Kahvaltı Mekan ÖnerileriAnkara Kahvaltı Mekan Önerileri

Buta Baku Cafe

Buta Baku Cafe, Ankara bölgesinde bulunan ve şehirlilerin farklı lezzetler ile sabah öğünü ihtiyaçlarını karşıladığı güzel bir mekan. Ankara’da en güzel kahvaltı nerede yapılır diye merak edenler için iyi bir alternatif oluşturmaktadır. Azerbaycan gastronomisini bizlere sunan kahvaltıcıda güler yüzlü hizmet ve hijyen koşulları gayet istenilen seviyede. Bu mekan hakkında merak edilenleri sizler için yazıda detaylıca sunduk. Keyifli okumalar dileriz.

Ankara bölgesi kahvaltıcılarıyla meşhur birçok lokasyona ve yere sahip. Şehir insanı sabah öğününe önem veriyor ve gerek hafta içi işe gitmeden önce gerekse de Pazar sabahları bu mekanlara akın ediyor. Elbette seçeneğin çok olması güzel olduğu kadar kafa karıştırıcı. Çoğu zaman nereye gitsem sorunsalı doğuyor. Hatalı bir yere gidip de hafta sonuna kötü bir giriş yapmak istemiyor bireyler. Bunun için Buta Baku Cafe alternatifini sizlere öneriyoruz. Sebepleri yazının devamında…

Burada iki farklı kahvaltı konsepti var. İlki serpme türü iken diğeri de kahvaltı tabağıyla gerçekleştiriliyor. Tek kişi gittiğinizde tabakta sunum tercih ederseniz hem maliyet yönünden hem de ürün kalmaması yönünden iyi bir seçim yapmış olursunuz. Ürünlerinde geleneksel çeşitlerden ziyade bir tür köy kahvaltı izlerine rastlayacaksınız. Gayet lezzetli ve sağlıklı ürünlerden oluşan bir masa donatılıyor.

Bist Bahçe

buta-baku-cafe-2

Çift kişilik kahvaltı söylediğinizde bunu rahatlıkla 3 hatta kimi zaman 4 kişi de tüketebiliyorsunuz. Zira çeşitlilik bol ve tabaklar dolu dolu. Yan ikram ürünleriyle de bu seviyeyi yukarılara taşıyorlar. Fit, vejetaryen ve pancake kahvaltı menüleriyle de çok sayıda damak zevkine hitap ediyorlar.

Buta Baku Kahvaltı

Menüleriyle göz dolduran ve bireylerin doymasını sağlayan Buta Baku Cafe, kahvaltı konseptinde bölgenin en iyileri arasında yer alıyor. 12 yılı aşkın süredir aynı bölgede hizmet veren bu kahvaltıcı, gerçekten deneyimlenmeye değer bir hizmet anlayışına sahip. Serpme içerisinde neler sunduklarını kısaca listeleyelim.

  • Domates ve yeşillik tabağı
  • Bal kaymak
  • Simit ve börek çeşitleri
  • Omlet
  • Zeytin yağlı sos
  • Reçeller
  • Yoğurt
  • Sıkma portakal
  • Geniş peynir tabağı

Çay konusuna da değinecek olursak mekanda sınırsız çay uygulaması olmayışı bir nebze üzücü bir durum. Zira kahvaltılardan katılımcılar yoğun miktarda çay tüketmektedir. Bu geleneksel Türk mutfağının bir mihenk taşıdır. Tek mekan handikabı olarak bunu belirtebiliriz. Onun dışında her şey gayet güzel ve olması gerektiği seviyelerde. Ayrıca sürpriz sarma ikramlarıyla da gönülleri mest ediyorlar.

Buta Baku Cafe Fiyat

Kahvaltıcılara gitmeden önce fiyat performansları bilmekte fayda var. Aksi halde kimi zaman istenmeyen sürprizler ile karşılaşılabiliyor. Böyle durumlar yaşanmasın diye Buta Baku Cafe fiyat listesi hakkında bilgi derledik. 2022 yılında çift kişilik kahvaltı ücretleri 200 TL olarak belirlenmiş. Açıkçası biraz yüksek bir oran diyebiliriz. Evet, sunumları ve lezzeti gayet güzel ama günümüz koşullarında fiyatları biraz ideal oranın üzerinde. Bu bilgi ışığında kahvaltıcıya gidebilirsiniz.

Buta Baku Cafe İletişim

Yenimahalle bölgesinde yer alan mekan merkezi bir lokasyonda olduğu için ulaşımı gayet kolay olmaktadır. Toplu taşımalar ile kolayca gelebileceğiniz gibi özel aracınızı da bu doğrultuda kullanabilirsiniz. Ankara ili için özel bir kahvaltıcı olan Buta Cafe nerede diye merak edenler için adres bilgilerini aşağıda derledik. Ayrıca çalışma saatlerini de sizler için paylaştık. Lezzetli kahvaltılar dileriz.

Pazartesi09:00 – 23:00
Salı09:00 – 23:00
Çarşamba09:00 – 23:00
Perşembe09:00 – 23:00
Cuma09:00 – 23:00
Cumartesi09:00 – 23:00
Pazar09:00 – 23:00

 

Adres: Uğur Mumcu, Haydar Aliyev Parkı, 06370 Yenimahalle/Ankara

Telefon: 0 312 251 58 59

İlginizi çekebilir: Yedi Uyuyanlar Askerin Yeri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu