Karşıyaka Kahvaltı Mekanları | Harika 7 Kahvaltıcı | 2024

Gün boyu zinde ve enerji dolu olmak istiyorsak mutlaka sabah kahvaltısını dolu dolu yapmamız gerekiyor. Sadece besin değerleri yönünden değil, mutlu ve huzurlu bir ruh hali için de güne lezzetli sunumlar ile başlamak önemli bir detaydır. Bu yazımızda İzmir’in yeşil ile kırmızı renge bürünmüş semti olan Karşıyaka’yı ele aldık. Gelin Karşıyaka kahvaltı denildiğinde mutlaka gidilmesi gereken yerlere bir göz atalım…

Kahvaltı denilince akla günün en lezzetli öğünü olduğu gelir. Karşıyaka kahvaltı mekanları da bu sebeple İzmirliler için önemli bir detay. Hafta içi çalışıp yorulan şehirliler Pazar sabahları ailece ya da sevdikleriyle özel bir sofraya sahip olmak için detaylı bir şekilde kahvaltıcı arıyor. Aslında İzmir’in en güzel semti olmasına rağmen burada serpme kahvaltı çeşitliliği çok az. Bizler de bu mekanları yerinde inceledik ve nerede kahvaltı yapılır sorunsalını giderdik.

Gün boyu zinde ve enerji dolu olmak istiyorsak mutlaka sabah kahvaltısını dolu dolu yapmamız gerekiyor. Sadece besin değerleri yönünden değil, mutlu ve huzurlu bir ruh hali için de güne lezzetli sunumlar ile başlamak önemli bir detaydır. Bu yazımızda İzmir’in yeşil ile kırmızı renge bürünmüş semti olan Karşıyaka’yı ele aldık. Gelin Karşıyaka kahvaltı denildiğinde mutlaka gidilmesi gereken yerlere bir göz atalım…

Karşıyaka Kahvaltı Mekanları

İzmir’de bilindiği üzere kahvaltıcılar genel olarak İnciraltı bölgesine toplanmış durumda. Ancak yakanın karşısındaki semtler için buraya ulaşmak oldukça zor. Zira uzun bir mesafe var. Hal böyle olunca Karşıyaka kahvaltı mekan önerileri önemli bir konu haline geliyor. Semtte çeşitlilik fazla olmasa da azsayıdaki işletmeler içerisinde harika sunumlar gerçekleştiren, parmak yedirten türden lezzetler üreten kahvaltıcıların olduğunu söyleyebiliriz. İşte detaylar…

En Güzel Karşıyaka Kahvaltıcıları:

 • Morisi Kahvaltı & Girit Mutfağı
 • Ali Kaptan
 • Tuzu Biberi Kahvaltı
 • Denizpark Kahvaltı
 • Tereci Yöresel Kahvaltı
 • 06 Cafe Patisserie
 • Mimart Cafe

1)      Morisi Kahvaltı & Girit Mutfağı

Hafta sonu kahvaltı buluşmalarında sofraların serpme kahvaltılar ile donatılması önemli bir detay. Karşıyaka kahvaltı mekanları arasında Morisi Kahvaltı & Girit Mutfağı bu konuda bölgenin en iyilerinden birisi. Çalışanların ve işletme sahibinin çok nezih bir hizmet yaklaşımı var. Özellikle hesap ödenene kadar sofrayı toplamamaları dikkatimizi çekti. Bu konuda kendinizi mekanda rahat hissediyorsunuz. Diğer yandan fiyat bakımından da semte oranla çok iyi seviyelerde menülere sahipler.

LEZZET: Girit mutfağının hoş yöresel tatlarını deneyimlemelisiniz.

SAAT: Hafta içi saat 10:00’da hafta sonları ise saat 09:00’da mekan açılıyor.

FİYAT: Karşıyaka kahvaltı yerlerine oranla fiyatları makul seviyede

İLETİŞİM: 0 232 362 92 99

ADRES: Bostanlı Mah. Nebil Susup Sok. No:159/A Karşıyaka, İzmir

2)      Ali Kaptan / Karşıyaka

Bir kahvaltıyı serpme sunumlar kadar sıcak börekler de renklendirir diyorsanız Ali Kaptan sizlere harika alternatifler oluşturuyor. Masanın tamamen donatıldıktan sonra sıcacık gelen börek hoşunuza gidecek. Personeli de gayet ilgili ve güler yüzlü. Karşıyaka kahvaltı mekanları içinde güzel bir yerde Ali Kaptan. Son olarak kahvaltıda sınırsız çay ikram ettikleri de hoş bir detay.

LEZZET: Sıcak börek çeşitleri kahvaltıya renk katıyor.

SAAT: Gün boyunca hizmet veriyorlar.

FİYAT: Kahvaltı fiyatları orta seviyede.

İLETİŞİM: 0 232 330 50 40

ADRES: Mavişehir (Caher Dudayev Bulvari No:73/A) Mavişehir, İzmir

3)      Tuzu Biberi Kahvaltı / Karşıyaka

İzmir’de kahvaltıcı dendiğinde Tuzu Biber mekanları akla ilk gelenler arasında. Zira şehrin birçok yerinde işletmelere sahipler. Karşıyaka kahvaltı durağı da bunlardan bir tanesi. Serpme kahvaltıda aklınıza gelecek veya gelmeyecek her türlü gıdayı bulacaksınız. Hatta çoğu zaman masaya çatal koyacak yer bulmakta dahi zorlanıyorsunuz. Pişi ve gevrekler de mekanın özel spesiyalleri.

LEZZET: Pişi ve gevrek gibi özel lezzetlerini deneyimleyiniz.

SAAT: Sabahın ilk saatlerinden itibaren kapılarını açıyorlar.

FİYAT: Kahvaltı fiyatları orta seviyede.

İLETİŞİM: 0 232 330 08 88

ADRES: 1807/1 Sok. 16/C, Bostanlı, Karşıyaka, İzmir

4)      Denizpark Kahvaltı

Karşıyaka’da denize sıfır kahvaltı mekanı arayanlar için eşsiz bir alternatifle karşınızdayız. Belediyenin özel işletmesi olan bu kahvaltıcı özellikle hafta sonlarında yoğun ilgi görüyor. Haliyle bazen bu ilgi servislerin yavaşlamasına sebep olabiliyor. Fakat yine de manzarası, iyot kokusu ve lezzetli sofralarıyla kesinlikle deneyimlenmeli. Denizpark, Karşıyaka kahvaltı mekanları listemizde dördüncü sırada.

LEZZET: Geleneksel kahvaltı unsurlarının tamamı burada mevcut.

SAAT: Gün boyu kahvaltı servisi bulmak mümkün.

FİYAT: Belediye işletmesi olduğu için fiyatları gayet makul.

İLETİŞİM: 0 232 330 00 29

ADRES: Bostanlı İskele, Karşıyaka, İzmir

5)      Tereci Yöresel Kahvaltı

Tereci markası Karşıyaka’da yöresel ürünler satan şubelere sahip. Organik ürünleriyle semtliler tarafından uzun yıllardır çok seviliyor. Aynı şekilde kahvaltı konsepti de sunmaya başladılar. Mavişehir’de güzel bir lokasyonda bulunan bu kahvaltıcıyı deneyimlemenizi öneririz. Tadacağınız her ürünün organik olduğunu damağınızda hissedeceksiniz. Fakat fiyatlarının ortalamanın üzerinde olduğunu belirtmek isteriz. Bu bilgi ışığında giderseniz bir sürprizle karşılaşmazsınız.

LEZZET: Organik serpme kahvaltı konusunda Karşıyaka’da zirvede.

SAAT: Kahvaltıcı gün boyunca açık servis veriyor.

FİYAT: Organik ürünler kullandıkları için fiyat politikaları yüksek.

İLETİŞİM: 0 554 534 77 88

ADRES: Caher Dudayev Blv. No: 9/A-B Mavişehir, (Mavişehir Koçtaş Yanı), Karşıyaka, İzmir

6)      06 Cafe Patisserie

Karşıyaka kahvaltı mekanları arasında 06 Cafe Patisserie güler yüzlü hizmeti ve lezzetli tabaklarıyla ön plana çıkıyor. Burada çay sınırsız ve pişi ikramları yapılıyor. Pastane olmasının da avantajını sofrada hissediyorsunuz. Sıcak börekler, boyozlar ve gevrekler ile sofralarınız neşelenecek. Şehrin en eski mekanlarından biri olması da hoş bir duygu katıyor. Kısacası nostalji ve lezzet burada vücut bulmuş.

LEZZET: Sıcak unlu mamulleri ile güzel bir kahvaltı yaşayabilirsiniz.

SAAT: Pastane oldukları için gün boyu açık bir kahvaltıcı.

FİYAT: Fiyatları gayet makul bir seviyede.

İLETİŞİM: 0 232 330 06 06

ADRES: Caher Dudayev Blv., No: 77 Mavişehir, Karşıyaka, İzmir

7)      MimArt Cafe

Sizler için Karşıyaka ara sokaklarında henüz keşfedilmemiş harika bir kahvaltıcı bulduk. MimArt Cafe butik bir kahvaltıcı ve bu insanda hoş bir duygu bırakıyor. Menüleri lezzetli, fiyatları uygun, servisler güler yüzlü. Kısacası bir kahvaltıda olması gereken her şey burada var. Karşıyaka kahvaltı mekanları arayışında olanlara burayı şiddetle tavsiye ediyoruz.

LEZZET: Serpme kahvaltıda aradığınız her şey var.

SAAT: Kapılarını sabah saat 09:00’da açıyorlar.

FİYAT: Fiyatları gayet makul bir seviyede.

İLETİŞİM: 0 232 323 35 34

ADRES: Donanmacı Mahallesi Fazılbey Caddesi Pektezcan Apt. No21 C (1738) Karşıyaka, İzmir

Karşıyaka Kahvaltı Fiyatları 2024 Yılı

Uzun süreli aldığımız stresleri hafta sonlarında kahvaltıcılara giderek atarız. Sadece amaç doymak değildir. Aynı zamanda hoş sohbetler ile huzurlu bir gün geçirmek de isteriz. Elbette bunun için bir hizmet bedeli ödemek gerekiyor. 2024 yılı için Karşıyaka kahvaltı fiyatları araştırması yaptık. Mekanların ücret tarifelerini inceledik ve ortalama bir liste hazırladık. İşte detaylar…

Karşıyaka Çarşıda Kahvaltı Yapılacak Yerler

Karşıyaka Çarşı’da kahvaltı yapabileceğiniz birkaç güzel mekan bulunmaktadır. İşte Karşıyaka Çarşı’da sabah kahvaltısı için öneriler:

 1. Hilal Pastanesi: Karşıyaka Çarşı’da yer alan Hilal Pastanesi, geleneksel Türk kahvaltısı seçenekleri sunan köklü bir işletmedir. Özellikle peynir çeşitleri, zeytinler ve taze pişmiş ekmekleriyle bilinir.
 2. Karşıyaka Pazar Kahvaltı Evi: Çarşı içinde bulunan bu mekan, yöresel lezzetlerle zengin bir kahvaltı menüsü sunar. Sıcak ve samimi bir ortamda kahvaltınızı yapabilirsiniz.
 3. Kahve Diyarı: Modern ve ferah bir ortamı olan Kahve Diyarı, kahve çeşitlerinin yanı sıra zengin kahvaltı seçenekleri sunar. Karşıyaka Çarşı’da keyifli bir kahvaltı deneyimi yaşayabilirsiniz.
 4. Şehzade Cafe: Çarşı içinde bulunan bu cafe, sabahları kahvaltı seçenekleri ve çeşitli atıştırmalıklar sunar. Dışarıda oturarak çarşı atmosferinin tadını çıkarabilirsiniz.
 5. Çarşı içindeki diğer kafe ve pastaneler: Karşıyaka Çarşı’da dolaşırken birçok küçük kafe, pastane ve kahveciye rastlayabilirsiniz. Bu yerlerde de güzel bir kahvaltı yapabilir ve çeşitli atıştırmalıklar deneyebilirsiniz.

Karşıyaka Çarşı, zengin yeme içme seçenekleriyle ve samimi atmosferiyle bilinen bir bölge. Yukarıdaki öneriler çarşıda sabah kahvaltısı için size yardımcı olabilir.

İlginizi çekebilir: Fethiye Kahvaltı Yerleri – 7 Harika Kahvaltıcı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu