Kahvaltı Mekan Önerileriİzmir Kahvaltı Mekan Önerileri

Kaymakçı Yoğurtçu Hasan: Kemeraltı’nın Tarihi Kahvaltıcısı

Kaymakçı Yoğurtçu Hasan, İzmir’de kahvaltının en köklü ve gelenekselleşmiş lezzetleri arasında yer alıyor. Kemeraltı çarşısının Anafartalar caddesinde bulunun bu şirin mekan, küçük olmasına rağmen günün her saati insan akınına uğruyor. Burada sadece enfes kahvaltı çeşitleri değil aynı zamanda denemeye değer tatlılar da buluyorsunuz. Tatlı konusunda mekanın favorisi çıtır kabak tatlısı. Gündüzleri bu tatlı için adeta kuyruk oluyor dersek abartmış olmayız.

Kahvaltı sofralarında süt ürünlerinin yeri herkes için ayrıdır. Peynirinden sütüne, tereyağından kaymağına birçok farklı çeşit ile sofralar zenginleşir, sohbetler uzar, huzurlu bir kahvaltı süreci yaşanır. İşte tüm bunlara Kaymakçı Yoğurtçu Hasan ile kavuşmak mümkün. Hatta daha fazlasının olduğunu söyleyebiliriz. Mekanda çok aşırı çeşit bulamazsınız. Her şey tek tek özenle gelir ve tamamı yöreseldir. Zaten burayı özel kılan da bu detay.

Kaymakçı Yoğurtçu Hasan’da Ne Yenir?

Kaymakçı Yoğurtçu Hasan kahvaltı konusunda birçok mekan gibi masayı hınca hınç dolduran, göz boyayan türden bir kahvaltı durağı değil. Evet, burası gerçek bir lezzet durağı. Burada kahvaltı ballı yoğurtla başlar ve devamında masaya bal kaymak, kavurmalı omlet ve zengin bir kahvaltı tabağı gelir. Tabakta yeşil biber eksik edilmez. Çay ise klasik esnaf bardağında gelir. Burada kahvaltı yaparken kendinizi gerçek bir esnaf kahvaltıcısında gibi hissedeceksiniz.

Bist Bahçe

Yoğurtçu Hasan’ın kahvaltısı nasıl? diye merak edenler için tam anlamıyla olması gerektiği gibi demek mümkün. Gerek süt ürünleri olsun gerekse de kavurmaları tamamen doğal ve yöreseldir. Kendi özel çiftliklerinde yetiştirdikleri hayvanlardan elde ettikleri bu ürünleri herhangi bir yapay işleme sokmadan doğrudan tüketiciye aktarıyorlar. Bu da onları haliyle İzmirli kahvaltı tutkunlarının gözünde farklı bir konuma sokuyor.

kaymakci-yogurtcu-hasan-2
Kaymakçı Yoğurtçu Hasan

Kaymakçı Yoğurtçu Hasan Açık mı?

Kemeraltı’nın vazgeçilmez bir lezzet durağı olan Kaymakçı Yoğurtçu Hasan, daha önce burayı deneyimlemeyenler için ne zaman açık olduğu merak ediliyor. Zaten 22 yıldır bu kahvaltıcıyı bir kere deneyimler müdavim oluyor. Hatta öyle ki esnaf her sabah gelip kendi masasında kahvaltısını yapıyor. Her gelenin kendine seçtiği bir masa var. Ayrıca güler yüzlü hizmetin de hakkını vermek gerek. İşletmeciler gerçek bir esnaf ve bunun verdiği samimiyeti çok iyi hissettiriyorlar.

Kaymakçı Yoğurtçu Hasan çalışma saatleri:

Pazartesi07:00 – 18:00
Salı07:00 – 18:00
Çarşamba07:00 – 18:00
Perşembe07:00 – 18:00
Cuma07:00 – 18:00
Cumartesi09:00 – 16:00
Pazar09:00 – 16:00

 

Kaymakçı Yoğurtçu Hasan Telefon

İzmir kahvaltıcısı olan Kaymakçı Yoğurtçu Hasan, sabah saat 07:00’da kapılarını açar ve akşam 18:00’a kadar tatlı ve kahvaltı sunumlarını gerçekleştirir. Daha sabahın ilk saatlerine kalabalık başlar burada. Dükkanını açan esnaflar güne güzel bir kahvaltıyla başlamak için buraya gelir ve kendi masalarında sıkı bir kahvaltı gerçekleştirir. Gündüzleri ise çıtır kabak tatlısı ise tatlı ihtiyaçlarını giderirler. Buranın müdavimleri önceden telefon ile iletişime geçip rezervasyon yaptırmaz. Zaten günün hangi saatinde ne tür bir yoğunluk olacağını gayet iyi bilir. Elbette bir de kapıda asla kalmayacağınız.

Eğer daha önce bu keşfedilmeye değer gizli kahvaltıcıyı deneyimlemediyseniz kesinlikle rotanıza Kemeraltı’nı eklemenizi öneririz. Sabahın ilk saatlerinde güzel bir lezzet şöleni yaşayabilir, sonrasında çarşının içerisinde güzel bir gezi gerçekleştirebilirsiniz. En İyi Kahvaltı ekibi olarak özellikle kavurmalı yumurtasını ve çıtır kabak tatlısını denemenizi öneriyoruz. Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin. Görüş ve önerileriniz her zaman bizim için önemli.

Telefon: 0 232 484 00 97

Adres: Yenigün, Anafartalar Cd. No:451, 35240 Konak/İzmir

 

İlginizi çekebilir: Karşıyaka Tay Park

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu