Yemek Mekan ÖnerileriAydın Yemek Mekan Önerileri

Mezgit Restaurant

Mezgit Restaurant, Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yer alan en güzel yemek mekanları arasında yer almaktadır. Temel olarak deniz ürünleri sunumlarına sahip bir işletme. Ama ızgara çeşitleri ve meze çeşitleri konusunda da oldukça iyi seviyedeler. 10 yılı aşkın süredir aynı yerlerinde hizmet veriyorlar. Tam Setur Marina karşısında ve işlek bir yerde oluşu onu ilgi çekici kılıyor. Akşam hafif bir müzik, deniz kokusu, balık sunumu ve rakı ile günün tüm yorgunluğunu atacak, tatilinize keyifli bir an ekleyeceksiniz.

Akşam yemekleri için burada taze balıklardan yapılmış menüler yer almaktadır. Hemen limanın karşısında bulundukları için balıkçılardan günün en taze deniz ürünlerini alıyorlar ve hijyenik mutfaklarında servise hazırlıyorlar. Mekan mottosu ‘her damak tadına hitap ediyoruz’ şeklindedir. Bu mottonun da hakkını verme de eksik kalmıyorlar. Eğer deniz ürünlerini seviyorsanız deneyimli aşçıların ellerinden çıkan ürünler ile güzel bir ziyafet çekeceksiniz.

Mezgit Restaurant Menü

Menülerindeki sunum konsepti her damak zevkine hitap edecek şekilde ayarlanmaya çalışsa da genelde balık çeşitleri ve meze çeşitleri görüyoruz. 40 yılı aşkın restoran işletmecilik deneyimi olan ve aynı zamanda Mezgit Restaurant sahibi olan Şükrü Çalışkan, taze balık seçimi ve meze hazırlama konusunda bizzat kendisinin ilgilendiğini öğrendik. Böylece lezzette sürdürülebilirlik yakalanmış oluyor. Şükrü Bey adeta bir tadımcı rolü üstleniyor bu yemek mekanında. Menülerinde neler olduğuna bir göz atalım…

Bist Bahçe
 1. Kalamar tava
 2. Mantarlı karides güveç
 3. Deni börülcesi
 4. Fava
 5. Palamut
 6. Ahtapot güveç
 7. Midye tava
 8. Lüfer
 9. Kaya Barbun
 10. Dil balığı
 11. Mezgit
 12. Deniz Çipurası
 13. Izgara çeşitleri
 14. Meze çeşitleri
 15. Geniş salata çeşitleri

Mezgit Restaurant ağırlıklı olarak rakı balık konseptinde bir işletme. Akşam ilerleyen saatlerde bu konseptin tutkunları buraya yoğun ilgi gösteriyor. Canlı müzik yok ama plaktan hafif bir müzik esintisi duyuluyor. Sohbet etmek ve güzel menüler ile lezzetli bir akşam yemeği yemek için ideal bir nokta.

mezgit-restaurant-2
Mezgit Restaurant

Mezgit Restaurant Fiyat

Kuşadası turizm açısında yoğun bir kıyı şehri olduğu için restoranların menü fiyatları diğer bölgelere oranla biraz yüksek seviye oluyor. Mezgit Restaurant fiyatları için de bu geçerli. Her ne kadar güzel sunumlar yapsalar da listedeki oranların biraz makulün üzerinde olduğunu belirtelim. Listeler sürekli güncellendiği için buradan net bir fiyat vermiyoruz. İşletmeyi arayarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Mezgit Restaurant Açık mı?

Bu yemek mekanı yılın 365 günü haftada 7 gün açık olarak faaliyet gösteriyor. Kış aylarında açılış ve kapanış saatlerinde kısalmalar olsa da yaz sezonunda sabah 9’dan akşam 12’ye kadar hizmet veriyorlar. Müşteri yoğunluğuna göre de kapanış saati 1’e kadar sarkabiliyor. Bura için dikkat edilmesi gereken konu akşam yemekleri için rezervasyon yapılması gerektiği. Kuşadası’nın en iyi rakı balık mekanı olduğu için geceleri yoğun talep görmektedir. İletişim kurmanız için işletme bilgilerini ve mesai saatlerini aşağıda belirttik. Şimdiden afiyet olsun.

Pazartesi09:00 ile 00:00 saatleri arasında mekan açık
Salı09:00 ile 00:00 saatleri arasında mekan açık
Çarşamba09:00 ile 00:00 saatleri arasında mekan açık
Perşembe09:00 ile 00:00 saatleri arasında mekan açık
Cuma09:00 ile 00:00 saatleri arasında mekan açık
Cumartesi09:00 ile 00:00 saatleri arasında mekan açık
Pazar09:00 ile 00:00 saatleri arasında mekan açık

 

Adres: Türkmen, Atatürk Blv. No: 104, 09400 Kuşadası / Aydın

Telefon: 0 256 618 28 08

Web Site: mezgitrestaurant.com

 

İlginizi çekebilir: Belen Çoban Sofrası – Kuşadası’nda Harika Bir Kahvaltıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu