Kahvaltı Mekan Önerileriİzmir Kahvaltı Mekan Önerileri

Gümüldür Yasemin Cafe

Gümüldür Yasemin Cafe ile geçtiğimiz günlerde tatil amacıyla gittiğimiz Ürkmez bölgesinde karşılaştık. Tamamen tesadüfen denk geldiğimiz bir kahvaltıcı. Aslında bölgede kahvaltı mekanlarını arattığımızda önümüze çıkan birkaç sınırlı seçenekten biriydi. Biz de deneyimlemeye karar verdik ve yolunu tuttuk. Yol kenarı bir işletme olsa da özellikle karşı taraftan yani Özdere istikametine gidenler için biraz altta kalabiliyor. Bu bilgiyi verelim zira biz son anda gördük.

İlk dikkatimizi çeken şey geniş kapasitede bir otoparklarının olmasıydı. Özel aracınızı hemen mekanın çevresine park edebilirsiniz. Diğer bir unsur da küçük ama yeşili bol bir bahçesi var. Hemen bir enerji alabiliyorsun dış cephe tasarımından. Kahvaltıcıda iç ve dış kısım olmak üzere iki bölüm bulunuyor. Ama sıcak havalarda bahçe kısmında oturmak en makul seçenek. Zira saat öğlen 1 olmasına rağmen ağaçlar sayesinde çok serin bir kahvaltı gerçekleştirdik.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Gümüldür Ürkmez ve Özdere bölgesinde ciddi bir kahvaltıcı sorunsalı var. Burası sınırlı seçenek arasında ilk bakışta çok cazip gelen bir işletme. Peki gerçekten de öyle mi? Gelin yanıtına bakalım…

Bist Bahçe
gumuldur-yasemin-cafe-1
Gümüldür Yasemin Cafe

Gümüldür Yasemin Cafe Kahvaltısı

Bir kahvaltıcıyı iyi yapan birçok faktörü bir arada müşterilerine sunmasıdır. Lezzet, hijyen, hizmet ve mekanın ferahlığı bunların arasında en öne çıkan unsurlar. Gümüldür Yasemin Cafe kahvaltıcısında en ideal seçenek serpme kahvaltı. Ayrıca börek çeşitleri de mevcut. Bizler serpmenin yanına iki dilim patlıcanlı börek siparişi verdik. Nitekim ilk defa deneyimlediğimiz bir yerdi ve kahvaltı çeşitlerinin yeterli olup olmadığından emin değildik.

Bazı kahvaltıcılar göz boyayan çok çeşitli serpmeler yerine daha minimal sayıda ve lezzet odaklı sunum yapmayı tercih ediyor. İşte Yasemin Cafe de onlardan birisi. Bir kahvaltıda olması gereken her unsur temel hatlarıyla masamızda yerini aldı. İlla ki bir eksik bulacaksak o hakkımızı da kaymak yönünden kullanabiliriz. Eminiz ki işletme sahipleri bu konuda kısa sürede gerekeni yapacaktır.

gumuldur-yasemin-cafe-3
Gümüldür Yasemin Cafe

Gümüldür Yasemin Cafe Kahvaltı Menü

Serpme kahvaltılarında doyurucu her unsur masanıza geliyor. Aşırı çeşit olmaması da aslında iyi bir tercih. İşletme sahibi bu konuda doğru bir yaklaşım içerisinde. Gümüldür yaz sezonunda çok sıcak bir bölge. Ağır sunumlar tüketiciler tarafından çok sık tercih edilmiyor. Açıkçası biz de bu konseptten memnun kaldık. Hem doyduk hem de yemek sonrası ağırlık hissini yaşamadık. Menüleri şu şekilde:

 • Patates kızartması
 • Soğan halkası
 • Sigara böreği
 • Sosluk salça
 • Bal
 • Salata tabağı
 • Domates tabağı
 • Siyah ve yeşil zeytin
 • Tereyağı
 • 3 çeşit peynir tabağı
 • Çilek ve portakal reçeli
 • Omlet
 • Izgara zeytin
 • Sınırsız çay

Gümüldür Yasemin Cafe Kahvaltı Fiyat

Tatil bölgelerinde kahvaltıcıların yüksek menü tarifelerine sahip olunduğu bilinir. Ancak Gümüldür Yasemin Cafe serpme kahvaltı yönünden ideal oranlar ile hizmet veriyor. 250 TL’ye çift kişilik serpme kahvaltı tükettik. Çay ise sınırsızdı. Börek çeşitlerinin ve diğer ürünlerin ücretleri ise gayet makul. Kısaca bu bölgeye gelen herkese Yasemin Cafe kesinlikle en iyi seçenek.

Adres: Gümüldür İnönü Mah., 6125. Sok., No:102, Menderes, İzmir, Türkiye

Telefon: 0 232 793 18 44

Web Site: Yasemin Cafe

Pazartesi09:00 ile 22:00 saatleri arasında mekan açık
Salı09:00 ile 22:00 saatleri arasında mekan açık
Çarşamba09:00 ile 22:00 saatleri arasında mekan açık
Perşembe09:00 ile 22:00 saatleri arasında mekan açık
Cuma09:00 ile 22:00 saatleri arasında mekan açık
Cumartesi09:00 ile 22:00 saatleri arasında mekan açık
Pazar09:00 ile 22:00 saatleri arasında mekan açık

 

 

İlginizi çekebilir: Kaymakçı Yoğurtçu Hasan – Kemeraltı’nın Tarihi Kahvaltıcısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu