Kahvaltı Mekan ÖnerileriÇanakkale Kahvaltı Mekan Önerileri

Çınaraltı Şelale Restaurant

Çınaraltı Şelale Restaurant ile eşsiz bir manzara karşısında kahvaltıya ne dersiniz? Bu fikri değerli bulan herkes kahvaltıcıya gönül rahatlığıyla gidebilir. İsmini 220 yılı aşkın süredir dikili olan çınar ağacından alıyor. Mekan, bu dev ağacın gölgesinde serinliyor ve gelenler huzur buluyor. Serpme köy kahvaltılarındaki sunumlarında organik faktör öne çıkarken, her bir tabak için özenle hazırlık yaptıklarını söylemek mümkün. Çanakkale bölgesinde iyi bir kahvaltıcı keşfetmek isteyenler için bu mekan harika bir alternatif oluşturmaktadır.

Sabahın ilk ışıklarıyla kapılarını aralayan mekan kahvaltı ve diğer öğünler için hizmet vermektedir. Öğlene kadar serpme sunuyorlar. Sonrasında kuzu çevirmeden daha birçok leziz çeşide imza atıyorlar. Bizler kahvaltı kısmını deneyimledik ve bunu yorumlayacağız. O halde başlayalım.

Kaz dağları son yılların en popüler doğa harikası. İstanbul, Çanakkale, Balıkesir ve İzmir bölgelerinden buraya yılın her günü akın oluyor. Doğa ile iç içe bir kahvaltının eşsiz güzellikte olduğunu biliriz. Çınaraltı Şelale Restaurant da bunun hakkını veriyor. İstisnasız söylüyoruz. Lezzet ve hizmet yönünden tüm kriterlerimizden iyi not aldı.

Bist Bahçe

Çınaraltı Şelale Restaurant Serpme Kahvaltı

Kaz dağlarına gelip de yöresel lezzetleri tatmamak olmaz. Sabah organik sofralar ile gerçekten doğanın kalbinde olduğunuzu hissedeceksiniz. Peki hangi mekanda kahvaltı yapılır? Bölgede çok alternatif var. Bunların arasında Çınaraltı uzun yıllardır öne çıkmakta. Sadece manzarası için bile buraya akın edenler var. Bir de yemekleriyle tanışanlar müdavim oluyor dersek abartmayız. İster sevdiğinizle isterseniz de kalabalık ailenizle gönül rahatlığıyla gelebilirsiniz. Çocukları da unutmamışlar burada. Şirin mi şirin bir oyun köşesi var. Gerçi doğanın keşfedilmeye değer yönüyle tanışan çocuklar, oyuncaklardan çok ağaç ve toprakla ilgileniyor. Ebeveynlere de huzurlu ve sakin bir kahvaltı yapma imkanı tanınıyor.

cinaralti-selale-restaurant-2
Çınaraltı Şelale Restaurant

Çınaraltı Şelale Restaurant Menü

Günün her öğününe özel menülere sahip Çınaraltı Şelale Restaurant. Fakat sabahları verdiği serpme kahvaltısı en popüler demek mümkün. İlgilenenler için nelerin olduğundan kısaca bahsedelim.

 • Salatalık ve domates tabağı
 • Çıtır sigara böreği
 • 2 çeşit dalından zeytin
 • Bal
 • 2 çeşit peynir tabağı
 • Patates kızartması
 • Çemen
 • 3 çeşit reçel (favorimiz portakal reçeli)
 • Menemen
 • Sınırsız çay
 • Omlet
 • Pişi ve sıcak ekmek

Çınaraltı Şelale Restaurant Fiyat

Buraya iki dört kişi geldiğinizde iki kişilik bir menü ile doyuyorsunuz. Üstelik ekstra bir ücret alınmıyor. Ortalama ödeyeceğiniz tutar ise 250 TL ile 300 TL arası. Sıkma portakal gözleme gibi ekstralara yönelirseniz hesap 400 ila 500 TL arasına çıkacaktır.

Çınaraltı Şelale Restaurant İletişim

Hafta sonları için kahvaltıcıyı arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özellikle de manzaranın en iyi olduğu birkaç masa var. Buraları tercih edebilirsiniz. İletişim bilgilerini aşağıya bıraktık.

Adres: Yeşilyurt Köyü Yolu, 17980 Yeşilyurt/Ayvacık/Çanakkale

Telefon: (0 286) 752 55 55

Web Site: cinaraltiselale.com

Çınaraltı Şelale Restaurant Açık mı?

Çanakkale kahvaltısı haftanın 7 günü sabahtan geceye kadar açık. Ancak kahvaltı servisleri öğleden sonra son buluyor. Daha sonrasında diğer öğünlerin servisine geçiliyor. İdeal saat aralığı ise 11 ila 13 arasıdır. Bu bilgileri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Pazartesi07:00 ile 00:00 saatleri arasında mekan açık
Salı07:00 ile 00:00 saatleri arasında mekan açık
Çarşamba07:00 ile 00:00 saatleri arasında mekan açık
Perşembe07:00 ile 00:00 saatleri arasında mekan açık
Cuma07:00 ile 00:00 saatleri arasında mekan açık
Cumartesi07:00 ile 00:00 saatleri arasında mekan açık
Pazar07:00 ile 00:00 saatleri arasında mekan açık

 

 

İlginizi çekebilir: Kaymakçı Yoğurtçu Hasan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu