Kahvaltı Mekan Önerileriİzmir Kahvaltı Mekan Önerileri

Hanımeli Kahvaltı Çiçekliköy

Hanımeli Kahvaltı Çiçekliköy mekanı, doğanın içinde, temiz havanın bol olduğu ve sofraların lezzet şölenine çevrildiği özel bir yer. Bornova’nın en meşhur kahvaltıcı köyü olan Çiçekliköy içerisinde yer alıyor. Son yılların en popüler bölgelerinden birisi burası. Hafta sonu olduğunda adeta tüm İzmir buraya akın ediyor. Sadece İzmir değil aynı zamanda Manisa bölgesinden çok sayıda aile ferah ve doğa ile iç içe bir kahvaltı deneyimi için bu köye geliyor. Bölgede çok sayıda kahvaltıcı mevcut. Ancak Hanımeli mekanı aralarında özel sunumlarıyla farklı bir yere konumlanıyor.

Kahvaltıda organik ve doğal ürünler kullanan işletme sayısı İzmir ve civar semtlerinde ne yazık ki çok az. Genelde serpme kahvaltılarda hazır ürünler tercih edilmektedir. Hanımeli Kahvaltı Çiçekliköy tüm ürünlerinde organik ve sağlıklı olmasına itina ediyor. Tek tek özenle seçtikleri gıdaları sofralara servis ediyorlar. Sırf bu sebeple bölgenin en popüler mekanı demek mümkün. Zira doğal gıdalar ürünlerin lezzetine de fazlasıyla yansıyor.

Çiçekliköy kahvaltıcıları, artık şehirde isim yapmış bir hale geldi. En çok da halkın köy konseptine olan özlemi burada gideriliyor. Merkezi yerdeki kahvaltıcılarda sıradan serpme konseptleri görürsünüz. Lakin Çiçekliköy kahvaltıcıları tamamen köy usulüne göre sunum yapıyor. Bölgedeki her mekan birbirinden özel. Şimdi de çok merak edilen konuya yani Hanımeli Kahvaltı Çiçekliköy yerindeki serpme kahvaltılda neler sunulduğuna.

Bist Bahçe

Hanımeli Kahvaltı Çiçekliköy Menü

Endüstriyel ürünlerin asla sunulmadığı bu kahvaltıcıda doğal lezzetler ön plana çıkmaktadır. Günümüzün organik alandaki en iyi örneklerine burada rastlıyoruz. Çoğu İzmirli bilir fakat henüz bu lezzet durağını keşfetmeyen aileler için belirtelim, 2 kişilik bir kahvaltı istediğinizde bununla çok rahat 4 kişiye kadar doyum imkanı var. Çayın da sınırsız olduğu düşünülünce kalabalık aileler buraya geldiğinde makul fiyatlar ile kalkabiliyor. Sofrada karşılaşacağınız ürünleri ise kışça belirtelim:

 • Domates soslu özel patates kızartması
 • Sigara böreği
 • Paçanga
 • Sahanda yumurta
 • Pişi
 • Peynir çeşitleri (top, çeçil, tulum ve keçi peyniri)
 • Zeytinyağlı söğüş tabağı
 • İncir reçeli
 • Bal kaymak
 • Sınırsız semaver çayı
 • Biberli lor tabağı
 • İki tip zeytin çeşitleri

Hanımeli Kahvaltı Çiçekliköy Serpme Fiyatı

İzmir Çiçekliköy kahvaltıcıları fiyat performansı itibariyle biraz yüksek olmalarıyla bilinmektedir. Zira artık şehirde böyle güzel köy ve doğa konsepti olan bir yer ne yazık ki kalmadı. Mekanlar da bu açığı iyi biliyor ve bir miktar menülerine yansıtıyor. Çift kişi serpme kahvaltı isterseniz ortalama 200 – 250 TL arası bir bedel öderseniz. Bölge kahvaltıcıları genelde bu politika ile hizmet sağlıyorlar. Özel günlerde ya da açık hava özlemini gidermek istenilen dönemlerde tercih edebilirsiniz.

hanimeli-kahvalti-ciceklikoy-2
Hanımeli Kahvaltı Çiçekliköy

Hanımeli Kahvaltı Çiçekliköy Açık mı?

Çiçekliköy mekanları haftanın her günü sabahları çok erken vakitlerde hizmet vermeye başlıyorlar. Geç kahvaltı tutkunları için de öğleden sonra taze serpme veriyorlar. Çalışma saatlerini merak edenler için aşağıya bir tablo bırakıyoruz. Buradan detaylı bilgiyi görebilirsiniz.

Pazartesi07:00 – 23:00
Salı07:00 – 23:00
Çarşamba07:00 – 23:00
Perşembe07:00 – 23:00
Cuma07:00 – 23:00
Cumartesi07:00 – 23:00
Pazar07:00 – 23:00

 

Mekan ayını zamanda öğleden sonra mangal konseptine geçmektedir. Dilerseniz günün tamamını burada sevdiklerinizle birlikte geçirebilirsiniz. Doğanın huzurunu sizin kadar çocuklarınız da hissedecek. EnİyiKahvaltı.com platformu olarak şimdiden huzur ve lezzet dolu bir kahvaltı süreci diliyoruz.

Adres: Çiçekli köy, Yasemin Sk. no 2, 35040 Bornova / İzmir

Telefon: 0 507 424 70 51

 

İlginizi çekebilir: Tuzu Biberi Alsancak – Deniz kenarında Serpme Kahvaltı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu