Kahvaltı Mekan ÖnerileriAnkara Kahvaltı Mekan Önerileri

Bahçe Miss Eymir: Şehrin Göbeğinde Nefes Aldıran Kahvaltıcı

Ankara’da sakin ve yeşilliği bol bir kahvaltıcı arıyorsanız Bahçe Miss Eymir adlı mekan tam da aradığınız özelliklere sahip. Adından da anlaşılacağı üzere gerçekten de miss gibi bir bahçe konseptine sahip. Merkezi bir noktada olsa da şehrin o yoğun gürültüsünden kaçmak için birebir bir kahvaltıcı. Sabah öğününü dışarıda yapmak isteyenler için açık hava ve yeşil konsepti önemli bir faktördür. Duvarların arasında bunalan ruhlar ağaçların arasında biriken stresi atar. Bir de lezzetli sunumlara sahip bir menüleri var ise harika bir hafta sonu kahvaltısı kaçınılmaz olur.

Bahçe Miss Eymir kahvaltı mekanı, geniş bir yeşil arazinin üzerine kurulu. Bahçesinde bol sayıda ağaç var. Kahvaltınızı yaparken doğanın kokusunu çok rahat hissedebiliyorsunuz. Ayrıca çocuklu aileler de burayı sık tercih ediyor. Zira minik bireylerin burada ayakları toprağa basıyor. Sunumlarına geçecek olursak serpme kahvaltı ve yöresel menüler ağırlıklı olarak öne çıkıyor. Geleneksel serpme kültürü burada, parmak börek, sucuklu yumurta ve patates kızartması ile renkleniyor.

İsmini, hemen kıyısında bulunduğu Çankaya Eymir gölünden alan kahvaltıcımızda çaylar semaver eşliğinde geliyor. Onun ateşiyle pişen çayın lezzeti elbette tahmin edileceği üzere eşsiz güzelliğe sahip. Ekmekler ise taş fırınlarda pişiyor. Masaya da dumanı üstünde servis ediliyor. Sıcak ekmek ile tereyağının buluşması, damaklarda unutulmayacak bir tat bırakıyor.

Bist Bahçe

Bahçe Miss Eymir Kahvaltı

Herkesin hayali, yemyeşil bir açık alanda sevdikleri kişiler ile birlikte hoş bir kahvaltı yapmaktır. Bahçe Miss Eymir kahvaltı yeri, bu konuda bölgenin en iyi alternatiflerinden birini oluşturuyor diyebiliriz. Burada her şey doğallığa dayalı. Tereyağı, süt, yumurta ve nice ürünler doğal olarak üretilmektedir. Böylece lezzetleri artarken sağlık faktörü de üst seviyede tutulmuş olunur.

En İyi Kahvaltı platformu olarak buradaki keşiflerimizde en çok dikkatimizi çeken şey, sunumlarındaki samimiyet oldu. Her şeyden biraz ama az az mevcut. Böylece günün sonunda sofrada dolu kalmış bir tabak olmuyor. Doyarak kalktığınız gibi birçok lezzeti de bir arada tadımlamış oluyorsunuz.

bahce-miss-eymir-2

Bahçe Miss Eymir Menü

Her kahvaltıcının menü tasarımı ve çeşitliliği farklıdır. Kimi çok çeşit ama az miktarda servisi benimserken bazı yerler de az çeşidi büyük porsiyonlar ile sunar. Bahçe Miss Eymir menü detaylıca incelediğimizde her şeyden biraz olduğunu gördük. Ev yapımı reçeller, bal kaymak, 3 çeşit peynir tabağı, sıcak bazlama ve ekmek, sınırsız çay, ev yapımı börekler ve daha nicelerini serpme kahvaltı içinde bulmanız mümkün. Favori lezzetini soracak olursanız da mıhlama ve menemeni söyleyebiliriz. Serpme kahvaltının içerisinde yer almıyorlar. Ekstra olarak talep edebilirsiniz.

Bahçe Miss Eymir Kahvaltı Ücreti

Bahçe Miss Eymir kahvaltıcısında çift kişilik kahvaltı talep ettiğinizde ödeyeceğiniz ortalama ücret 240 TL’dir. Fakat dönemsel olarak bu oranlar mutlaka değişecektir. Ürün çeşitliliğine bakıldığında fiyat politikaları için ne ucuz ne de pahalı demek doğru olmaz. En doğru tabir burada ‘ideal’ olacaktır. Zira çayın sınırsız oluşu, 3 çeşit peynir sunulması ve daha birçok gıdanın masaya gelmesi, talep edilen ücreti haklı kılıyor.

Bahçe Miss Eymir Açık mı?

İşletme, haftanın 7 günü kesintisiz olarak kahvaltı tutkunlarına hizmet vermektedir. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte kapılarını açıyorlar. Akşam hava kararıncaya kadar da hizmete devam ediyorlar. Eğer geç kahvaltı kültürünü benimsiyorsanız öğleden sonra da burada serpme kahvaltı bulabilirsiniz.

Pazartesi09:00 – 19:00
Salı09:00 – 19:00
Çarşamba09:00 – 19:00
Perşembe09:00 – 19:00
Cuma09:00 – 19:00
Cumartesi09:00 – 19:00
Pazar09:00 – 19:00

 

Adres: Aşağı Dikmen Mahallesi, Eymir Gölü Yolu, No: 213, Çankaya / Ankara

Telefon: 0 555 389 44 48

 

İlginizi çekebilir: İzmir Kahvaltı Yerleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu