Kahvaltı Mekan ÖnerileriAntalya Kahvaltı Mekan Önerileri

As Tajmahal Künefe

As Tajmahal Künefe, isminden de anlaşılacağı üzere künefe üzerine uzmanlaşmış ve Antalya’nın en değerli kahvaltıcılarından biri konuma ulaşmış bir mekan. Burada temel prensip, gelenlerin tıka basa doyması. Fakat bunun için öncelikle gözleri doyuruyorlar. Sunumları öylesine kalabalık ki bizleri 15 çeşitten sonra saymayı bıraktık ve lezzet şölenine kendimizi kaptırdık. Temel olarak Antep serpme kahvaltı konsepti olsa da doğunun diğer unsurlarını da görüyorsunuz sofrada. O halde mekan hakkındaki detaylara göz atalım.

Kahvaltıda künefe fikrine ne dersiniz? İlk duyulduğunda kulağa garip geldiğinin farkındayız. Bizler de ilk defa burada denedik bu lezzet konseptini. Serpmenin üstüne sıcak bir çay eşliğinde künefe tüketip de güne kötü başlayacak tek bir kişi bile olmadığını söyleyebiliriz. As Tajmahal Künefe mekanına gelirken bu bilgileri göz önünde bulundurabilirsiniz. Özellikle de sabah erken gelmenizi öneririz. Zira bölgenin en çok talep alan kahvaltıcısı burası.

As Tajmahal Künefe Kahvaltı Menü

Menüleri zengin olan çok kahvaltıcı var günümüzde. Ancak As Tajmahal Künefe menü listesini görmeden bugüne kadar sıkı bir kahvaltı yaptığınızı iddia etmeyiniz. Tam olarak yemekten sayamasak da 20 çeşidin üzerinde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Her bir sunumda Antep yöresinin o eşsiz gastronomi lezzetlerini hissediyorsunuz. Diğer yandan yine Antep bölgesine özgü çorba ikramları da var mekanda.

Bist Bahçe
as-tajmahal-kunefe-2
As Tajmahal Künefe

Diğer yandan burada insan yedikçe masanın daha da çoğaldığı gibi bir hisse kapılıyor. Sanki tabaklar tükendikçe daha fazlası geliyor. Çok çeşitliliğin yarattığı güzel bir olay bu. Menüde neler olduğunu merak edenler için hemen bahsedelim.

 1. 3 çeşit zeytin
 2. 4 çeşit ev yapımı lezzetli reçel tabakları
 3. Kuru dolma
 4. Menemen
 5. Omlet
 6. Peynir tabağı
 7. Sosis ve salam tabağı
 8. Baklava
 9. Patates kızartması
 10. Özel sos tabağı
 11. Bal kaymak
 12. Bazlama
 13. Sınırsız çay
 14. Nohut piyaz
 15. Ceviz sos tabağı

As Tajmahal Künefe İletişim

Çok zengin bir menüye sahip olması haliyle As Tajmahal Künefe mekanını ücret bakımından pahalı yapıyor. Genel olarak serpme kahvaltılarının pahalı olduğunu belirtmeliyiz. Normalde böyle bir durum eleştirilebilir ama öylesine çok çeşit veriyorlar ki fiyat konusunda bir eleştiri yapmak doğru olmuyor. Bu sebeple gitmeyi düşünüyorsanız hesabın bir miktar yüksek olabileceğini de göz önünde bulundurmanızda fayda var.

2 kişilik kahvaltı As Tajmahal Künefe’de ne kadar diye merak edenler için ortalama bir fiyat verebiliriz. Zira oranlar sürekli olarak farklılık gösterebiliyor. 250 ile 300 TL aralığında bir fiyat ile iki kişi bu lezzet şölenine ortak olabilirsiniz.

As Tajmahal Künefe Açık mı?

Mekan haftanın tüm günleri sabah 08:00’de kapılarını açıyor. İlk saatlerden itibaren kahvaltı ve çorban servisleri var. Öğlenden sonra geceye kadar da künefe ve diğer yöresel lezzetler için tüketiciler buraya geliyor. Mekanın adres, telefon ve hizmet saatlerini merak edenler için aşağıda detaylı bilgi sunduk. Şimdiden lezzet dolu bir kahvaltı diliyoruz.

Pazartesi08:00 ile 00:00 saatleri arasında mekan açık
Salı08:00 ile 00:00 saatleri arasında mekan açık
Çarşamba08:00 ile 00:00 saatleri arasında mekan açık
Perşembe08:00 ile 00:00 saatleri arasında mekan açık
Cuma08:00 ile 00:00 saatleri arasında mekan açık
Cumartesi08:00 ile 00:00 saatleri arasında mekan açık
Pazar08:00 ile 00:00 saatleri arasında mekan açık

 

Adres: Altınkum, Belediye Cd. No: 128/1, 07070 Konyaaltı/Antalya

Telefon: 0 533 197 91 27

Web Site: As Tajmahal Künefe

 

İlginizi çekebilir: Eski Kafa Kuşadası Mekânı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu