Kahvaltı Mekan ÖnerileriAdana Kahvaltı Mekan Önerileri

Ekotepe Organik Yaşam Çiftliği

Ekotepe Organik Yaşam Çiftliği, 1993 senesinde Adana’da hobi amaçlı kurulan ama doğal güzelliği sayesinde kısa sürede bireyler tarafından ilgi gören bir işletme. İnsanların gösterdiği bu ilgiyi o yıllarda kahvaltı konseptine çevirmiş mekan sahibi. İsminden de anlaşılacağı üzere organik yaşamı ve doğal lezzetleri paylaşıyorlar. Mekanın kendine ait meralarında salatalıktan bibere, domatesten zeytine çok sayıda ürün yetişiyor. Bu ürünler sofraya geldiğinde tüketicilere lezzet şöleni yaşamak kalıyor.

Özellikle bahar aylarında geliyor Adanalılar buraya. Çünkü tarlalar yemyeşil oluyor ve kuş sesleri cıvıldıyor. Aslında insan baharın geldiğini burada öğreniyor diyebiliriz. Ayçiçek bahçelerini fon olarak kullanmak için her gün fotoğraf tutkunları burayı ziyaret ediyor. Eğer ki Adana’nın sıcak havasından ve yoğun şehir kargaşasından yorulduysanız, Ekotepe Organik Yaşam Çiftliği sizleri bekliyor.

İşletmenin diğer özelliği de macera aktiviteleri sunuyor olması. Ekotep’de ata binme aktivitesi gerçekleştirebiliyorsunuz. 7’den 70’e herkes için güzel bir seçenek. Ayrıca ATV turu da çok ilgi görüyor. Özel araçlar ile doğanın kalbindeki bir rotada ilerleme imkanına sahipsiniz. Kısacası hem doyacak, hem doğayı hissedecek hem de etkinlikler ile eğlenceli bir gün geçireceksiniz.

Bist Bahçe

Ekotepe Organik Yaşam Çiftliği Kahvaltı

Geleneksel Türk kahvaltısında olmazsa olmaz unsurlar var. Bunların eksiksiz olarak gerçekleştiren işletmeler insanlar tarafından çok seviliyor. Ekotepe bu unsurları karşıladığı gibi fazlasını da sunuyor. Her şeyden önce organik olmayan hiçbir bir ürünü masaya koymuyorlar. Ekmekler dahi glütensiz geliyor. Tamamen sizin sağlığınız düşünülerek menüler oluşturuluyor. Doymayı en sağlıklı biçimde isteyen herkes buraya gelebilir.

ekotepe-organik-yasam-ciftligi-2
Ekotepe Organik Yaşam Çiftliği

Ekotepe Organik Yaşam Çiftliği Menü

Menüde neler yok ki… Taze inek sütünden organik zeytinlere, süzme yoğurttan ev yapımı reçellere kadar organik olan her türlü kahvaltılığı bulunduruyorlar. Bu kadar sağlıklı ürünü günümüzde bir arada toplamak gerçekten zor. Serpme kahvaltılarında nelerin olduğu merak konusu. İşte detaylar…

 • Taze inek sütü
 • Organik zeytinler
 • Kaşar – Tulum – Beyaz Peynir
 • Süzme yoğurt
 • Sucuklu yumurta
 • Bal kaymak tereyağı
 • Tahin pekmez
 • Ev yapımı reçeller
 • Organik undan börek çeşitleri
 • Pide ve bazlama
 • Günün çorbası
 • Organik nar şerbeti
 • Sınırsız çay ikramı
 • Kahve ikramları

Ekotepe Organik Yaşam Çiftliği Fiyat

Organik yaşamın elbette bir maliyeti var. Böylesine sağlığın öne çıktığı bir kahvaltıcının fiyat tarifesinin standart bir kahvaltıcıyla aynı olması zaten beklenemez. Kişi başı olarak ücret alınıyor ve bu rakamlar 200 ile 250 TL aralığında değişiyor. En güncel tarifeleri arayıp da öğrenebilirsiniz.

 

Ekotepe Organik Yaşam Çiftliği İletişim

Yeşil ağaçların arasındaki bu mekan haftanın her günü yoğun ilgi görmekte. Sadece hafta sonu değil hafta içi de rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Bunu sağlamanız adına iletişim bilgilerini sunduk.

Adres: Kuzgun, Kuzgun Köyü Yolu NO:89/B, 01170 Karaisalı/Adana

Telefon: (0 322) 561 23 42

Web Site: ekotepe.com

Ekotepe Organik Yaşam Çiftliği Açık mı?

Belki de en önemli özellikleri gün boyu hizmet kalitesini hiç düşürmeden kahvaltı veriyor olmaları. Sabah 9:30’dan akşam 18:30’a kadar organik serpme ile sofraları donatıyorlar. Mesai saatleri ise aşağıda…

Pazartesi09:30 ile 18:30 saatleri arasında mekan açık
Salı09:30 ile 18:30 saatleri arasında mekan açık
Çarşamba09:30 ile 18:30 saatleri arasında mekan açık
Perşembe09:30 ile 18:30 saatleri arasında mekan açık
Cuma09:30 ile 18:30 saatleri arasında mekan açık
Cumartesi09:30 ile 18:30 saatleri arasında mekan açık
Pazar09:30 ile 18:30 saatleri arasında mekan açık

 

 

İlginizi çekebilir: Kolay Kahvaltılık Tarifleri – 5 Nefis Kahvaltı Tarifi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu