Kahvaltı Mekan Önerileriİstanbul Kahvaltı Mekan Önerileri

Carmenta Kahvaltı

Carmenta kahvaltı, Beşiktaş’taki kahvaltıcılar sokağında bulunan bir mekan. Hoş ve butik konseptiyle her gün büyük ilgi görüyor. Özellikle hafta sonları bu sokağa büyük rağbet yaşanırken Carmenta’da bundan fazlasıyla payını alıyor. Gelenler elbette çoğunlukla müdavimleri. Zira lezzetli sunumları gerçekten övgüyü hak ediyor. Gerek serpme kahvaltılarındaki bol çeşitlilik, gerekse de yanında sipariş verebileceğiniz gözleme, omlet ve menemen gibi unsurlar sabah öğününü fazlasıyla renklendiriyor.

Beşiktaş’taki kahvaltıcılar sokağına yolunuz düşerse karşınıza çok sayıda alternatif çıkacak. Elbette her biri kendi işinde gayet iyi ve sabah öğünü sunumlarında gayet başarılı. Ama Carmenta kahvaltı mekanı çok az sayıdaki kendine has bir konsept oluşturan yerlerden birisi. En başta küçük olmasına rağmen hoş dekoruyla öne çıkıyor. Bal kaymak, reçel, peynir, haşlanmış yumurta, zeytin gibi geleneksel ürünlerin yanında pişi, sigara böreği, patates kızartması gibi detaylar masayı zengin kılmakta. Ve tabi ki kahvaltı tutkunları için en önemli detaylardan biri olan çaylar sınırsız. Termoslarda geliyor ve bittikçe yenisiyle tazeleniyor.

Biz bir kahvaltıcıda önce lezzet sonra hizmet en sonunda da fiyat performansına bakıyoruz. Lezzet yönünü açıkladık. Şimdi de işin hizmet noktasına geçelim. Bu konudaki gözlemlerimiz pozitif yönde. Hem mekanın çalışanları hem de işletmecisi gayet güler yüzlü, nazik ve hoş sohbetli insanlar. Belli ki enerjisi yüksek kişilerin işe alınmasına dikkat etmişler. Taleplerinizi kolayca anlıyor ve hızla getiriyorlar. Masada ürünleri uzun süre beklemiyorsunuz.

Bist Bahçe

Carmenta Kahvaltı Menü

Menü konsepti olarak burada serpme kahvaltı kültürünü görüyoruz. Masalar gayet ideal bir orantıda doluyor. Aç kalınmayacak mekanlar arasına rahatlıkla Carmenta kahvaltı yerini ekleyebiliriz. Birkaç detay daha belirtmekte fayda var. Özellikle ürünlerinin taze olması dikkatimizi çekti. Bu tazelik fazlasıyla lezzete yansıyor. Serpme kahvaltılarında nelerin olduğuna bir göz atalım.

Carmenta serpme kahvaltısındaki ürünler:

 • Menemen
 • Patates kızartması
 • Peynir tabağı
 • Söğüş tabağı
 • Zeytin tabağı
 • Sosluk tabak
 • Bal kaymak
 • Reçel tabakları
 • Tereyağı
 • Acuka
 • Sosis salam
 • Sınırsız çay

Günce menüleri bu şekilde. Dönemsel olarak değişiklikler olabilir. Önceden iletişim kurarak güncel menüleri hakkında daha fazla bilgi talep edebilirsiniz.

carmenta-kahvalti-2
Carmenta Kahvaltı

Carmenta kahvaltı Açık mı?

Sitesinde de yer alan bilgiye göre kahvaltıcı haftanın her günü açık. Zaten kahvaltıcılar sokağı yoğun talep gördüğü için her güç erken saatte mekanlar kapılarını açıyor. İlerleyen saatlere kadar da hizmet devam ediyor. Geç kahvaltı tutkunları için de ideal. Kısacası açık mı diye merak ediyorsanız bunun yanıtı evet olacak.

Pazartesi06:00 – 18:00
Salı06:00 – 18:00
Çarşamba06:00 – 18:00
Perşembe06:00 – 18:00
Cuma06:00 – 18:00
Cumartesi06:00 – 18:00
Pazar06:00 – 18:00

 

Carmenta Kahvaltı Cafe İletişim

Beşiktaş Akaretler bölgesindeki kahvaltıcılar sokağı olarak da bilinen yerde bulunuyor. Merkezi bir lokasyonda bulunması ve kolay ulaşılabilir olması burayı daha da cazip kılan bir detay. Toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca şahsi aracınızla da geldiğinizde çevrede aracınızı park edebileceğiniz yerler mevcut. Bölgede yaşayanlar ya da iş yeri olanlar sabah burada kahvaltı molası vererek güzel bir gün başlangıcına imza atabilir. Fiyat politikaları da civar kahvaltıcılara göre ideal seviyelerde. İki kişilik serpme kahvaltı ortalama 150 ile 200 TL aralığında. Eğer hafta sonu gidecekseniz tavsiyemiz rezervasyon yaptırmanız. Zira çoğu zaman girişte kuyruk durumu yaşanabiliyor. İşte iletişim bilgileri…

Adres: Sinanpaşa, Çelebi Oğlu Sk. No:12, 34353 Beşiktaş/İstanbul

Telefon: 0 507 608 19 04

 

İlginizi çekebilir: Ümraniye Kahvaltı Mekanları – 5 Serpme Kahvaltı Noktası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu