Kahvaltı Mekan ÖnerileriAnkara Kahvaltı Mekan Önerileri

Deniz Kozanlı: Serpme Kahvaltıda Kadın Eli

Deniz Kozanlı kahvaltı mekanı, Ankaralıların çok sık uğradığı ve sabah öğünlerini gerçekleştirdikleri bir yer. 2011 yılında kapılarını kahvaltı tutkunlarına açan Kozanlı, o günden günümüze kadar lezzet ve hizmet kalitesinden hiç ödün vermedi. Artık bölge halkı için ilk akla gelen kahvaltıcılar arasında gösteriliyor. Çankaya’nın Balgat semtinde yer alıyor. Mekanın sahibi ise bir kadın girişimci. Zaten sunumlarındaki tatları deneyimlediğinizde bir kadın elinin değdiğini anlıyorsunuz.

Son yılların popüler kahvaltıcısı Deniz Kozanlı işletmesine geldiğinizde kendinizi kendi evinizdeymiş gibi hissediyorsunuz. Gerek geleneksel motiflerle dekore edilmiş iç kısmı gerekse sadeliğin ön planda tutulduğu bahçe bölümü kahvaltıcılara samimi bir duygu hissettiriyor. Yeşil çimlerin üstünde ve güzel ağaçların altında harika bir Pazar kahvaltısı yapmaya ne dersiniz?

İlgi ve alaka yönünden her gelenin tam puan verdiği Deniz Kozanlı, sabahları serpme kahvaltı sunumları yaparken günün geri kalanında Bolu yöresine has mantı servisi yapmaktadır. Sabah öğünü gibi mantı lezzetleri de gerçekten taktiri hak ediyor. Mantıyı denemek isteyenler için de kahvaltı sunumlarına ek olarak verebiliyorlar.

Bist Bahçe

Deniz Kozanlı Kahvaltı

Ankara’da merkezi lokasyonlarda çoğu zaman ferah yapılı ve lezzet odaklı bir mekan bulmak zor olabiliyor. Serpme kahvaltıcılar genelde şehrin dışına konumlanmış durumda. Özellikle bu durum hafta içi güne başlamadan önce güzel bir kahvaltı süreci yaşamak isteyenler için bir sorunsal. Fakat Deniz Kozanlı kahvaltı mekanı, Çankaya merkezdeki yeri ile sabah öğünlerindeki Türk yemek kültürünü en iyi şekilde sergilemektedir.

Açık havada serpme kahvaltı arayan Ankaralılar için bu mekanı öneriyoruz. Geldiğinizde kaç kişi iseniz mutlaka 1 kişi eksik serpme söyleyiniz. Zira menüleri oldukça kalabalık bir yapıya sahip. Ayrıca geleneksel serpmenin yanında sucuk köfte, yöresel börekler ve muhammara siparişi de verebilirsiniz. Böylece sofranızı özel lezzetler ile çeşitlendirmiş olacaksınız.

Deniz Kozanlı Menü

Deniz kozanlı serpme kahvaltı menüsü çok çeşitli bir yapıya sahip. Peynirinden balına, zeytin çeşitlerinden özel soslu tabaklara kadar daha birçok özel kahvaltılıklar geliyor. Sadece serpme kahvaltıyla bile çok rahat doymak mümkün. Ama mekanın kendine has ve onu farklı kılan ürünlerini de demekte fayda var. Sucuklu köfte, yöresel ev yapımı börekler, muhammara, ev yapımı reçeller, Bolu kaymağı tam da damak zevkinize uygun.

Serpme kahvaltı yerine daha aperatif menü talep edenler için de gözleme çeşitleri mevcut. Peynirli, kıymalı, patatesli ve otlu gözleme bunların arasında en çok sevilenleri Tost olmazsa olmaz diyenler için de sucuklu kaşarlı tostlarını önerebiliriz. Tüm bunların yanında çay konusuna da değinmekte fayda var. İşletmede çay servisleri sınırsız olarak veriliyor. Büyük termoslarda gelen çaylar bitmesi durumunda hemen tazeleniyor.

deniz-kozanli-2

Deniz Kozanlı Kahvaltı Ücreti 2022

Sabah öğünlerine özel hizmet veren mekanlarda ücret politikası oldukça önemli bir detaydır. Deniz Kozanlı kahvaltı ücreti 2022 yılında da bütçe dostu seviyeleri korumaya devam ediyor. Bizler bu kahvaltıcıyı deneyimlediğimiz sırada çift kişilik kahvaltı ücreti 120 TL idi. Elbette dönemsel olarak güncellemeler olacaktır. Bu sebeple net bir bilgi edinmek için aşağıda bıraktığımız telefon numarasından işletmeye ulaşabilirsiniz. Ama kesin olarak pahalı değil diyebiliriz.

Deniz Kozanlı Açık mı?

Deniz Kozanlı kahvaltıcısı haftanın 7 günü müşterilerine hizmet vermektedir. Kapılarını sabah saat 09:00’da açıyorlar ve öğleden sonra 16:00’e kadar sunum yapıyorlar. Geç kahvaltı sevenler için iyi bir alternatif. Ayrıca cumartesi ve Pazar günleri de açık olduğunu belirtebiliriz.

Telefon: 0 312 285 85 56

Adres: Ceyhun Atıf Kansu Caddesi, 1368. Sokak, Balgat, Çankaya / Ankara

 

İlginizi çekebilir: Kuşadası Kahvaltı Yerleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu