Kahvaltı Mekan ÖnerileriMuğla Kahvaltı Mekan Önerileri

Havva Ana Kahvaltı Bahçesi

Bodrum kahvaltı mekanları arasında kesinlikle gidilmesi gereken bir yer Havva Ana Kahvaltı Bahçesi. Yalıkavak Göçebel Köyündeki bu otantik mekanda gerçek bir köy kahvaltısı yapma imkanınız var. Bölgedeki sıradan bir köy insanı olan Havva Ana el lezzeti ve vizyoner bakış açısıyla çok farklı bir yere konumlamış kendisini. Artık Türkiye’de neredeyse çoğu kişi tarafından tanınıyor. Yaz döneminde de ister hafta içi olsun ister hafta sonu yer bulmak da zorlaşıyor haliyle.

Havva Ana Kahvaltı Bahçesinin her kesimden insanın uğrak noktası. Onu 7’den 70’e herkes seviyor. Yazın ünlülerin de uğrak noktası. Sadece 10 masa ile hizmet veriyor olmasına rağmen büyük rağbet görüyor. Eğer geldiğinizde kapısındaki lüks araçları görünce şaşırmayın. Zira Havva Ana’nın gösterişe hiçbir eyvallahı yok. Kapısına gelen herkese aynı sevgiyi gösteriyor.

Bist Bahçe

Havva Ana Kahvaltı Bahçesi

Havva Ana’ya gelince “Bodrum’a geldik, şöyle lüks bir kahvaltı ve hizmet görelim” gibi yaklaşımda bulunmamanızı öneririz. Çayınız mı bitti? Masanıza bir getiren olmayacak. Havva Ana’dan isterseniz alacağınız cevap ise “Çaydanlık orada yavrum git doldur” olacak. Ekmeğiniz biterse eliyle bölüp “yin gari kuzum” sözünü işiteceksiniz. Böylesine samimi ve gerçekten anne masası ambiyansını hissettiren özel bir yer burası. Eğer yapay ilgiden sıkıldıysanız ve anne sofrası özlemi çekiyorsanız burası aradığınız yer.

Havva Ana Kahvaltı Menü

Havva Anamızın masaya getirdiği tüm ürünler %100 doğal ve sağlıklı. Reçel mi geldi? Havva Ana bunu mevsiminde dalından toplayarak yapmıştır. Tereyağı mı verildi? Yine aynı şekilde gidip en güzel mandıradan seçmiştir. Burayı da aslında özel kılan detaylar bunlar. Ayrıca Havva Ananımızdan öyle şık tabaklarda nizami sunumlar da beklemeyin. O an ne hazırladıysa bol bol dolduruyor tabakları. Su börekleri ve gözlemesi efsane diyebiliriz.

havva-ana-kahvalti-2
Havva Ana Kahvaltı

Havva Ana Kahvaltı Fiyat

Böylesine samimi bir ortamda fiyat konusunda da aynı samimiyeti bekliyor insan haliyle. Ama merak etmeyin. Anamız bu konuda da üzerine düşeni yapıyor. Serpme kahvaltı fiyatları bütçenizi hiç üzemeyecek bir seviyede. Durumu olmayanı da gönlü el vermez ve karnı aç göndermez Havva Ana. 2 kişi burada çok rahat bir şekilde 300 TL gibi rakama doyabiliyorsunuz. Yedikçe masanız boş kalmıyor.

Havva Ana Kahvaltı Nerede?

Bu kahvaltıcı Bodrum Yalıkavak bölgesinde bulunuyor. Özel aracınız ile gelebilirsiniz. Park edebileceğiniz yer var. Ayrıca merkezden dolmuş ile de buraya ulaşmanız çok kolay. Sadece 10-15 dakika içerisinde toplu taşıma ile varılabiliyor. Zaten Yalıkavak bölgesinde hatta Bodrum genelinde Havva Ana dediğinizde herkes size yol gösteriyor.

Adres: Yalıkavak, Dirmil mahallesi, Ertürk Sk. NO:18/2, 48400 Bodrum/Muğla

Telefon: 0 532 684 79 66

Instagram: havva_ana

Havva Ana Kahvaltı Açık mı?

Kapılarını her gün ziyaretçilere açıyor Anamız. Ama öyle gün boyu kahvaltı vermiyor. Brunch severler bu konuda üzülebilir. 10’da başlayan servisler saat en geç 15’te bitiyor. Güzel ve samimi bir kahvaltı yapmak istiyorsanız geç kalmamanızı öneriyoruz. Zira 10 masa mevcut ve yer bulmanız daha da zor hale gelebilir. Şimdiden afiyet olsun.

Pazartesi10:00 ile 15:00 saatleri arasında mekan açık
Salı10:00 ile 15:00 saatleri arasında mekan açık
Çarşamba10:00 ile 15:00 saatleri arasında mekan açık
Perşembe10:00 ile 15:00 saatleri arasında mekan açık
Cuma10:00 ile 15:00 saatleri arasında mekan açık
Cumartesi10:00 ile 15:00 saatleri arasında mekan açık
Pazar10:00 ile 15:00 saatleri arasında mekan açık

 

 

İlginizi çekebilir: Bodrum Kahvaltı Mekanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu