sık uğradığı bir kahvaltıcı olan Patlıcan Cafe, iletişim yoluyla mekan hakkında bilgi almak ve güncel fiyatları talep etmek için telefon numarasının önemini öne çıkarıyor. Önceden rezervasyon hizmetleri yok. Özellikle hafta sonu bu mümkün değil. Zira oldukça yoğun. Fakat hafta içi sevdiklerinizle yapacağınız bir kahvaltı için yer ayırabilirsiniz. Özel günler ve toplu gruplarda avantajlı fiyat kampanyaları sunuyorlar.

Telefon: 0 232 259 49 69

Adres: İnciraltı mahallesi Yıldız Sk. No:152, 35330 Balçova / İzmir

 

İlginizi Çekebilir: İzmir Kahvaltı Yerleri – En İyi 10 Lezzet Durağı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu