Kahvaltı Mekan Önerileriİzmir Kahvaltı Mekan Önerileri

Birgi Nar Danesi Kahvaltı Mekanı

Son yıllarda Birgi Kasabası her geçen gün popülerliğini arttırmaya başladı. Birgi Nar Danesi kahvaltı mekanı da buraya gelenlerin sabah öğünlerinde güzel anlar yaşamak için tercih ettikleri bir nokta. Buranın tarihi boyutu da var. Yerleşimin MÖ 3000’li yıllara dayandığı düşünülüyor. Güzel bir tarihi gezi yapabileceğiniz bölge. Güne enerjili başlayınız ki gezi boyunca daha fazla verim alınız.

Burada serpme kahvaltı yok. Yöresel bir açık büfe sunumu var. Çok çeşitli büfeden kendi tarzınıza uygun bir masa donatabiliyorsunuz. Sonra tarihi bir atmosferi andıran avlusunda ağaçlar ve çiçekler altında kahvaltınızı gerçekleştirebilirsiniz. Mekanın dekorasyonu çok hoş. Geldiğinize pişman olmayacağınız bir kahvaltıcı kesinlikle.

Birgi Nar Danesi Kahvaltı

Ödemiş bölgesinde kahvaltı için fazla bir seçenek yok. Birgi Nar Danesi ise en iyi alternatif. Nar ağaçları dolu bahçesinde yeşile ve huzura doyuyorsunuz önce. Sonra da lezzetlere doyuyorsunuz fazlasıyla. Bozdağ seyahatlerinizde de yol üstü sabah öğünü yapabilirsiniz. Oldukça yakın bir mesafede.

Bist Bahçe

Birgi Nar Danesi Menü

Birgi kahvaltıcısında her damak zevkine uygun bir lezzet var. Açık büfesindeki çeşitlilik sizin de hoşunuza gidecek türden. Menüsünde neler olduğunu madde madde yazıyoruz.

  • Tulum, Beyaz, Köy, Diyet, Çamur, Lor
  • Bal, Reçel, Pekmez, Tereyağ
  • Siyah, Yeşil ve özel sosları ile
  • Sahanda, Haşlanmış, Melemen, Omlet (Sucuklu, Peynirli, Otlu)
  • Köy Biberi, Patates, Patlıcan, Kabak Kızartmaları
  • Sigara, Kol ve Püf Böreği, Sini ve Yufka Pide, Gözleme Hamur işleri
  • Salça, Sarma, Kuru İncir, Ot çeşniler
  • Birgi Tava, Tam Buğday, Gevrek, Taban Gevreği, Kepekli, Peksimet

Tüm bu menülere çay ve kahve sınırsız veriliyor. İsterseniz fincan isterseniz de termos çay talebinde bulunabiliyorsunuz.

Birgi Nar Danesi Fiyatları

Birgi’deki bu tarihi kahvaltıcıda sabah öğünü menü fiyatları orta seviyeli görünüyor. Kişi başı bir ücret ödüyorsunuz. Açık büfe olduğu için dilediğiniz kadar yeme hakkınız var. Kişi başı açık büfenin ücreti 150 TL. Çay da bu ücretin içinde. Çocuklara %40 indirim uyguluyorlar. Dönemsel anlamda fiyatlarda değişimlerin yaşanabileceğini de not olarak düşelim buraya.

birgi-nar-danem-1
Birgi Nar Danesi

Birgi Nar Danesi Nerede?

Birgi Nar Danesi kahvaltı mekanı Birgi köyünde yer almaktadır. Ödemiş ilçesine ortalama 15 dakikalık bir araba mesafesinde bulunuyor. İzmir’den gelmek için  Ödemiş otobüslerini kullanabilir sonra da gardan Birgi dolmuşuna binebilirsiniz. Özel araçla gelecekler için de özel otopark alanları mevcut mekanın. Park sorunu yaşamazsınız burada. Bozdağ’a çıkacaklar da Birgi yolunu tercih ederlerse mekan yol üzerlerine denk düşüyor.

Adres: Birgi, Çakırağa Sk., 35750 Ödemiş/İzmir

Telefon: 0 537 932 44 05

Web Site: birginardanesi.com

Birgi Nar Danesi Açık mı?

Haftada 6 gün kesintisiz hizmet veriyor burası. Sadece pazartesi günleri işletme kapalı. Bugünlerde hijyen ve ürün hazırlıklarını yapıyorlar. Tahmin edileceği gibi hafta sonları yer bulmakta biraz zorlanıyorsunuz. Hafta içi gelmek en ideal seçenektir. Rahatlıkla kahvaltınızı yapabilirsiniz. Ayrıca rezervasyon taleplerini de kabul ediyor işletme sahipleri. Arayarak yerinizi ayırtma imkanı tanıyorlar. Bu güzel bir hizmet. Zira hafta sonları yoğunluktan kapıda sıra beklemek gerekiyor ne yazık ki.

 

PazartesiPazartesi günleri mekan kapalı
Salı08:30 ile 22:00 saatleri arasında mekan açık
Çarşamba08:30 ile 22:00 saatleri arasında mekan açık
Perşembe08:30 ile 22:00 saatleri arasında mekan açık
Cuma08:30 ile 22:00 saatleri arasında mekan açık
Cumartesi08:30 ile 22:00 saatleri arasında mekan açık
Pazar08:30 ile 22:00 saatleri arasında mekan açık

 

 

İlginizi çekebilir: Çelebi Unlu Mamulleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu