Kahvaltı Mekan Önerileriİstanbul Kahvaltı Mekan Önerileri

Ethemefendi Kahvaltı: Harika Yöresel Sunumlar

Ethemefendi Kahvaltı mekanı, İstanbullu lezzet tutkunları için özel bir adres. Haftanın her günü sabah öğününde kaliteli gıdalar tüketmek ve ferah bir nefes almak isteyenler burayı ziyaret ediyor. Bir kadın girişimci olan Dilek Çiftçi, sektörde yarattığı farklı konsept ve özgün hizmet anlayışı sayesinde kısa sürede popüler bir kahvaltıcı haline geldi. Artık İstanbul ve çevresinde bir marka diyebiliriz. Bu yazımızda, özel olarak sunumlarını deneyimlediğimiz Ethemefendi’yi sizlere anlatacağız.

Mekanın ana mottosu ‘organik ve lezzetli sunumlar’ olarak belirlenmiş. Tüm ürünlerinde de bunu fazlasıyla uygulamaya çalışıyorlar. Öncelikle ilk dikkatimizi çeken detay, daha masaya oturur oturmaz bir bardak sıcak çay ikram etmeleriydi. Bu detay, şirin ve samimi geldi bizlere. Sizlere önerimiz Ethemefendi Kahvaltı mekanına geldiğinizde sadece ‘serpme kahvaltı lütfen’ demeniz yeterli. Sonrasında tüm masa onlarca farklı lezzet ile donatılıyor. Çoğu zaman bardak koyacak yer dahi bulamıyorsunuz.

Ethemefendi Kahvaltı Mekanında Ne Yenir?

Her kahvaltıcının kendine has mutlaka bir spesiyali olmalı. Orayı diğer işletmelerden farklı kılan şey de bu spesiyalin lezzetli olup olmadığıdır. Ethemefendi Kahvaltı mekanına geldiğinizde birçok özel lezzet ile karşılaşacağınızı belirtmek isteriz. Serpeme kahvaltının yanında mutlaka yemeniz gereken tatlar var. Onlardan bazılarını sizler için listeledik.

Bist Bahçe

Ethemefendi lezzetleri:

  • İzmir boyozu
  • Bazlama
  • Pişi
  • Ev yapımı reçeller
  • Salata tabağı
  • Sucuklu peynirli omlet
  • Sıcak börek çeşitleri
  • Lezzetli peynir tabağı
ethemefendi-kahvalti-1111
Ethemefendi Kahvaltı

Ethemefendi Kahvaltı Çaylar Sınırsız mı?

Kahvaltı kültüründe çayın önemi herkesçe malum. Taze ürünlerin yanına sıcak bir çay içmek, belki de Pazar kahvaltıların en gelenekselleşmiş hareketlerinden biri. Dışarıda yapılan kahvaltılarda en önemli sorunsalların başında çayların sınırsız olup olmadığı geliyor. Kimi mekan sınırsız politikası izlerken bazı yerler bardak başına ücret yazıyor. Ethemefendi Kahvaltı mekanında yapacağınız serpme kahvaltıların yanında çay ücretsiz ve sınırsız olarak ikram ediliyor.

Ethemefendi Kahvaltı Fiyat

2022 yılında artan hayat pahalılığı sebebiyle, bireyler dışarıda kahvaltı yaparken bütçe aşımına uğramamak için özen gösteriyor. Eğer bir kahvaltıcı sunduğu lezzetler kadar fiyat politikasında da makul oranlar belirlemişse, her zaman için ilk tercih noktası oluyor. Ethemefendi Kahvaltı fiyatı hakkında söyleyebileceğimiz en önemli şey, bölgedeki kahvaltıcılara oranla gerçekten ideal oranlar belirlemiş olmaları. Kişi başı serpme kahvaltı için 160 TK ödüyorsunuz. 0-6 yaş aralığından ise ücret alınmıyor. Ayrıca 7-12 yaş aralığı için 80 TL gibi bir bedel var.

ethemefendi-kahvalti-4444

Ethemefendi’de Kahvaltı Pahalı mı?

Peynirinden salata tabağına, taze sıkma portakalından gözlemesine geleneksel serpme kültürünün tüm motiflerini en iyi şekilde sergileyen Ethemefendi Kahvaltı, daha önce buraya gelmeyenler için pahalı gibi görüne bilir. Zira mekanın konumu ve mimarisi oldukça güzel özelliğe sahip. Fakat hemen her bütçeye uygun bir işletme olduğunu söyleyebiliriz. 4 kişilik bir aile burada ortalama 450 TL gibi bir rakama fazlasıyla doyabilir. Sunumları çok çeşitliliğe sahip. Bu sebeple 2 kişilik serpme seçmenizi öneriyoruz.

ethemefendi-kahvalti-3333

Ethemefendi Kahvaltı Açık mı?

Bu özel kahvaltı mekanı haftanın 7 günü sabah kahvaltı sunumlarına devam etmektedir. Erken saatlerde başlayan lezzet şöleni, öğlenden sonraya kadar devam ediyor. Gitmeden önce rezervasyon yapmak her zaman için doğru bir tercih olacak. Zira özellikle Pazar günleri boş yer bulmak neredeyse imkansız. Hafta içi ise erken saatlerde aşırı kalabalık gözlemlenmiyor.

Ethemefendi Kahvaltı çalışma saatleri:

Pazartesi08:00 – 17:00
Salı08:00 – 17:00
Çarşamba08:00 – 17:00
Perşembe08:00 – 17:00
Cuma08:00 – 17:00
Cumartesi08:00 – 17:00
Pazar08:00 – 17:00

 

 

İlginizi Çekebilir: İstanbul Kahvaltı Fiyatları 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu